FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Opony zimowe do Skody Rapid
  • Micheliny założone. Różnica w stosunku do letnich - jak miękko i cicho ! Rozmiar oczywiście słuszny 215/45/16 :)
  • Krys no to cena nie była zła.
    U mnie też już Fuldy założone. w porównaniu do firmowych letnich brigstonów są jakieś cichsze.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • polarisy są w miarę  dobre jeśli bierzemy pod uwagę cenę, jakość no już nie jest taka dobra tylko  srednia
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
    • Chris roznice mogles odczuc ze wzgledu na zmiane opon z uzywamych na nowa a nir ze wzglrdu na rozmiar. 
    • Co do barum polaris to szybko sie koncza , zjezdzile 8szt. W Norwegii na sniegu ok, w PL snieg/asfalt szybko znika bierznik.
    • Fuldy dopiero kupilem ,zima 2013. Swietne opony ( 205/55/R16) i jezdzilem na nich do lipca a wygladaly jak nowe. Tak wiec Fuldy kupie do R. 
  • @r2d2_dawid myślę ze jednak ze względu na wysokość profilu choć okres eksploatacji pewnie tez ma znaczenie.  
  • Miałeś wyższy profil opony o niecałe 4mm. ( 195x0.55=107.25 , 185x0.60=111) 
    Nie upieram sie ze nie jest tak jak mówisz , u mnie różnica zawsze była ogromna po zmianie opon (taki sam rozmiar) z używanych na nowe.
    Chciałbym napisac , taki jest moje zdanie, ze lepiej kopic opony dobrej jakości. W Polsce zima jeździmy po błocie pośniegowym i asfalcie, taki Polaris'y w tych warunkach znikały mi w oczach.

  • Uważam to za zbędna dyskusję każdy z nas pozostanie przy swoim ... napisałem ze jest tylko moje odczucie i zarazem doświadczenie nie namawiam nikogo do zmiany opon czy założeniu o wyższym czy niższym profilu, osobiście jeśli miałbym do wyboru 195/55/15 i 185/60/15 wybrał bym te drugie. Ale to tylko moja opinia nie musi sie nikt z tym zgadzać! Tam pisałem o Dunlop - ach A jeździłem na rożnych oponach i tez swoje doświadczenie mam, nie jest to moj pierwszy samochód. Dla mnie zimą lepiej sie sprawowały Goodyear zimowe niz Micheliny na których jeździłem ostatnią zimę i będę jeździł tą, ale to tylko moje odczucie i opinia priv, każdy z nas może mieć inna to tak samo jak przeprowadzane testy zalezy kto robi i na czyje potrzeby ...
  • Ale nie chciałem nikogo zdenerwować. 
    To jest forum i każdy ma prawo wyrazić swoją opinie , do tego ono jest.
    Zasugerowałem tylko "co nieco" może miałeś błędne odczucie z tą zmianą  a może to ja pierdoły piszę?  Dyskusja na temat , chciałem go poprostu  "wyczerpać". 

    Dzięki za podpowiedzi :-) 
  • Zmieniłem opony na zimowe (pirelki snow control seria3) choć nie ma śniegu ale temperatura tak poniżej 10C czsem już nawet -2C, zrobiłem już ponad 1500 km rewelacja w zakrętach trzyma dobrze przy hamowaniu też w trakcie ostrego przyśpieszania nie buksują, czekam teraz na śnieg i dopiero zobaczymy czy dobry zakup.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Ja w końcu zamówiłem Nokian WR A3 215/45 R16 90 V DOT 2014 i czekam aż przyślą.
  • Straszna kicha się zrobiła. Wczoraj w Wawie było 18 stopni w ciągu dnia. Mam wrażenie, ze zostawiam bieżnik na asfalcie. Szkoda mi tych nowych zimowek, już nigdy tak wcześnie nie zmienię opon:-(
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Ja się cieszę, że Pirelli przesłało do dilera informację, że się nie wyrobią w październiku, tylko najwcześniej dostawa opon to 12.11. Tak bym zasuwał na zimówkach...
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • ja zakupiłem UNIROYAL MS PLUS 77 185/60/15 84T za 193zł w Norauto...jak będą sie sprawować zobaczymy po sezonie
    Rapid SB |1,2TSI105KM|MY2015| AmbitionMAX | biel candy | 14000km| Płock
  • @dodan tylko nie wiem czy niedługo będzie jeszcze taka możliwość, że będziesz zakładał kiedy chcesz, bo jeśli nasze "kochane" posły/osły uchwalą termin zmian opon to pomimo 20 stopni w cieniu w listopadzie i tak będziesz musiał jeździć na zimówkach!

    Jeśli to przejdzie to będzie to chore, bo przy takich temperaturach jeździ się niebezpiecznie na zimówkach. W 2008 r. wybierałem się na długi listopadowy weekend w Tatry. U siebie jeździłem an letnich jeszcze ale pomyślałem, że w górach może być już zimowo. Okazało się, że było przez kilka dni ponad 20 stopni w górach a uto nieprzyjemnie pływało na drodze w zakrętach czy podczas hamowania na tych zimówkach. O zostawianiu bieżnika już nie wspominam.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • No jak posły/osły tak ustanowią to na władzę nie poradzę i przyjdzie przy 20 stopniach na zimowkach jeździć:-)

    Ja kiedyś miałem letnie Uniroyala - dobra opona tylko generalnie miała jedną wadę, strasznie szybko bieżnik zszedł, raptem 3 sezony wytrzymała, dlatego do zimowek tej marki wolałem już nie podchodzić:-)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Aras tez masz UNIROYAL MS PLUS 77!!  hmmm zobaczymy porównamy po sezonie :)
    Rapid SB |1,2TSI105KM|MY2015| AmbitionMAX | biel candy | 14000km| Płock
  • @grzesk napewno lepiej jeździć w listopadzie przy 20c w cieniu na zimówkach niż przy 1-2c na letnich jak często widywałem :)

    Co do opon jakiś czas temu w Auto Świat była dołączona (jak co roku) fajna broszurka na temat opon zimowych :-) Można jeszcze kupić w osiedlowych kioskach.
  • @r2d2_dawid
    Zgadzam się że lepsze sa opony zimowe jak jest ciepło niż letnie jak jest zimno. 
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Tylko, że jak jest ciepło zostawia się w oponie zimowej bieżnik na asfalcie, a potem jak przychodzi zimno to opony są już znacznie osłabione i maja gorsze właściwości jezdne, a to się przekłada na wydłużona drogę hamowania czyli de facto na nasze bezpieczeństwo , dlatego jestem zwolennikiem raczej późnej wymiany na zimówki.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?