FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
30 000 przebiegu i przód skrzypi.
  • Ktoś już to robił po gwarancji w serwisie? Mi policzyli:
    -wymiana gum stabilizatora o numerze: 6Q0 411 314R. (części 40zł; robocizna: 164 zł cena brutto);
    Co ciekawe mam jeszcze do wymiany klocki z tyłu i tu sobie też policzyli:
    -
    wymiana okładzin hamulcowych na osi tylnej. (cena części: 453 zł (cena brutto), robocizna: 164 zł cena brutto)
    Nie wiedziałem, że klocki na tył, które są mniejsze od tych z przodu mogą tyle kosztować :)
    RAPID LB | 1.2 CBZB 105KM | MY12 | Ambition | Niebieski Jeans Blue | 87000 km | Wrocław
  • Przegięli z cena klocków z tylu. Ja płaciłem za oryginał/oryginał ( bo sa 2 oryginały ) ;) na przod 250 zł. 
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • 250 zł za oryginały na przód?? bo wiem, że są części normalne i economy.
    RAPID LB | 1.2 CBZB 105KM | MY12 | Ambition | Niebieski Jeans Blue | 87000 km | Wrocław
  • Tylne klocki hamulcowe S Rapid ze strony
    http://www.obautodily.cz/sortiment/nahradni-dily-dle-modelu-vozu/skoda-rapid/brzdove-kotouce--destic...
    FERODO 599 KCZ = 100 PZŁ
    oryginał 1049 KCZ = 175 PZŁ
    oryginał 969 KCZ(brak) = 160 PZŁ
    No to mamy super zmianę - sorry - super ceny.
    Czyli za materiał policzyli ponad 2,5 razy więcej ...
    @B757777 chyba taniej by było podjechać z WRO do Hradec Kralove, przy okazji zrobić inne zakupy, ...
    A roboczogodzina w serwisie Skody to chyba w przeliczeniu 80 zł ...
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • @B757777, tak 250 zł, za przód oryginał nie economy
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Ja jestem po wymianie gum i w końcu cisza.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Wymieniał ktoś gumy w ramach gwarancji w którymś serwisie w Łodzi? Chodzi mi głownie o Bednarka. Jak sie zapatrywali na to uszkodzenie i czy nie robili problemów z wymianą na gwarancji? Wymieniają od ręki czy muszą jak przy innych naprawach zamawiać części i trzeba umawiać się na drugi termin? Mam obecnie 17000km i zaczyna mi skrzypić, zastanawima się czy jechać teraz czy poczekać do przeglądu przy 2 latach.

    A czy po wymianie gum w ASO u kogoś znowu pojawił sie z nimi problem, jeśli tak to po jakim czasie??
    Rapid LB I 1,2 TSI 90KM I MY 2016 I Ambition MAX I Błękit Pacific I 230km I 18.12.2015 I Łódź
  • Wszystko zależy od twojej cierpliwości, kiedy wymienisz ;)
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Ja za klocki na przód ATE dałem 160 zeta:)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Hurra przestało skrzypieć! Wymienic nie zdążyłem ale pojezdziłem dziś po wodzie i cisza mróz się skończył a z nim skrzypienie ;-)
  • @up Tak się nie ciesz. Mi też przestawało skrzypieć na raptem 2 dni jak pojeździłem po wodzie. Problem później wracał jak bumerang.
    "Wymieniał ktoś gumy w ramach gwarancji w którymś serwisie w Łodzi?
    Chodzi mi głownie o Bednarka. Jak sie zapatrywali na to uszkodzenie i
    czy nie robili problemów z wymianą na gwarancji? ..."
    @rasz Ja pojechałem i na przeglądzie 2-letnim zgłosiłem problem. Popatrzyli, zbadali i na papierze napisali, że nie stwierdzono usterki. Czymś popsikali bo skrzypienie ustąpiła na raptem 5 dni. Problem powrócił. Podjechałem do ASO Bednarka i zgłosiłem ponownie problem. Wymienili na gwarancji i problem nie powrócił. Na nowych gumach zrobiłem już 3 tys km.
    Rapid LB| 1.2 MPI | MY14| Active+| 25455 km
  • Marko1982 Pierwszą naprawę także robiłeś u Bednarka czy gdzieś indziej?
    Naprawę wykonano od ręki czy czekałeś na opinię i części?
    Rapid LB I 1,2 TSI 90KM I MY 2016 I Ambition MAX I Błękit Pacific I 230km I 18.12.2015 I Łódź
  • Wszystko u Bednarka. Za pierwszym razem popatrzyli i tylko czymś popsikali. Napisali, że nie stwierdzili usterki. Przy drugim zgłoszeniu problemu wymienili stwierdzając wadę.
    Rapid LB| 1.2 MPI | MY14| Active+| 25455 km
  • Dziękuję wszystkim za pomoc i odpowiedzi. Mam jeszcze pytanko do osób, które ogarniają temat klocków w rapidzie. Mój rapid jest z 2012 roku ambition 1.2 tsi CBZB. Do przodu klocki są w wersji ze stykiem zużycia i bez. Teraz zastanawiam się czy u mnie w ogóle jest ten przewód do sygnalizacji.
    RAPID LB | 1.2 CBZB 105KM | MY12 | Ambition | Niebieski Jeans Blue | 87000 km | Wrocław
  • Temat opisany wcześniej na forum. W R nie masz kontroli zużycia klocków. Czyli kupujesz/zakładasz klocki "bez kabelka".
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Można kupić też z czujnikiem, ale przy ich montażu kabelek out.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Super dzięki wielkie! :)
    RAPID LB | 1.2 CBZB 105KM | MY12 | Ambition | Niebieski Jeans Blue | 87000 km | Wrocław
  • Caly bajer polega na tym, ze czujnik/kabelek moze byc tylko z jednej strony. 
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Po takim czasie w każdej skodzie cos skrzypi ;) Można to usunąć ale wróci jak bumerang, wg mnie nie ma sensu, radio głosniej i tyle....
    Rapid SB | 1.2 TSI @130KM | MY16 | Ambition Max | Race Blue | 27000km
  • Mam 3 letniego Rapida Liftbeck i po zimie zaobserwowałem skrzypienie w zawieszeniu z tyłu i z przodu . Częściej jednak z tyłu .
    Ma ktoś pomysł na usunięcie we własnym zakresie tej dolegliwości?
    Nie ukrywam że jest to denerwujące podczas jazdy.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?