FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Świąt Wielkanocnych, zdrowych i pogodnych
Wszystkim miłośnikom i właścicielom :)

Skody Rapid życzy

RapidKlub.pl

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
30 000 przebiegu i przód skrzypi.
  • @Przemo74  Proszę bardzo. Dostęp jest po skręceniu kół, chociaż, żeby dobrze spryskać z obu stron łatwiej jest z kanału lub podnośnika, albo podnieść na lewarku raz z jednej strony potem z drugiej. Od strony komory silnika jest też dostęp do prawej gumki od góry.
    prawa strona.JPG
    1746 x 3104 - 570K
    lewa strona.JPG
    1746 x 3104 - 606K
  • dzięki @lukasz13
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM | 2013| MY14 | Srebrny | 46 tys | Poznań
  • U mnie wymieniono na gwarancji. Jeżeli w aso trzeba by za to płacić to kiedyś już pisałem, jest to bardzo drogie, to zrobić może każdy mechanik, a część w zwykłym motoryzacyjnym jest bardzo tania np allegro od 8 zł sztuka, poliuretan 60zł dwie strony.
    Jeżeli stosujecie smar, to taki, który nie niszczy gumy. To bardzo ważne!
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Za 8 zł, to na pewno nie warto.Lepiej dołożyć bo wymiana będzie droższa.
  • Smarowanie łoża czy powierzchni stycznych silentbloków jest szkodliwe. Po przesmarowaniu dochodzi do reakcji z materiałem, powoduje to szybsze wytarcie materiału i po czasie dalsze odgłosy z tego miejsca. Pręt stabilizatora ma jeszcze większe akustyczne "pole do popisów" w tak wyrobionym silentbloku.
    Warto zastanowić się nad wymianą takiego ułożenia stabilizatora.
    W Skodzie R występują dwa rodzaje silentbloków:
    6Q0411314Q 17mm dla stabilizatora 19mm (5°) oraz
    6Q0411314R 18mm dla stabilizatora 20mm (6°).
    Same części nie są drogie, wymiana w serwisie nie powinna zająć więcej niż 20 min.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Tak, lecz cześć w serwisie jest droga 60 zl. W rapidzie jest to na wierzchu i da się to zrobić nawet tylko płaskim kluczem
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Kupujemy gumy z Lemfordera i po sprawie. Ciezko mowic o jakis " duzych kosztach" w przypadku zawieszenia w Rapidzie. 
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • To bardzo dobry producent.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Produkuje czesci zawieszenia dla grupy VAG na pierwszy montaz. Czasami można kupic np. tuleje zawieszenia w pudelku Lemfordera z oryginalnym nr czesci badz zeszlifowanym.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • zrobiło się ciepło i przestało skrzypieć :D
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM | 2013| MY14 | Srebrny | 46 tys | Poznań
  • Tak to już bywa z gumą....
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Mam dokładnie tak samo jak Kolega @Przemo74.
    W ostatnią sobotę zmieniałem koła, przy okazji wyczyściłem nadkola, sprężyny i to co się dało z błota i piachu - no i przestało skrzypieć.  Żadnych gum niczym nie smarowałem...
    Rapid SB | 1.2 TSI CBZB 105KM | MY15 | Elegance Max | Blue Race | 42000 |Gdańsk
  •  Widocznie gumki w Skodzie mają chyba gorszy skład, bo w moim poprzednim aucie Golfie IV, nic nie skrzypiało, ale po 90 kkm musiałem wymienić bo miały luz i pukało.
  • bylem na przegladzie 24000km komputer juz kazal jechac i wymienili mi te gumy stabilizatora bez problemu 
    Rapid LB | 1.2 tsi 105KM | MY14 |ambition max | bialy candy | 30000km | szczecin
