FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Trochę na luzie
  • Czasem kluczyk czy immobilizer to mało ...
    foto 1.jpg
    700 x 452 - 113K
    foto 2.jpg
    570 x 428 - 80K
    foto 3.jpg
    500 x 375 - 70K
    foto 4.jpg
    630 x 300 - 83K
    foto 5.jpg
    492 x 353 - 50K
    foto 6.jpg
    450 x 300 - 57K
    foto 7.jpg
    450 x 385 - 34K
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Coś dla użytkowników R z systemem SS. Już więcej nie trzeba się martwić o silnik :)
    Castrol rozwiązała problem zwany START - STOP.
    "Wybierz Castrol MAGNATEC STOP-START 0W-30 A5, a zawarte w nim inteligentne molekuły zapewnią natychmiastową ochronę od momentu uruchomienia silnika, przy każdym uruchomieniu, znacznie ograniczając zużycie ścierne podczas częstego zatrzymywania się i ruszania".
    olej Castrol SS.jpg
    600 x 600 - 108K
  • Kochanie, co byś zrobiła, jakbym wygrał w totka?
    - Wzięłabym połowę i cię zostawiła.
    - OK, trafiłem trójkę. Masz tu 8 zeta i się wynoś.
  • Mechanik w serwisie zwraca się do blondynki: Szanowna pani, trzeba wymienić wszystkie świeczki.
    Na to blondynka: "Nie trzeba, ja w nocy nie jeżdżę!"
    hamulec brembo m.jpg
    800 x 600 - 208K
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Kilka słów o zapomnianej dyscyplinie - polo.
    Zdemolowane pojazdy, rany cięte, złamania, czasem i śmierć. Samochodowe polo miało markę imponującego, lecz szalonego spektaklu - foto 1. Na dołączonych zdjęciach widać, że taka była prawda. Podwaliny niezwykłego sportu, gdzie konie zastąpiono samochodami, dał w 1902 Joshua Crane. Na jednym zdjęciu z tego roku jest przedstawiony jego bostoński zespół Dedham Polo Club - foto 2. Drogę do popularności polo osiągnęło w 1912 r. Foto 3 pochodzi z brooklińskiego Coney Island, gdzie odbywały się rozgrywki w Nowym Jorku.
    Spotkania rozgrywane były na boisku o wymiarach 91 x 37 m, zespół składał się z 2 samochodów. W każdym była dwuosobowa załoga. Jeden kierował, drugi trzymał kij - foto 4. "Jest to bardzo oddziaływująca, ale szalona gra" - pisał brytyjski magazyn The Auto. W tym się nie mylił, pojazdy kończyły z połamanymi kołami, przebitymi oponami, rozbitymi silnikami, czy też całkowicie zniszczone.
    Jeszcze bardziej tragiczne następstwa miał sport dla zawodników, zwłaszcza dla tych z kijem, którzy starali się trafić w piłkę. Upadki na ziemię podczas gry były całkiem częste, nieraz kończyły tak, że zawodnika przejechał samochód.
    Ryzykowna dyscyplina przyczyniła się do zakończenia tej dziedziny sportu, zawodnicy
    nie byli ubezpieczeni, tak samo jak i samochody. Dlatego też pod koniec lat 20 zanika.
    W dzisiejszych samochodach takie rozgrywki nie są możliwe, pojawiły się inne
    dyscypliny, wcześniej nie znane. 
