FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Czy jest już LPG do silnika 1,2 TSI 90KM?
  • Witajcie, swego czasu przy zamawianiu auta mój wybór padł na silnik MPI z LPG, ale skończyło się na !,2 TSI 90KM. I dzisiaj przypadkowo trafiłem na coś takiego:
    http://www.skoda-auto.pl/oferta/auto-z-lpg
    http://otomoto.pl/oferta/skoda-rapid-ambition-1-2-90-km-lpg-komplet-opon-zimowych-gratis-ID6ycbCZ.ht...
    Czy ktoś już się z tym spotkał lub wie z innego źródła?
    Po prostu mój Rapid jeździ głownie po mieście i wtedy spalanie szokuje. Dlatego jestem żywotnie zainteresowany zainstalowaniem LPG.
    Rapid LB | 1.2 90KM | MY16 | Ambition MAX | błekit | 32200km | Łódzkie | 6,5 l/100km w motostat
  • Witam,czy spalanie 6,5 l/100 km w jeżdzie po mieście, to aż tak dużo,żeby instalować LPG do swojego Rapida,mam tu na myśli wypowiedż na forum kolegi poprzednika@marecki71 ?
    Wprawdzie kolega nie napisał jakie ma spalanie w cyklu miejskim,ale na swoim przykładzie mojego Rapida 1,2 TSI 86 KM,gdzie spalanie nie przekracza 6,5 l/100 km w codziennej jeżdzie miejskiej ,uważam,że instalacja LPG jest nie opłacalna.
    To moja sugestia,a jak koledzy uważają ?
    Pozdrawiam !!!
    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *
  • Swego czasu była już długa dyskusja o doborze silnika w Rapidzie. Wniosek (nie tylko z naszego forum) - optymalny wybór to starszy silnik 1.2 TSI 63 kW (z jednym wałkiem) a teraz aktualnie oferowany 1.2 TSI 66 kW. Głównie to koszt zakupu i mniejsze spalanie. Przy analizie kosztów spalania, oszczędności wynikające z zastosowania instalacji LPG zwracają się przy sporym przebiegu rocznym. Dodatkowo dochodzą przeglądy i koszty, których nie ma w jednostkach benzynowych. Więcej info na forum o silnikach z LPG.
    Na dzień dzisiejszy Skoda jeszcze nie oferuje instalacji LPG w nowych silnikach 1.2 TSI.
    Możliwe, że na necie są firmy instalujące gaz do nowych R. Jednak z opisów podawanych tu na forum, jest trochę problemów z użytkowaniem i serwisowaniem instalacji gazowej.
    Sam bym nie wchodził do tego tematu - nie zakładałbym gazu. Przy rozsądnej, miejskiej jeździe zasadniczo nie warto dokładać instalację.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • W cyklu miejskim trudno jest zejść poniżej 7,3l.100km. Ciągły gaz i hamulec itp. i to wcale nie przyciskam. To spalanie w podpisie to stosując jazde eko (znaczy kapelusze niech się ode mnie uczą), która jest naprawdę męcząca oraz 2 razy w tygodniu "dłuższe" jazdy po 22km w jedną stronę.
    I ze strony skody wynika,że takową instalację już oferuje.
    I jeśli chodzi o problemy  z użytkowaniem - z tego co wiem, to instalacje z LPG montowane są w skodach najczęściej w "partnerskich" warsztatach gazowniczych (nie w serwisach), więc wszystko zależy od takiego warsztatu. I jeździłem na jazdach próbnych skodami z LPG i uwag do instalacji nie miałem. Ale nie o to mi chodzi.
    Chodzi o to, czy ktoś już ma takie rozwiązanie lub planuje takie? Czy znane sa koszty takiej instalki i co z tym "siuwaksem" do oleju i paliwa?
