FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Opony zimowe do Skody Rapid
  • Ja także mam opony 185/60r15 Nokian WRD4 założone na te same felgi aluminiowe co używam w lecie. Używam teraz drugi sezon. Opony bardzo ciche, moim zdaniem dobra przyczepność i hamowanie :)
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110KM | MY16 | Ambition MAX | Beż Cappuccino Metalic | 90k | dolnośląskie
  • Do Tatowej R założyliśmy na stalówki Nokiany WR D4. 185/60/15 XL z indeksem prędkości T(190km/h).  Cicho, przyczepnie, bez zarzutu. 

    Rapid SB | CJZC 1.2 136KM/230Nm | MY2017 | Active | Srebrny | 54000km | Warszawa
  • Właśnie założyłem również WR D4 XL i o ile te tylnie sprawują się super to przednie strasznie wyją. O dziwo na biegu jałowym wycie znika. Łożyska czy zawieszenie jest w stanie idealnym. Nie mam pojęcia skąd wziął się ten objaw. 
    Rapid LB, 1.2 CBZB 105 KM, MY 2013, Ambition, Rosso Brunello, 138 000, Ingolstadt
  • Jaka produkcja Nokianów ? Russia ?
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • @Robi91 - masz wszystkie opony tej samej daty produkcji i tego samego producenta?
    Spróbowałeś zamienić przednie z tylnymi? Czy będzie takie same odczucie hałasu?
    Jeszcze jedno - nawet opony potrzebują pewnej ilości km przebiegu, by się ułożyły.
    A i jeszcze warto zobaczyć na termometr, przy jakich temperaturach to się objawia, i czy przy innych objawy zmniejszają się czy nasilają?
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Produkcja Finlandia, tak jest- ten sam DOT na każdej. Przodu z tyłem jeszcze nie zamieniałem- spróbuje przy następnej okazji. Objawy nasilają się w momencie wbicia biegu, znikają po wrzuceniu luzu. Możliwe, iż muszę geometrie zrobić- stare opony były dość nietypowo zjechane od strony zewnętrznej. Nie może to być łożysko, gdyż hałas pojawił się od razu po zmianie kol.
    Rapid LB, 1.2 CBZB 105 KM, MY 2013, Ambition, Rosso Brunello, 138 000, Ingolstadt
  • Co do opon zimowych to powiem tak zrobiłem że szwagrem test podjazdu pod górkę od zera i to z tego samego punktu. On o3 Nokian jechał pierwszy ja rapidka Dębica frigo HP 2. Efekt o3 trzeba było pchać rapidka wdrapała się o własnych siłach.
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • Wybrałem Michelin A5 215/45/16 super jazda 
    Rapid LB/1.6/115km/Ambition/Czerwony/Monte Carlo/7000km/Katowice
  • Cześć,
    Obecnie mam zimówki 185/65/15. Kupuje nowe Nokiany i pytanie, bo katalogowo jest 185/60/15 i czy mam takie kupić (czy będzie jakakolwiek rożnica) czy można 185/65/15 (14 zl tansza ale o 18,5 mm większa średnica (ok.3% a zalecają aby do 2% była różnica))
    Dodatkowo nie będzie problemu z AC jak się weźmie 185/65/15 ?


  • 2proc jest ok, potem miej pretensje do siebie;)

    osobiście mam na lato oryginalne 215/45 r16 dunlop sportmaxxx i polecam,
    na zime alu 15 firmy denzet, plus hankook 185/60 r15, wiekszy komfort po dziurach, opona cicha cena wg mnie w miare
    RAPID LIFTBACK |1.0 110KM|2018|STYLE PLUS|CZERWONY|40.000KM|PIŁA
  • Czy udało komuś się kupić opony całoroczne o specyfikacji 215/45R16 86H ? 
    Rapid SB I 1.2 TSI 105KM I MY15 I Ambition Max I Warszawa
  • Pytanie, czy ktoś zna markę Mastersteel ? Ktoś używał opon tej firmy ?

    Rapid SB | 1.2 105 KM | MY15 | Ambition MAX | Czarny | 66000 | EL

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?