  • Mi tak po 30kkm zaczęło skrzypieć, zwłaszcza w niskich temperaturach. W ASO czymś popsikali chyba bo po miesiącu znowu zaczęło. Teraz jest ciepło to nic nie słychać, czekamy na zimę. 
    Rapid SB /1.2 CBZB 105KM / MY15 / Elegance Max / Czarny Magic perłowy / 131kkm / Dąbrowa Górnicza
  • U mnie też skrzypi , lewa strona , dziwny dżwięk . Guma o gumę - coś w tym stylu . Nawet nie tak głośno , ale słychać . 
    Rapid LB |1,2 77KW CB2B | 2014 | Ambition|Beżowy:)|30 000km| Katowice/Ruda Śląska
  • VW też skrzypi, dobrze umyłem zawieszenie i tuleje karscherem, potem popsikałem WD i 6 miesięcy juz spokój
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Z autopsji - ku przestrodze - taka historyja
    Swego czasu w Passacie też mi skrzypiało. Konkretnie to jeden z przegubów przedniego prawego dolnego wahacza. Wahacz był świeżo wymieniony i praktycznie od samego początku dawał się we znaki.
    Ale co to było za skrzypienie! Byłem ci ja w tym czasie z familiją w Chorwacyji. Gorąco, sucho a ten...
    Dość powiedzieć, że mało było takich co na ulicy by się za nami nie oglądali. Jak bym kota miał pod maską i ten przypiekany silnikiem darł by mordę. :D Obciach na całego!
    Po powrocie postanowiłem, że coś z tym trzeba zrobić. Udałem się więc do znajomego mechanika. Próbowaliśmy różnych sztuczek: a to WD popsikać, a to olej pod gumkę przegubu, odkręcanie-przykręcanie, stukanie-pukanie... nic.
    W końcu znajomy stwierdził, że to wina zbyt ciasnego przegubu przez co olej do panewki nie dociera.
    Więc bez certolenia znajomy wziął wkrętak ślusarski i - za moją zgodą ma się rozumieć bo zdesperowany byłem - "delikatnie" pizdnął w panewkę tego przegubu. Ona z plastiku, więc troszkę pękła. Akurat tyle aby olej dotarł gdzie trzeba.
    I zapadła błoga cisza... Co jakiś czas, gdy skrzypienie powracało brałem małą strzykaweczkę i uzupełniałem olej pod gumką przegubu. I tak sobie jeździłem rok i drugi.
    Aż pewnego pięknego dnia, tuż tuż przed domem lawirowałem po osiedlowych alejkach z zawrotną prędkością 5km/h, a tu nagle... SRU! Mało się nie zesr... W pierwszym momencie myślałem, że jakiś baran studzienki nie zakrył, ja tego nie zauważyłem i koło mi do niej wpadło. Tymczasem okazało się, że to felerny wahacz mi się urwał! Koniec jazdy, laweta, warsztat.
    Późniejsze oględziny potwierdziły, że to przegub był już tak wybity i ścianka przegubu tak cienka, iż zwyczajnie się rozsypał.
    I wtedy pomyślałem sobie, że w swej bezdennej głupocie miałem mnóstwo szczęścia!
    Bo co by było, gdybyż to stało się gdzieś na trasie? A ja nie należę do tych, co to jeżdżą spokojnie...

    Tak że ten, no... trza uważać.
    I pomyśleć czasem...
    ;)
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • No to ciekawie było .  
    Sprawa z tym przgubem , nie ciekawa , ale wahacze w Passatach to naprawdę temat rzeka. Chyba nie znam nikogo , kto nie miałby problemu z nimi .
    Jednak w Skodach skrzypienie to częsty problem - głównie na gumach stabilizatora , ale może też być na górnym mocowaniu amotryzatora - tam też kiedyś miałem kłopot w Fabii i podobny temat w Ovtavii 2 . Reasumując : Skoda Skrzypi , znaczy - jesień idzie :)
    Rapid LB |1,2 77KW CB2B | 2014 | Ambition|Beżowy:)|30 000km| Katowice/Ruda Śląska
  • WD i psikanie  na gumę ? Jakis cud, ze przestało na chwile :) niestety tak to juz jest jak " fahofcy" dokręcają śruby w zawieszeniu, przy niewłaściwym jego położeniu. 
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?