FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Opony zimowe do Skody Rapid
  • Zastanawiam się nad kupnem nowych opon zimowych ale nie nad marką tylko nad ich rozmiarem. Mam alusy 6' 15" i chcę dobrać trochę większe opony niż wzorcowe 185/60. Na letnich w tym sezonie jeździłem w rozmiarze 195/60 R15. Ale ten rozmiar na feldze 6' wygląda trochę wypukło, robi się trochę taki balon i nie wygląda to jakoś super. Myślę teraz o rozmiarze 185/65. Przemawia za tym to, że obecne letnie opony mam w rozmiarze 215/50 R16, wiec średnica koła będzie praktycznie taka sama w letnich i zimowych kołach czyli 621 mm w stosunku do wzorcowego 603 mm. A średnica koła na oponach 195/60 R15 to 615 mm, więc byłaby trochę mniejsza od zestawu letniego. Czy ktoś z was ma opony185/65 R15 może podeśle jakąś fotkę jak to wygląda? Co sądzie zresztą o tym rozmiarze 185/65 R15? Będzie pasować do Rapida - wizualnie?
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • @Aras Nie wiem jak w Rapidzie, ale w Golfie miałem profil185/80/14 i na trzymanie w zakrętach nie narzekałem. Jest wiele elementów które wpływają na trakcję, więc do póki ktoś nie sprawdzi empirycznie to nie wypowiadabym się tak kategorycznie.Nie mówiąc już o tym,  że każdy ma inną wrażliwość jeżeli chodzi o komfort.
  • Rapid na oponach 195/55 R15 wygląda jak wózek dziecięcy na kołach od spacerówki. Jak dla mnie nie do przyjęcia, zresztą profil 55 od szerokości 195 na zimę, moim zdaniem się nie nadaje, zbyt dużo ryzyko uszkodzenia felg. Podnoszenie Rapida poprzez zwiększenie profilu ma jak najbardziej sens, auto jest bardziej komfortowe na nierównościach, a tego na naszych drogach nie brakuje, nie jeżdżę tyko po autostradach. Do tego dużo lepiej wygląda na większej średnicy kół. Nie sądzę żeby podniesienie rapcia o 9mm powodowało jego szaleństwa na wietrze, to zupełnie od czego innego zależy. Rapid ma zbyt wąski rozstaw kół i jest stosunkowo lekki. I to głównie powoduje jego niestabilność.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Pokazujesz mi podrasowane przez specjalistów zdjęcie, zrobione z dolnej perspektywy, które kompletnie nie oddaje rzeczywistości. A fakty mówią same za siebie, koło na oponach 195/55 R jest jeszcze mniejsze 0 7,5mm od wzorcowego 185/60 R15, które i tak jest malutkie i obciachowo wygląda na Rapidzie szczególnie w LB, bo przy SB jeszcze ujdzie. Podtrzymuje swoje zdanie, iż w realu Rapid LB w takim rozmiarze, którym ty się zachwycasz, wygląda jak wózek dziecięcy z kołami od spacerówki:) Jak to po co kupowałem 16 na lato? Mam na nich opony 215/50, możesz sobie w dziale nasze Rapidy pooglądać jak super wygląda:) A zdjęcia są real, a nie jakaś propagandówka:)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Panowie - trochę mniej emocji. Każdy ma prawo napisać swoje wrażenia czy odczucia. I to wystarczy. Bez dalszych wzajemnych komentarzy. Jest jeszcze Priv dostępny dla wszystkich. 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Wybacz, zdjęcie z rejestracją PO - wygląda jak skodowska propagandówka:), tak czy siak zrobione jest z takiej perspektywy, że nie oddaje rzeczywistości.
    Kolego to nie podniesiony profil powoduje balonowaty wygląd tylko zbyt duża szerokość opony w stosunku do szerokości felgi. Na 16-kach też mam podniesiony profil i nie ma tam mowy o balonowatym wyglądzie.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  •  Zauważyliście, że większość zdjęć "reklamowych" Rapida jest robionych z perspektywy ze zdjęcia poniżej, a koła wypełniają całe wnęki. To czysty zabieg marketingowy, żeby wyglądał na długi i duży, a tak na prawdę jest strasznie wąski szczególnie z przodu i ma małe kółka. Dlatego @Aras wyższy profil opon wcale nie musi znaczyć pogorszenia prowadzenia, a wręcz odwrotnie raczej poprawi.
    Skoda-Rapid-.jpg
    665 x 384 - 79K
  • Profil, profilem a i tak przede wszystkim chodzi o to jakie jest zawieszenie, tylko że to temat rzeka.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • @lukasz13 dokładanie tak jest. Na reklamówkach rapid wygląda jak rasowy kompakt, a rzeczywistość jest trochę inna, więc prawie robi wielką różnicę:) Niestety zdęcie, które zapodał @Aras wygląda dokładnie jak skodowska reklamówka:) Jeśli chodzi o Rapida LB to problem jest taki, iż płyta podłogowa jest od polo czyli malutkiego i krótkiego samochodziku, a na tą małą płytą jest nałożone spore i dłuższe nadwodzie Rapida i to dlatego Rapid LB wygląda śmiesznie na tych małych kółeczkach. Można ten wygląd troszeczkę poprawić podnosząc profil opony, szczególnie dobrze to wygląda na felgach 16-stkach. A tego to w ogóle nie rozumiem dlaczego trochę wyższy profil opony miałby pogorszyć prowadzenie, raczej logika wskazuje, że powinno być właśnie odwrotnie.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Czy ktoś z obecnych tutaj ma opony marki Nokian? Może polecić/odradzić? Mówię konkretnie o modelu 15 calowym WR D4 (185/60), co o nich myślicie?
    http://www.sklepopon.com/opona-zimowa/nokian-wr-d4-185-60-r15-88-t-xl-80369
    Rapid LB | 1.4 TSI 125KM DSG | MY17 | Joy | Czarny Magic | ~5000km | Katowice
  • Ja miałem trakcja zima, sucho bardzo dobra, troche szumią do 80km/h potem hałas sie zaciera.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • @maciejaszek Ja takie własnie kupiłem ale dopiero na tą zimę i w rozmiarze 185/65 wiec nic więcej jeszcze powiedzieć nie mogą ale kupiłem je pod wpływem bardzo dobrych opinii różnych użytkowników.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • @maciejaszek.Witam,zakupiłem w zeszłym roku opony tego producenta,czyli NOKIAN,ale model starszy WR D3,powiem,że te opony po jednym już sezonie zimowym 2015/2016 wypadły bardzo dobrze,tzn.dobrze odprowadzają wodę przy pogodzie śniegu z deszczem,w przypadku zakopania się w śniegu również da się w miarę wyjechać,najgorzej sprawują się na gołoledzi,gdy jezdnia jest oblodzona,ale to chyba każda opona ma z tym problemy.Najważniejszym plusem tych opon jest to,że są ciche na trasie podczas jazdy do 120 km/h, nie wiem jak przy większych szybkościach.
    Ogólnie jestem zadowolony i polecam tą markę fińską NOKIAN.
    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *
  • @dodan @andrew61k @PinkFloyd dzięki, zakupiłem właśnie i za niedługo będzie testowanie :)
    Rapid LB | 1.4 TSI 125KM DSG | MY17 | Joy | Czarny Magic | ~5000km | Katowice
  • Witam, w tym roku zakupiłem Rapida, ale zostawiłem sobie oponki zimowe z Fabii.. 195/55/R15 - wiem ze powinny byc 185/60/ ale chyba 195/55 to szerszy odpowiednik? Moge je spokojnie zakładac ?
    Rapid SB | 1.2 TSI @130KM | MY16 | Ambition Max | Race Blue | 27000km
  • @Bigi z tym rozmiarem nie powinieneś mieć żadnego problemu, bo ten rozmiar też jest homologowany do Rapida. Zerknij sobie w instrukcje auta i znajdziesz tam ten rozmiar na wykazie. A jak nie chce Ci się tego szukać w książce to najprościej upewnij się zerkając na klapkę wlewu paliwa. Masz tam wykaz ciśnień do poszczególnych obciążeń i rozmiarów opon i rozmiar 195/55/R15 też będzie tam wyszczególniony. 
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Widzę, że tu sami fachowcy (poczytałem, trochę mi się pojaśniło), a ja tu świeżynka, jutro odbieram maszynę ;)
    Nie chcę kupować, ale co sądzicie na temat bieżnikowanych "nalewek"?
    Nie chcę stać z rozdziawioną gębą, gdy mądrzejsi dyskutują. Takie pytanie do dośawiaczonych
    Rapid Spaceback | 1,2 110 KM | 2015 | Style | Beż cappucino | 25 500 | 3City | 6-F
  • @rico informacje na temat opon bieżnikowanych znajdziesz w internecie.
    To forum to nie encyklopedia od wszystkiego tylko dotyczy eksploatacji Skody Rapid. 
    A tak wogóle kto myśli o oponach bieżnikowanych kupując nowe auto .....
    @rico nie zawracaj sobie głowy takimi oponami. Dobre opony to Twoje bezpieczeństwo na drodze. 

