FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Opony zimowe do Skody Rapid
  • Wiatr będzie, bo to wina stosunku powierzchni bocznej auta do jego szerokości (rozstawu kół).
    Opony nie wiele zmienią bo przecież wiatr nie spycha do rowu przez boczny uślizg opon, tylko pcha auto w bok co czujemy na kierownicy. (OK wysokość opony i jej zdolność ugięcia profilu też może mieć wpływ, ale nie wiem czy w klasie rapida to ma znaczenie-nie wiem nie testowałem tego gruntownie. znam się.)

    Na 215 też się dawał odczuć, ale nie upatruję w tym problemu, a jeżdżę nie mało i nie powoli.
    Zauważalna różnica między 215 a 185 to trzymanie w zakrętach. Co jest oczywiste, a u mnie dodatkowo spotęgowane tym że 215 to były opony klasy premium, a 185 klasa budżetowa.

    Dla wymagających ratunkiem na boczny wiatr może być zmiana ET aby koła bardziej rozstawić na zewnątrz, ale czy to ma sens w przypadku "mega-giga-suer-sportowego" rapida...

    Jeśli chodzi o przyczepność 185 a 195 to teraz nie ma co porównywać letniej do zimówki. Poza tym te moje przejściowe 185-tki trafiły mi się z oponą z przypadku (nowa ale budżetowa), a ja zazwyczaj kupuję oponę z górnej części rankingu w klasie średniej.
  • Moim zdaniem między 185 a 195 normalny kierowca nie odczuje różnicy, jeśli już to minimalną,przy 215 różnica zapewne będzie odczuwalna.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • tak, większe znaczenie może mieć jakość opony (marka/model) niż ten 1 cm różnicy. A nawet marna 215 może się okazać gorsza niż dobra 185. Nie mówię o suchym ale te szczegóły się uwypuklają na mokrej lub wilgotnej nawierzchni, lub w koleinie z wodą.
  • dodan "nie myślę tylko pytam" no i znowu zachęcasz, aby na to odpowiedzieć ;-) ale odpuszczę...
    zauważyłem znak zapytania, nawet napisałem Tobie jaka to różnica, może zapomniałem dodać, że te kilka mm to niuans i pod względem komfortu, spalania, etc. nie odczujesz różnicy, a rozmiar o który pytasz można traktować wręcz jako standard (nawet na klapce wlewu paliwa masz podane ciśnienia dla 195/55)
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Jakość opon faktycznie ma duże znaczenie, temat ten już wcześniej był poruszany. Co do jakości to z informacji od pracowników Michelin mogę powiedzieć, że nigdy nie kupi się tak dobrych opon jak na pierwszy montaż samochodu. Producenci opon robią sobie w ten sposób reklamę.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Czyli jakaś znacząca różnica między 185, a 195 w komforcie jazdy nie powinna być odczuwalna. Rozumiem, ze w takim razie można spokojnie wybrać 195 kierując się tym, że szersza opona będzie ładniej w R. wyglądała?
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Bounty naprawdę kusisz, żeby ci ładnie odpowiedzieć na twoje przytyczki i zaczepki ale żem człowiek kulturalny to sobie daruje...
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Podzielę się swoja opinią ale z fabii II miałem 195/55/15 Dunlop-y letnie 
     po 3 latach jazdy, nie dało się dalej na nich jeździć zmieniłem na 185/60/15 Viking-i. Po zmianie opon zdziwienie moje było ogromne bo komfort jazdy zmienił się diametralnie nie odczuwało się kamyków czy nierówności. wg mnie szerokość jak i wysokość ma swoje znaczenie bo sam sprawdziłem, w swoim Rapid jeszcze nie zmieniałem opon na zimowe ale przymierzam się własnie do 185/60/15 będę ciut wolniej jeździł a szczególnie w czasie wiatru i na zakrętach.
    Jest to moje spostrzeżenie nic nikomu  nie proponuje  
  • No proszę bardzo, niby tylko centymetr a różnica jednak jest:-). W takim razie ciekawe, czy byłoby to też odczuwalne na krawężnikach różnych, że jest niżej?
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Nokian WR A3 215/40 R17
    na takie kapcie do swojego się zdecydowałem, czy to dobry wybór czas pokaże.
    Opinie mają jak najbardziej pozytywne. W salonie powiedzieli, że to trafny wybór.
    Zdecydowałem się na nie, bo pomyślałem że kto jak kto, ale finowie wiedzą coś na temat jazdy w warunkach zimowych ;)
    Na razie mogę napisać jedynie, że jak na zimówki są ciche na suchej nawierzchni.
    Podejżewam, że to zasługa asymetrycznego bieżnika.


  • nokian juz nie jest finski tylko ruski :)
    ale tez bede mial nokiany tylko ze 15":(
    Rapid LB | 1.2 tsi 105KM | MY14 |ambition max | bialy candy | 30000km | szczecin
  • sory doczytalem ze to dalej produkt finski ale wytwarzany w rosji 
    Rapid LB | 1.2 tsi 105KM | MY14 |ambition max | bialy candy | 30000km | szczecin
  • Ja się zastanawiam nad FALKEN HS 449 215/45 R16 86V

    Rapid SB | 1.4 122 KM DSG | MY14 | Elegance | Czarny Magic perłowy | 57000km | Warszawa
  • Falkeny według testów są średnie... Bieżnik zużywa się szybciej niż w innych. Lepiej dołożyć do czegoś trwalszego.

    PS. chociaż na Oponeo ma niezłe opinie :)
  • a co sądzicie o Barum Polaris 3 ?
  • miałem kiedyś Barumy, nie wiem czy polaris 3, ale jeździło mi się bardzo fajnie, guma miękka, przyczepność dobra, na śniegu i błocie też dawały radę...
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Dziś zakładam swoje Fuldy 3, zobaczymy co są warte:-)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Zakupiłem Nokian WR D3 185/60/15 - dziś zakładam ...
    RAPID SB | 1.2 TSI | MY2014 | STYLE PLUS | CZERWIEŃ CORRIDA | 47 500 km | SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE
  • Ile dałeś za te Nokiany?
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • 221 zł / za sztukę + wymiana GRATIS - Stronka Motointegrator (mają na stronie listę warsztatów, w których jest darmowy montaż).
    Żadnych problemów z wyważeniem, wszystko OK.
    Opony przysyłają gratis do wybranego warsztatu, tylko przy wybranej oponie musi być taka opcja "montaż gratis".
    RAPID SB | 1.2 TSI | MY2014 | STYLE PLUS | CZERWIEŃ CORRIDA | 47 500 km | SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?