FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
30 000 przebiegu i przód skrzypi.
  • filipous
    30000kkm = 30'000'000 km = 30 mln km
    Niezły przebieg... ;)
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Hehe sorry :) poprawiam . 

    A wracając do skrzypienia - niestety gumy polałem najpierw specjalnym smarem penetrującym , później drugim - bardziej woskowym . Nic absolutnie to nie dało, skrzypi dalej tak samo , przy wolnej jeździe na lekkich nierównościach . Mam wrażenie, że przy skręcie kół temat znika - więc zaczynam obstawiać górne mocowania amortyzatora po lewej stronie . Dziś jadę się poszarpać na stację diagnostyczną . Jeśli to nie stabilizator to zostanie tylko mocowanie, a doszły mnei słuchy że w Rapidach tzw. flotowych to częsty przypadek . 
    Rapid LB |1,2 77KW CB2B | 2014 | Ambition|Beżowy:)|30 000km| Katowice/Ruda Śląska
  • WD40 powoduje parcenie gumy, więc jeśli to gumy piszczą to na pewno on nie pomoże. W moich poprzednich autach, w tym Octavia II piszczały co roku gumy przy końcówkach drążków i zawsze były do wymiany. W Octavi wszystkie gumy piszczały na policjantach i dziurach i wszystkie były do wymiany, te z przodu jak i z tyłu.
    Brak Skody
  • Tak , potwierdzam - dokładnie to przerabiałem w Octavii 2012. Tu jednak mam inne troszkę objawy i słyszę to niestety trochę głośniej . Dlatego muszę to na szarpakach sprawdzić . 
    Rapid LB |1,2 77KW CB2B | 2014 | Ambition|Beżowy:)|30 000km| Katowice/Ruda Śląska
  • Szkoda auta na szarpaki brać, jeszcze po wizycie kiera bedzie lekko skrzywiona :) Temat znany, masz gwarancje wal do ASO. 
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Właśnie w tym kłopot , nie mam już gwarancji bo sobie poprzednik olał sprawę z serwisem , no i po temacie 2 lata i nara.
    Wymyłem ładnie pod ciśnienieniem zawiecho z przodu i nawet powiem Wam , cisza nastała , jednak 4 dni i znów to samo , nawet dziś jest mokro i dalej franca skrzypi jak stary Żuk.
    Kierownicę mam już krzywo :) ktoś musiał z tym coś robić :) rozumiem że temat tej kierownicy też jest typowy .... 
    Rapid LB |1,2 77KW CB2B | 2014 | Ambition|Beżowy:)|30 000km| Katowice/Ruda Śląska
  • Kierownice można ustawic wedle uznania ;), natomiast skrzypienie można naprawić tanim kosztem nawet w ASO, nie jest tajemnicą co skrzypi i nie jest to tez "awaria" nie do usunięcia.
    Jesli będziesz wymieniał jakieś gumki w zawieszeniu to polecam Lemfordera - nie będę się rozpisywał dlaczego ;)
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Tak dziękuję ci , czytałem o tej firmie na forum . Będę w ASO na akcjach fabrycznych to zlecę im naprawę tego sprzypienia . Myślałem że to gumy stabilizatora ,ale jednak nie . 
    Rapid LB |1,2 77KW CB2B | 2014 | Ambition|Beżowy:)|30 000km| Katowice/Ruda Śląska
  • Skrzypienie u mnie po 15000 km. Na gwarancji zostały wymienione tuleje gumowe drążka reakcyjnego. Mechanicy mówili że ten typ tak ma. I mam się spodziewać kolejnej wymiany. ZAstanawiam się nad gumami które są dedykowane do jazdy sportowej są takie tuningowe. 

    Rapid SB/1.2 CBZB 105 KM/MY 15/Elegant/Czarny Magic/28000/Leszno
  • U mnie przy 46 kkm zaczęło skrzypiec przejezdzajac przez wysokie profile zwalniające i właśnie jestem w ASO. Niestety dzisiaj pada deszcz wiec na jezdzie testowej cisza.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • poczekaj do wiosny przejdzie jak zrobi się cieplej, ten typ tak ma jak wiele innych przypadłości
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM | 2013| MY14 | Srebrny | 46 tys | Poznań
  • A jednak we wtorek wymiana :). Samochód postał w ASO, rozgrzał się i zaczął skrzypieć.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Dzisiaj wymieniono mi gumy stabilizatorów. Skrzypienie ustało i nastała cisza, ale dalej stuka coś z przodu. 
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Posprawdzali wszystko i dalej coś tam stuka w zawieszeniu ?
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Jade za tydzień na sprawdzenie łożysk amortyzatora. Po mojej sugestii stwierdzili że to bardzo prawdopodobne, ale muszą zrobic to w obecności szefa zmiany i nagrać film dla centrali skody. Dziwne procedury, ale zobaczymy co stwierdza.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Czyli nie wiedzą gdzie szukać ;), u mnie w zawieszeniu były mocne stuki podczas jazdy, sprawdzili całe zawieszenie i nic, tez postawili diagnozę, że juz tylko zostało do sprawdzenia łożysko amortyzatora. I co ? I nic :) ( jak można było przypuszczać ). 
    Mocne stuki w zawieszeniu, które czuć było też na podłodze, powodowały ( akurat w moim przypadku ) klocki hamulcowe :) po wymianie na oryginalne, zawieszenie zaczęło pracować jak należy.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Dlatego po jeździe przez dziury jak stuka lekko dotknij hamulca jak nie stuka to klocki.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • No właśnie u mnie bardziej stuka jak podczas najeżdżania na krawężnik lekko przyhamowuję. Ale stuka też bez hamowania. I zawsze stuka lewa strona. Wyraźnie stuka jak koło po podskoczeniu na progu zwalniającym zaczyna opadać. Stuknięcie jest słyszalne po przekroczeniu wierzchołka. 
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Mam to samo raz  na jakiś czas  i też lewa strona, daj znać co to :)
    RAPID LB | 1.2 CBZB 105KM | MY12 | Ambition | Niebieski Jeans Blue | 87000 km | Wrocław
  • Od rana ASO rozbierli zawieszenie żeby dojść do tego co stuka. Niestety nic nie znaleźli, ale po wyczyszczeniu i nasmarowaniu przestało stukać. Ściągali MacPhersony i sprawdzali wachacze. Potem zrobili 15 km w czasie 1 godziny ( chyba dużo jak na sprawdzenie zawieszenia) i nic nie stukało. Podejrzewam że nałożyli smar na łożysko mocowania MacPhersona. Ale jeśli tak to za miesiąc usterka wróci. Przerabiałem to w Lagunie.
    Zastanawia mnie gdzie można jeździć w Krakowie, żeby zrobić 15 km testując zawieszenie :-)
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?