    Kilka linków poszerzających informacje o polo:
    https://news.google.com/newspapers?id=BXdVAAAAIBAJ&sjid=Fz8NAAAAIBAJ&pg=1495,176436&dq=auto-polo+ban...
    http://golfclubatlas.com/in-my-opinion/joshua-crane-part-i/
    http://www.nytimes.com/1964/12/08/joshua-crane-sportsman-dies.html?_r=0
    https://books.google.pl/books?id=noT2BgAAQBAJ&pg=PA296&lpg=PA296&dq=Joshua+Crane+polo&source=bl&ots=...
    polo 1.jpg
    1000 x 600 - 468K
    polo 2.jpg
    1000 x 600 - 473K
    polo 3.jpg
    1000 x 600 - 405K
    polo 4.jpg
    1000 x 600 - 512K
    polo 5.jpg
    1000 x 600 - 497K
    polo 6.jpg
    1000 x 600 - 482K
    polo 7.jpg
    1000 x 600 - 301K
    polo 8.jpg
    1000 x 600 - 254K
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Blondynka w samochodzie:
    - Jesteście bliźniakami?
    - Dlaczego pani tak uważa?
    - Bo was mamusia jednakowo ubrała, ależ słodko wyglądacie!
    - Proszę przygotować prawo jazdy i dowód rejestracyjny!  
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Kierowca tira wiezie stopowicza. Kiedy dojeżdżają do skrzyżowania, na sygnalizatorze pojawia się czerwone, kierowca nie hamuje i przeleci przez skrzyżowanie. Zerka na bladego stopowicza i mówi: "Tak jeżdżą cwaniaki".
    Jadą dalej. Po czasie dojeżdżają do następnego skrzyżowania ze światłami, sytuacja powtarza się. I znowu: "Tak jeżdżą cwaniaki".
    Na dalszych światłach wyskakuje zielone. Kierowca ostro hamuje, ledwo zdążył zatrzymać się przed sygnalizacją.
    Stopowicz: "Czemu wariujesz? Masz zielone!"
    "No właśnie, teraz jeżdżą cwaniaki z prawej i lewej!"
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  •  
    felga.jpg
    600 x 800 - 264K
  • Pilne pytanie. Proszę o pomoc. Potrzebuję wyczerpującej odpowiedzi. Z góry dziękuję.

    Jakiś czas temu zacząłem podejrzewać swoją żonę o zdradę. Skąd się dowiedziałem. No bo zachowywała się typowo dla takich sytuacji. Gdy odbierałem telefon w domu, po drugiej stronie odkładano słuchawkę. Miała często spotkania z koleżankami, niespodziewane wyjścia na kawę czy po książkę. Na pytanie "z kim z naszych wspólnych znajomych się spotyka", odpowiadała, że są to nowe przyjaciółki i ja ich nie znam. Zazwyczaj czekam na taksówkę, którą ona wraca do domu, jednak żona wysiada kilkaset metrów wcześniej i resztę drogi idzie na nogach, tak że nigdy nie widzę jakim samochodem przyjeżdża i z kim.

    Kiedyś wziąłem jej komórkę, tylko aby zobaczyć która godzina. Wtedy ona po prostu dostała szału i zakazała dotykać jej telefonu. Przez cały ten czas nie mogłem się zdecydować, by porozmawiać z nią o tym wszystkim. Pewnie nie dowiedziałbym się prawdy, gdyby nie przypadek. Pewnej nocy żona niespodziewanie gdzieś wyszła. Ja się zainteresowałem, że coś nie tak.

    Wyszedłem na zewnątrz. Postanowiłem schować się za naszym samochodem, skąd był doskonały widok na całą ulice, co pozwoliłoby mi zobaczyć, do jakiego samochodu wsiądzie. Kucnąłem przy swoim wozie i nagle z niepokojem zauważyłem, że tarcze hamulcowe przy przednich kołach mają jakieś brunatne plamy, podobne do rdzy.

    Proszę mi odpowiedzieć, czy ja mogę jeździć z takimi tarczami hamulcowymi, czy trzeba je stoczyć? Jeżeli natomiast trzeba ja wymienić, to czy można zamontować tańszy zamiennik, a nie oryginalne, a jeżeli tak, to które najlepiej?
    Skoda Octavia III FL / 1.2 TSI 85KM/ 2017/ Ambition/ Pacific Blue/ 2500/ Kraków
  • @sethcracow
    10/10 :D zięki za poprawę nastroju!
