FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
VCDS - Dyskusje, pytania itp.
  • Ciekawi mnie to otwieranie szyby. Wiesz może jak to zrobili? 
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • A co to "tryb nauki jazdy"?
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Rok modelowy mam w podpisie . Niestety nie mam zrzutu jak to robił . Automatycznie ją wykasował . Robione było kablem rosstecha .  I nie mam możliwości podpięcia kabla. 
    Wyszło mnie to w podobnej cenie co kable z Aliexpress. 
    RAPID SB| 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX + Bolero + SmartLink| Beż cappuccino | 2300000 km | Sosnowiec
  • @van_daal Tryb nauki jazdy jest w Swingu. Zamiast wyświetlać informacje radiowe, pokazuje prędkość i strzałki kierunkowskazów. Też to mam, ale tylko jako ciekawostkę, rzadko używam. A otwieranie szyby jest zapewne dopiero od MY16, bo jest automat szyb przednich do góry, czego nie było wcześniej.
  • Tu mata kodowanie z ksenonami i bez cornerów ani LH/CH,
    pamiętajcie jednak że mam:
    przeciwmgłowe z LED, FrontAsist, czujniki parkowania z tyłu i z przodu,
    podgrzewane siedzenia.
    Piszę o tym, bo nie wiem czy któreś z tych funkcji nie są kodowane w 09.
    -----------------------------------------------------------
    Address 09: Cent. Elect. (J519)       Labels: Redir Fail!
       Part No SW: 6C0 937 089 C    HW: 6C0 937 089
       Component: BCM PQ26 Hi4R H08 0084 
       Serial number: 001378075368
       Coding: 0C000850421520DB03A04080B107030800005900D70A3500000000000000
       Shop #: WSC 131071 1023 2097151
       ASAM Dataset: EV_BCMA0 005005
       ROD: EV_BCMA0_SE25.rod
       VCID: 306888EF6B30F4BEED-8064
    ----------------------------
    Pytanie do użytkowników VCDS:
    czy u was też rzadko odczytuje komplet modułów podczas skanowania?
    Bo u mnie pełnego zestawu w jednym skanowaniu nigdy nie wykryło.
    Analizując wyniki wielu skanów mam takie moduły:
    01-Engine
    03-ABS Brakes
    08-Auto HVAC
    09-Cent. Elect.
    10-Park/Steer Assist
    13-Auto Dist. Reg
    15-Airbags
    17-Instruments
    19-CAN Gateway
    44-Steering Assist
    5F-Information Electr.
    A u was jak to jest? Macie jeszcze jakieś?
    ------------------------------------------
    Co do braku "ROD" to u mnie też kilka zniknęło. I to nie tylko w modułach, w których coś zmieniałem ale też w tych nie ruszanych. A w jednym zmienianym nie zniknął.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • U mnie to samo, za każdym razem odczytuje inne moduły. Chyba te chińczyki tak mają :) Da się z tym żyć.
    Rapid LB | 1.6 TDI CXMA 115KM | MY2016 | Ambition MAX| Biel Candy | Gorzów Wlkp.
  • @mskrapi1980
    Czy możesz napisać jak kodowałeś CH i LH?
    ---------------------------------------
    Stworzyłem w excelu coś do porównywania kodów.
    Może być pomocne.
    porównywarka kodów VCDS.xls
    58K
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Jeszcze jedno:
    Jeśli któryś z kolegów posiadających kabelek mieszka gdzieś blisko Sosnowca
    to niech dogada się z kol. @kisiek
    i zrobi skan kodów jego modułów.
    Oczywiście - o ile kol. kisiek nie będzie miał nic przeciw. :D
    Takie dane były by bardzo cenne.
    Warto też przy okazji kodów podawać info o typie modułu np.:
    "Part No SW: 6C0 937 089 C    HW: 6C0 937 089
     Component: BCM PQ26 Hi4R H08 0084".

    ---------------------------------

    Udało mi się zakodować funkcję "CORNER" zgodnie z wytycznymi kolegi @grzesik1.

    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Jedna mała uwaga do tego przepisu kodowania Cornerów dla osób próbujących własnymi siłami je uruchomić.
    Ten sposób ewentualnie może zadziałać tylko w Rapidach od MY16. Jest to taka sama procedura jak w O3 (testowałem to i inne rzeczy na służbowce) i F3. Rapid od MY16 ma podobny moduł jak młodsze siostry. 
    Procedura dla Rapidów MY12-15 jest inna.

    Ps. Dla badaczy tematu majacych MY16. Ewntualnie możecie potestować znane już kodowania od O3 i F3 na Rapidzie. Może coś z ich przepisów uruchomicie jeśli Cornery działają i procedura jest taka sama. Ja nie mam dostepu do Rapida MY16 to nie mam jak się bawić.

    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • "Ewntualnie możecie potestować znane już kodowania od O3 i F3"
    Taki mam właśnie zamiar.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Tylko z tym próbowaniem to podchodzić na spokojnie. Zmieniać jedną funkcje, testować i dopiero dalej. Nie wszystkie kodowania są analogiczne jak w O3 więc trzeba uważać. 
    Rapid LB | 1.6 TDI CXMA 115KM | MY2016 | Ambition MAX| Biel Candy | Gorzów Wlkp.
  • Van_daal brawo za determinację, ja na razie odpuściłem, czekam kilka miesięcy na nowe pomysly. Dużo się wyjaśni jak koledzy zakupią kabelek 15.7.2 bo tam są już opisane kodowania do rapida My2016. Co do doświetlania, u mnie nie działa to prawidłowo a sterownik mamy taki sam jak van_daal więc koniecznie potrzebne jest twoje kodowanie w celu porównania.
    Rapid LB | 1.2 110KM | MY16 | StyleMAX | Czarny Magic perłowy | Zielona Góra
  • Super że się udało. Też bym to sobie zakodował jeśli się da...
    Rapid LB | 1.4 DSG 122KM | MY15 | Elegance MAX | niebieski RACE| 50kkm | KRK
  • @grzesk A znasz jakąś skuteczną procedurę dla MY13, bo u mnie żadna nie działa.
  • Wszystkie mi i Tobie znane procedury są poprawne. Kwestia jest taka, czy w danym egzemplarzu auta da się to zrobić. U mnie np. nie
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Ja nie mam problemu można podjechać i zrobić sobie skan ;) 
    RAPID SB| 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX + Bolero + SmartLink| Beż cappuccino | 2300000 km | Sosnowiec
  • @kisiek Ty masz MY16, a mowa o MY12-15
  • @lukasz13 kisiek nie odpowiadał Tobie...
    :)
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • @van_daal No to sorry, ale z drugiej strony szkoda, bo doświetlanie to jedyna rzecz której nie mogę zakodować.
  • Prawdopodobnie w przypadku starszych wersji rapid doświetlanie to nie tylko kwestia kodowania. By doświetlanie zadziałało halogeny muszą być zasilane oddzielnie. W starszych rapidach prawdopodobnie zasilane są szeregowo. To trzeba sprawdzić i od tego zacząć. Jeśli tak jest to należy doprowadzić dodatkowe przewody zasilające.
    Rapid LB | 1.2 110KM | MY16 | StyleMAX | Czarny Magic perłowy | Zielona Góra

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?