    Rapid LB | 1.2 90KM | MY16 | Ambition MAX | błekit | 32200km | Łódzkie | 6,5 l/100km w motostat
  • @marecki71 po takiej jeździe o której piszesz proponuje chociaż w weekend przegonić trochę auto na lepszej trasie bo jak go tak będziesz "zamulał" od początku to tak już mu zostanie i ze spalaniem i z dynamika. Co do instalacji LPG, poczytaj sobie ile problemow maja z nia właściciele starszych silników MPI a  dopiero TSi, tak jak pisal kolega wyżej nie wiem czy warto w to sie "pchać"
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Od "przeganiania" mam Octavię III 1,4TSI. Od jazd w trudniejszych warunkach - HYUNDAI Santa FE. Rapid służy do jazd krótkich, miejskich, dowóz dzieci do szkół, dojazd do sklepu, do urzędu. Trasy głownie krótkie (jednorazowo do 8km w jedną stronę). Dlatego rozważam LPG.  Jeśli chodzi o zimę - to Rapid jest garażowany, więc faza rozgrzewania krótsza.
    Rapid LB | 1.2 90KM | MY16 | Ambition MAX | błekit | 32200km | Łódzkie | 6,5 l/100km w motostat
  • A ja mam gaz i sobie chwalę. Przy wolnossącym silniku gaz jest super oszczędność 50%. Owszem w przypadku gazu przegląd będzie już po pierwszym roku 160 zl. A każdy następny będzie droższy o 60 zl. Pierwsze 6 lat plus 600 zl. Instalacja do tsi ok 5k, mpi 2100zl, serwis... Wielu i tak zmienia olej co 15 tys, zamiast co 30. Obsługa serwisowa dla mpi to olej, filtr fazy lotnej lpg co 15 tys km, a co 30 tys km plus świece i filtr powietrza i fazy ciekłej lpg. Instalacja lpg jak każda mechaniczna rzecz też się zużywa. Elementy podlegające zużyciu to wtryskiwacze, membrana w reduktorze, Ew zawory.
    Wtrysk jeden mi padł po 5tys km drugi po 71. Trzeci działa jeszcze. Koszt w szacuje na ok 100zl sztuka, membrana żywotność ok 120 tys km. 100zl kosztuje zestaw regeneracyjny, zawory ok 30zl. I tyle. Problemy wynikają z mechanicznego niedopasowania elementów instalacji, przez producenta. Program ecu lpg jest bardzo dobry. Ogólny koszt serwisu w Aso jako całokształt jest 2x droższy bo auto jest tam 2x częściej (plan serwisowy). Na każde 100km mam 20zl oszczędności. Od serwisu do serwisu 150*20zł=3000zl uwiarygodnienie na 2600. Przy 30 000 tys km 5200zl oszczędności na samym paliwie. Warto? Warto!
    Sprawa TSI
    Taka instalacja pracuje niczym gazo-diesel, prawie.
    Jak to działa: 2 wtryski lpg i jeden benzyny. Skoro lpg kosztuje 50% benzyny wychodzi nam oszczędność 30%..... Niby tak, ale ! Taka praca jest tylko od 1400 obrotów do 3000 obrotów. Czyli kiedy oszczędzamy? Ano rzadko. Lecz mimo wszystko oszczędzamy. Ile? 15-30% tak więc to jest oszczędność od 5zl do 10zl na 100km. Warto? Kwestia przebiegów i ekonomii skali.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • @supermajku ciekawe ze nadal chwalisz sobie gaz biorąc pod uwage liczbe Twoich wpisów dotyczących awarii i problemów przy twoim aucie i z tego co pamietam najczesciej z instalacja LPG...
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Mimo wszystko tak. Instalacja ewoluowała. Wielu,ludziom gasły silniki przy przełączaniu - przegrzewał i zacierał. Się przez to zawór, temat jeszcze nie byl do konca znany. Zmieniono miejsce zaworu. Wchodził W tryb awaryjny- padł wtryskiwacz. Zmienili na nowe. 72 tys km. Jest ok. Nawet wciąż sie zastanawiam nad gazem do hybrydy. Tylko że instalacja 4800. A auto pali w mieście 3,5 do 4,5 benzyny. Nawet jeździ po Wrocławiu pirus z gazem. Spala 6 litrów gazu. Ekonomia jest, lecz skala mala.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • @marecki71 według uzyskanej informacji z ASO w Katowicach Rapid 1,2 TSI 90 KM jest sprzedawany z LPG od około 2 tygodni. Sam posiadam 1,2 TSI 85 KM z LPG przejechane 12000 km i jestem bardzo zadowolony.
