FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Świąt Wielkanocnych, zdrowych i pogodnych
Wszystkim miłośnikom i właścicielom :)

Skody Rapid życzy

RapidKlub.pl

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
VCDS - Dyskusje, pytania itp.
  • Najnowszy dostępny VCDS.
    Oryginał - drogi ale naj, naj, najnowszy (zawsze)
    albo chińczyk - na dziś to 17.1.3 (a może nowszy?) - szukaj na Aliexpress
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Aktualnie od listopada w ori vcds jest akualizacja na wersję 17.8.0 obsługuje juz Skode Karoq- kodowania
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Na ali też już jest dostępny 
    Rapid LB | 1.2 MPI + lpg 75 KM cgpc | MY 2015 | Ambition MAX | biały | 333 000 km | mazowieckie
  • Cześć
    Stałem się świeżym posiadaczem skody rapid spaceback z 2015r.
    Ale strasznie ubolewam nad radiem posiadam swinga ale bez BT,nigdy nie miałem do czynienia z VCDS.
    Bądźcie tak mili i przeprowadźcie mnie przez moje początki z oprogramowaniem.
    Co kupić co zainstalować a następnie jak zrobić żeby, wymienić tego swing na coś lepszego, a może na starym jakoś można uruchomic ukrytego BT. kierownice posiadam wielofunkcyjną z dodatkowymi guzikami które informują mnie że funkcja jest nie obsługiwana.
    A o to zdjęcia
    Na kierownicy zaznaczyłem o jakie przyciski mi się rozchodzi.
    Bardzo dziękuje za wszystkie odpowiedzi
    Bez tytułu.jpg
    1920 x 1080 - 467K
    moja kierownica.jpg
    1920 x 1080 - 503K
    Rapid Spaceback| 1,2 tsi+lpg90KM/66kw|Ambition Max|Capuccino|55000|Marki
  • Mam pytanie do ekspertów w zakresie kodowania i modyfikacji oprogramowania. Próbuję znaleźć informację czy w skrzyni DSG istnieje możliwość odwrócenia kierunku zmiany biegów w trybie manualnym. To znaczy + ruchem drążka do tyłu, a redukcja do przodu, a nie jak ma to obecnie miejsce w wersji fabrycznej... Z góry dzięki za podzielenie się wiedzą.
    Rapid LB Monte Carlo | 1.4 TSI 125KM DSG | MY2018 | Czerwień Corrida | 6000 km | Gdańsk
  • Nie ma
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Może to co powiem wyda sie lekko smieszne ale...