    Oplułem monitor!
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Za mocne to było,3ma w napięciu do końca :D
  • Jak to mawiał klasyk "Jest zima to musi być zimno" i musi sie coś dziać w Rosji ;)
    http://www.realistic.pl/77496/ten_to_dopiero_mial_farta_kasacja_skody_przy_wysiadaniu_pod_blokiem.ht...
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Kilka poznaczonych Skód, większość ze wschodu ...
    https://www.youtube.com/watch?v=JdA7sWVUOuY&feature=youtu.be
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Dla tych co mają kompleksy braku mocy w Rapidzie- lepiej nie oglądać można nabawić się większych :)

    https://www.youtube.com/watch?v=DRLElJM3Bk8
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Dzisiaj tano gdy wsiadałem do swojego Rapida zobaczyłem rozwalony tylny zderzak i prawe tylne światło a za szybą karteczkę: "Właśnie przez przypadek wycofałam w twój samochód. Widziało to kilka osób. Myślą, że teraz zapisuję Ci swoje dane na tej kateczce. Pozdro"

    Jako, że wciąż nie mam Rapida to mogę sobie chociaż pożartować :)
    Skoda Octavia III FL / 1.2 TSI 85KM/ 2017/ Ambition/ Pacific Blue/ 2500/ Kraków
  • Skoda Octavia z limitowanej wersji Rapid ;)
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Rapid to chyba szybka?
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • http://motofocus.pl/informacje/nowosci/49105/z-kamera-wsrod-klientow a wy jakim typem klienta jesteście? Warto przeczytać ubaw po pachy.
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • Skoda przedstawiła pierwszą karetkę już przed 111 laty. W tym roku przedstawiła ratunkowy Kodiaq.
    Kilka zdjęć z historii Skody, samochodów przeznaczonych dla służb ratunkowych.
    1. Pierwszym w ogóle czechosłowackim pojazdem do tego celu był Laurin&Klement C 10/12 HP z 1906 roku. Z ogółem 14 pojazdów wyprodukowanych w latach 1906-1907 powstał tylko jeden w wojskowej wersji karetki, do transportu chorych lub rannych na czterech noszach w dwóch poziomach.
    2. Jego następcą został Laurin&Klement G4 12/14 HP z 1911 roku. Według źródeł historycznych zakładów w Mlada Boleslav, chodzi o pierwszą karetkę w Pradze. Jej pierwszy wyjazd do akcji datowany jest 20 stycznia 1911 roku, do wypadku zatrucia w wyniku nieszczęśliwej miłości. Nie znana jest płeć młodej osoby, wiadomo tylko, że samobójcza próba polegała na spożyciu fosforu zdrapanego z zapałek.
    3. Pierwsze wykonanie karetki Superb pochodzi z 1934 roku, oznaczone jako 640. Specjalne samochody pogotowia wyprodukowała firma z Pragi-Holeszowice.    
    4. Pierwszy Favorit, typ 904, powstał w 1936 roku. W latach 30, ub. wieku Skoda produkowała cztery modele: Popular, Rapid, Favorit oraz Superb.
    5. Skoda Popular 995, nazywany "Liduszka". Typ 937 powstał trzy lata później po Favoricie. Chodzi o najmniejszy i najtańszy pojazd pogotowia z okresu pierwszej republiki. Skoda Popular miał rozstaw osi tylko 2200 mm, a długość w zależności od wykonania ok. 3800 mm. To naprawdę mało, bo aktualna Fabia jest 200 mm dłuższa, rozstaw ma o 270 mm większy.
    6. Skoda 1101, dla której przyjęła się nazwa Tudor (z ang. two door), typ 938. Chodzi o pierwszy samochód, który Skoda przedstawiła zaraz po wojnie, a dokładniej w 1946. Pochodzi z modelu Popular. Ścianka działowa obok kierowcy była wybrzuszona, by zmieściło się łóżko dla pacjenta. Łóżko było ułożone na obrotowej i wysuwanej ramie. Okna boczne do 2/3 wysokości były piaskowane.