    Rapid LB |1,2 TSI 63 kW LPG | MY15 | Elegance Max | Błękit Race | 27500 | Hanysowo der Hauptstadt
  • @marecki71 zamówiłem R 16.09.15 z silnikiem 1,2  TSI 90 KM i LPG. Koszt instalacji 2600zł bo mają promocje wcześniej podobno 5500... zresztą w tej broszurze jest
    http://www.skoda-auto.pl/Documents/models/rapid/cenniki/R1ST16151506B.PDF

  • We wczorajszym wpisie podałem, że firma Skoda nie montuje instalacji LPG do nowych samochodów z silnikiem 1.2 TSI. Tak jest w rzeczywistości. Mam potwierdzenie ze Skody. Firma odchodzi od stosowania LPG na rzecz CNG. Jednak do Rapida jeszcze nie montują CNG. Natomiast poszczególni dealerzy oferują takie instalacje LPG, z tym, że montują je u siebie w salonie i tylko do słabszej wersji 66 kW. Dają pełną gwarancję. Aktualna oferta cenowa to 2.600,- przy zamówieniu instalacji z gazem. Dla osób posiadających taki silnik dołożenie instalacji kosztuje 5.500,-.
    Warto więc na wstępie dobrze zastanowić się, jaką wersję i jakie wyposażenie wybieramy. Późniejsze "dozbrajanie" samochodu w pewnych granicach jest możliwe, jednak finansowo niekorzystne.
    Pozdrawiam 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • W sumie to ciekawe z tym CNG. Po zmianach prawnych i akcyzowych 4 lata temu temat CNG w Polsce umarł. Stacji jak na lekarstwo. Prywatna stacja gazu z sieci jest droga i tankowanie trwa godziny. Wydawało się, że przyszłością u nas będzie LPG...
    Jeżeli Skoda faktycznie odejdzie od LPG na rzecz CNG to chyba będzie to strzał w stopę...
    Inna sprawa, że na stronie krajowej Skody stoi jak byk, że oferują do słabszego TSI (tak jak mówisz) instalację LPG...
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • I dokładnie zgadzam się z przedmówcą (halif).:
    "Jeżeli Skoda faktycznie odejdzie od LPG na rzecz CNG to chyba będzie to strzał w stopę." - dodam tylko "w Polsce".
    Napisałem już do sprzedawcy, u którego kupowałem Rapida i cierpliwie czekam na odpowiedź. Dotrysk/zużycie benzyny na poziomie do 30% jest jak najbardziej akceptowalny dla mnie - większość przejeżdżanego dystansu to obroty około1400-2200 obrotów. Rachunek ekonomiczny jest jednoznaczny - oczywiście przy cenie 2600 za instalację.
    Ja się zdecydowałem - chodzi tylko o koszt instalacji. Za 5500 oc
    zywiście się nie opłaca.
    Rapid LB | 1.2 90KM | MY16 | Ambition MAX | błekit | 32200km | Łódzkie | 6,5 l/100km w motostat
  • lpg z tsi jest zawsze taniej, pytanie kiedy to się zwraca, a zwróci się na pewno. Wiele lat temu temat cng zagłębiłem i to jest, świetna sprawa. Kilka godzin temu została podana informacja, że Gazprom (spółka córka z Niemiec) zainwestuje w Polsce w sieć stacji do cng. Dla nich to świetny moment, bo mają kapitał, a pgnig jest nie udolne. Gdy to się uda to spokojnie od Moskwy na zachód Europy można jechać na metanie. Poznałem człowieka, który zajmuje się propagowaniem Cng i Lng, na ten temat wie wszystko. I to jest wspaniałe alternatywne paliwo do silników konwencjonalnych. Skoda już od lat ma w ofercie Octavie Green Power właśnie na cng. W Niemczech sprzedaż jest znaczna. Fiat bardzo dużo tego sprzedaje we Włoszech. Ukraina, Białoruś mają sieć cng bardzo dużą. Świetny temat. Więcej o cng www.cng.auto.pl
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Na całym świecie LPG/CNG jest uważane za opcję dla tych co chcą być ekologiczni, a u nas się mówi, że to rozwiązanie dla biedaków, których nie stać na utrzymanie auta...