    Rapid SB I 1.2 TSI 105KM I MY15 I Ambition Max I Warszawa
  • Jeśli myślisz o zakupie drugiego kompletu opon (zimowych) to różnica między oryginalnymi a bieżnikowanymi nie jest duża, natomiast jakość i przebieg nie do porównania. Zdecydowanie odradzam montaż opon bieżnikowanych.
    Warto kupić drugi komplet opon oryginalnych, do niego drugi komplet felg, po złożeniu 3 koła na stojak a czwarta do bagażnika (jak nie ma akumulatora czy gazu).
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Dzięki za info.
    Jeżdżę przeszło 25 lat (nie było jeszcze wtedy opon zimowych a "nalewki" były bardzo popularne) i nigdy nie jeździłem na  używanych.
    Kiedy dostępne były opony zimowe kupowałem drugi opon felg i wymieniałem całe koła ograniczywszy się tylko do wyważenia.
    Uważam że, raz, szkoda opon i felg, dwa, że po kilku sezonach wydatek na felgi się zwraca.
    Zapytałem po prostu dla ogólnej inteligencji ;)
    W sieci można znaleźć mnóstwo opinii na inkryminowany temat, ale prześledziwszy Wasze dyskusje widzę, że tu są starzy i praktycy, i teoretycy, więc chętnie poczytam o Waszych doświadczeniach :D

    Rapid Spaceback | 1,2 110 KM | 2015 | Style | Beż cappucino | 25 500 | 3City | 6-F

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?