    7. Chodziło o poszukiwany artykuł eksportowy, Skoda 1101 była eksportowana m.in. do Egiptu.
    8. Następne modele Skoda 1200/1201 bazowały na metalowej karoserii, już bez drewnianego szkieletu. Przedłużenie rozstawu osi na 2685 mm pozwoliło stworzyć miejsce dla dwóch pacjentów na piętrowym łóżku jak i dla personelu zdrowotnego oraz jego wyposażenie. Pierwszy pojazd karetkę skompletowano 22 lipca 1952 roku w Kvasinach. Do rynków eksportowych należała m.in. Austria, kraje Azji i Ameryki Południowej. Do 1956 roku powstało 1935 karetek Skoda 1200, w ciągu następnych pięciu lat powstało
    5286 egzemplarzy Skoda 1201.
    9. Produkcja sanitarek Skoda 1202, typ 981, przebiegała w zakładach we Vrchlabi od 1961 roku. Do początku lat 70. ub. w. powstało ok. 12000 pojazdów.   
    10. Do standardowego wyposażenia należała m.in. radiostacja i jedno (później dwa) żółte światła przeciwmgielne, Pierwotny czerwony krzyż nad przednim szkłem został zastąpiony niebieskim kogutem. Skoda 1202 była bardzo popularna, nie tylko na ulicach, lecz i w serialach telewizyjnych.
    11. Jeszcze większa popularnością cieszyła się Skoda 1203. W Czechosłowacji przez 30 lat przeważała w transporcie służby zdrowia. We Vrchlabi powstało ich ponad 9000 sztuk. Produkcja stopniowo została przeniesiona do Trnavy do zakładów TAZ (Słowacja).
    12. W roku 1987 pojawił się Favorit, trzy lata później Forman - 35 cm dłuższa wersja. Na jego podstawie powstało kilka sanitarek. Pierwsze samochody Skoda Forman Medica wyprodukowano w 1991 roku w Kosmonosech. Za granicą jeździły m.in. w Jugosławii. Forman mógł mieć EKG, defibrylator czy pompę infuzyjną. Powstały następne wersje - Forman Plus, Forman Plus Ambulance produkowane w latach 1993 - 95 w Kvasinach. Formana Plus powstało 125 sztuk.
    13. 31 marca br Skoda przedstawiła model Kodiaq, przystosowany do potrzeb służby zdrowia. Jest zbudowany dla systemu Rendez-Vous. Chodzi o pojazd, w którym jeździ lekarz, i może dotrzeć do wielu przypadków przy jednym wyjeździe.
    14. Przykładowy pojazd otrzymał najnowszą technikę sygnalizacyjną, wyposażenie może być szerokie, stosowne do potrzeb zespołu ratunkowego.
    15. W systemie RV czeska służba pogotowia ratunkowego wykorzystuje przystosowane Skody Yeti, pierwszy raz od 2009 roku.
    foto 1.jpg
    800 x 600 - 352K
    foto 2.jpg
    800 x 600 - 330K
    foto 3.jpg
    800 x 600 - 234K
    foto 4.jpg
    800 x 600 - 300K
    foto 5.jpg
    1173 x 880 - 409K
    foto 6.jpg
    800 x 600 - 305K
    foto 7.jpg
    800 x 600 - 428K
    foto 8.jpg
    800 x 600 - 361K
    foto 9.jpg
    800 x 600 - 462K
    foto 10.jpg
    800 x 600 - 326K
    foto 11.jpg
    800 x 600 - 291K
    foto 12.jpg
    800 x 600 - 379K
    foto 13.jpg
    800 x 600 - 402K
    foto 14.jpg
    800 x 600 - 365K
    foto 15.jpg
    800 x 600 - 464K
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?