    Co nie zmienia faktu, że podtrzymuję moje zdanie o CNG. Np. w Łodzi w 2003/2004 roku były bodajże dwie stacje (jedna dla testowanych autobusów, ale dostępna dla wszystkich. Dzisiaj najbliższą stację mam w Warszawie (chyba jedna), lub w Toruniu (no, ew. Kalisz, tak samo daleko, ale drogi gorsze...). Od listopada 2013r. nowe stawki akcyzy zabiły u nas to paliwo. Jest droższe niż LPG, nie można go wozić cysterną, musi stacja ciągnąć z sieci (co "powinno" być tańsze, ale mało która stacja ma podciągnięty gaz w formacie przemysłowym.
    Jeszcze raz powtórzę przy 25-30 stacjach CNG w kraju stawianie na tą technologię - bez zmiany przepisów i motywowania rynku - jest bez sensu...
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Stacji będzie więcej. http://www4.rp.pl/Energianews/310189908-Gazprom-zbuduje-w-Polsce-siec-stacji-LNG.html
    Aby tankować bez akcyzy wystarczy metan tankować w domu. Sprężarki id 4tys zl. Wówczas jazda np oplem zafira 11-12 zl na 100km.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • .. i dlaczego nie wybrałeś Zafiry z CNG skoro to taki superukład? Na noc podłączasz sobie sprężarkę i od rana masz zatankowane auto. Tanio i czysto? Całość - instalacja ze sprężarką - za 10tys., które taksówki spłacą w mniej niż rok (przy jeżdżeniu za 11zł)
    Rozumiem próby poruszenia tego sektora rynku w Polsce, ale bez nakładów skarbu państwa (jakieś ulgi w akcyzie, zwolnienia z opłat podczas zakupu, lub dopłaty), nie wydaje mi się, aby w przeciągu 5 lat coś drgnęło. Gazprom Germania ma swoje problemy. Jest koszmarnie drenowany przez spółkę matkę, co ma związek z kryzysem w Rosji of course i bardziej mi to wygląda na presję polityczną i PR, niż długofalowe plany strategiczne dla Polski...
    Ale ponoć jestem człowiekiem małej wiary...
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Dlaczego? Bo nie bylo dostępnych samochodów, a na tę chwilę potrzebuję więcej mobilności. Co innego gdybym miał piekarnię, stale trasy auta wracają na noc w jedno miejsce. Niech się dzieje.
    Jeżeli chodzi o alternatywne zasilania Orlen idzie w stacje ładowania prądem.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Prawdę mówiąc nie znam ani jednego auta flotowego, które by jeździło na CNG (nawet w piekarniach). Zresztą praktycznie 99% aut z ziemnym na naszym rynku to prywatny import (pewnie tych, którzy się pomylili :)
    Dobra, nie będę się spierał o wyższości jednego rozwiązania nad drugim. @Supermajku, znasz moje zdanie...
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Oj to normalne sceptyczne podejście do tego co nie znane. We flocie autobusów DLA jeździły autobusy cng, flota pogotowia gazowego i zakładu gazowniczego we Wrocławiu jeździ. Co prawda jest to nisza. W wielu miejscach gdzie to wprowadzają to niejednokrotnie kierowcy sabotują takie działania(np pksy) bo gazu już nie odleją ze służbowego:) polecam lekturę cng.auto.pl
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?