    Moze od spodu drążka można coś w elektryce pomodzić żeby zamienić kierunek "+" na "-" ? W końcu to chyba realizuje elektronika ?
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • Za sterowanie DSG odpowiedzialny jest moduł J587 z min. 21 (!) przewodami.
    Wśród przewodów, są dwa, 0,35 mm2, oznaczone kolorami: pomarańczowo-brązowy oraz pomarańczowo-czarny, do 10 pinowej wtyczki T10. Od wtyczki-złączki lecą przewody również 0,35 mm2, oznaczone kolorami zielonym oraz niebiesko-żółtym. Oznaczenia to CANL oraz CANH.
    Wygląda na to, że te dwa przewody podają sygnał zmiany biegów wyższy/niższy.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Witam czy da się zrobić z świateł przeciwmgielnych światła do jazdy led ?? Czy to jest osobny obwód?
    Rapid SB| 1.2 130 KM do poprawy|MY14| Ambition MAX|Błękit Race|50000|Jastrzębie-Zdrój
  • Doprecyzuj, co oznacza "światła do jazdy led"?
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • W Twoim modelu z poziomu VCDS nie da się podmienić dotychczasowe przeciwmgielne na dzienne.
    Oba typy świateł mają inne logiczne zasilanie. Światła dzienne mają moc 2 x 15 W, są zasilane bezpośrednio z J519 (moduł centralny) przewodem 0,5 mm2.
    Światła przeciwmgielne mają moc 2 x  35 W, zasilane z wiązki przewodem 2,5 mm2.
    Nawet jak byś podłączył fizycznie żarówki przeciwmgielnych zamiast dziennych, pytanie - czy moduł oraz przewody na tej gałęzi wytrzymają takie obciążenie. Dalej - czy świadomie chcesz "zrezygnować" z przeciwmgielnych świateł?
    Moim zdaniem, taka przeróbka jest dosyć kłopotliwa, jak i nie wiadomo, czy przyniosła by oczekiwany efekt.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Czy aby na pewno?
    W MY16+ przy pomocy VCDS zamiana funkcji przeciwgielne-dzienne nie stanowi problemu. Każde ze świateł można właściwie dowolnie "zdefiniować" i zaprogramować - np. by przeciwmgielne stały się dziennymi. Można też "zmiksować" i sprawić by były i przeciwmgielnymi i dziennymi.
    Trudno mi stwierdzić, czy podobnie da się w MY14 - być może nie i wtedy, tak jak pisze @jercen, pozostaje modyfikacja instalacji elektrycznej - raczej dość kłopotliwa.
    A poza tym wieszczę problemy natury prawnej - bardziej ogarnięty diagnosta/policjant może się przyczepić.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • W MY14 nie ma adaptacji z poziomu VCDS - więc nie można się tak "bawić" jak w MY16
    Aczkolwiek kierownik serwisu ASO w Gorzowie zrobił taka zmianę i w MY15 zamontował sobie dzienne led z MY 2016. Jak to zrobił nie wiem.
    Rapid LB | 1.6 TDI CXMA 115KM | MY2016 | Ambition MAX| Biel Candy | Gorzów Wlkp.
  • Światła przeciwmgielne maja 2x35W ale ledy w seryjnych przeciwmgielnych same maja mniej, o wiele mniej. Ledy podpinasz pod wypieta wiązkę z h15 dotyczącą dziennych, w naszych rapidach ta czesc żarówki wogóle nie jest zasilana bo dzienne są w przeciwmgielnych. Gdyby sie okazalo ze pobór napięcia w dziennych jest na niski i ecu to widzi trzeba dać kasowniki, pobór będzie max na dwie ok 15W. Juz kilka osób tak zrobiło. Po zapięciu dziennych pala sie dół ledy zamiast jednego włókna w h15 w lampie. 
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • A czy któryś z kolegów który posiada R z xenonami mógłby wrzucić kodowanie, przymierzam się do założenia xenonków do swojej perełki mam gościa który ma sprzęt ale dobrze byłoby mieć podpowiedź i ułatwienie co i gdzie zmienić.
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • Mówisz i masz. W adaptacjach zaznaczyłem, na co zwrócić uwagę.

    adaptacje.xls
    713K
    Scan-TMBAE6NH.txt
    9K
    6C0-937-089-C B06.jpg
    716 x 307 - 97K
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Dla tych cą chcą załozyc do Rapida lampy LED tylne z najnowszej wersji MY18, dotyczy modeli po pierwszym liftingu z nowszym BCM ( wystarczy sprawdzic czy jest lista kodowania do rozwiniecia )- niektóre MY14 jak sprawdzałem już taki mialy, ale głowy nie dam, od MY15 bez problemu powinno pójść. Zakładamy takie lampy 
    http://allegro.pl/skoda-rapid-sedan-lift-led-lewa-prawa-i7260487874.html
    Potem kodowanie , najlepiej nowsza wersja vcdsa. 09BCM》 Byte 18 》 i zaznaczamy 0, 1 i 6 i cieszymy sie lampami led. 
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • A jak z przednimi ?:)
    Rapid SB| 1.2 130 KM do poprawy|MY14| Ambition MAX|Błękit Race|50000|Jastrzębie-Zdrój
  • Jak w pierwszym poście? nie widzę nic co dotyczy reflektorów.
    jestem coraz bardziej zainteresowany wymianą w swoim toledo reflektorów na full led.
    ale to spory koszt (znacząco wyższy niż w rapidzie) i muszę to dobrze przemyśleć zanim się zdecyduję. osobiście gdybym miał opcje, jak wy na przełożenie na bixenony to bym już to dawno zrobił.


    swoją drogą, ciekawostka czy bcm w toledo jest taki sam jak w rapidzie skoro toledo niby obsługuje full led a rapid reflektory halogenowe z paskiem led.
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • @van_daal gdzie widzisz kodowanie przednich lamp ?
    Dotyczyło lamp z paskiem LED (MY18) czy też tych z samym Xenonem (ta od MY13 do MY17)? 
    Kodowanie pasowało też do MY15 ?
    Jak ktoś ma sprawdzone to niech ponownie wrzuci i opisze.
    Na czeskich i rosyjskich strona widać nie jedną modyfikację m.in. aut MY15 i starszych z nowymi lampami ale opisów często brak.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?