FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
VCDS - Dyskusje, pytania itp.
  • Łukasz (@lukasz13), napisz jeszcze dla jakiego sterownika podałeś kodowanie bo w MY2016 większość rzeczy koduje się przez adaptacje.
    Rapid LB | 1.2 110KM | MY16 | StyleMAX | Czarny Magic perłowy | Zielona Góra
  • @grzesik1 To jest oczywiście kodowanie dla MY12-15   6R0 937 087 P
  • Jeśli w vcds masz opis tego bitu ( jak sie nazywa ta opcja) to podaj jej nazwe (obojętnie w jakim języku)
    Rapid LB | 1.2 110KM | MY16 | StyleMAX | Czarny Magic perłowy | Zielona Góra
  • @lukasz13 
    Dzieki za pomoc ;)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYA/Chip 136KM / MY2015 / Elegance Max / Srebrny / 112K / BIelsko-Biała
  • Pojawiła się możliwość montażu ledów podświetlających tablicę rejestracyjna w Rapidach MY16 i z systemem SS. Są chętni na ta wiedzę ?
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Na wiedzę chętni są zawsze...
    Wrzuć info w dziale elektryka i już.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • @yunior81 bardzo chętnie ale mam pytanie, co SS ma z tym wspólnego ?
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • Panowie mam pytanko czy wie ktos moze jaki jest security code w rapidku MY14. Pisaliscie w temacie 31347 ale to chyba do MY16 i wyswietla mi komunikat logowanie nie udane
    Rapid SB | 1.2 TSI 132km | MY2014 | Ambition max + panorama | Corrida red | 70000 | Szczecin
  • @maciektsi, nie wiem co ma wspólnego ale jak kupowałem samochod w listopadzie 2015 nie mozna bylo dołożyć ledow nad tablica z uwagi na ten SS. Jak sie okazalo wystarczy przekodować. W wolnej chwili wrzucę "instrukcje". 
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • @Kubica Wałkuje ten temat już od 3 lat. Nie znalazłem nigdzie odpowiedzi, widocznie do MY12-15  jest okrojona elektryka i tam nie ma w ogóle dostępu.
  • No to nie chodzi o okrojenie elektryki, z tego co zaobserwowałem w starszych bmc zmian dokonywało sie przez long coding. Wg nowej koncepcji te same ustawienia sa w adaptacjach - niestety trochę czasu minie zanim "odkryjemy" wszystkie funkcje. Proszę zauwazyć jak skomplikowaną procedurą jest włączenie domykania szyb w my2016. Ile opcji trzeba zmienić. Przez lc zmiany dokonujemy poprzez zaznaczenie jednej opcji. 
    Rapid LB | 1.2 110KM | MY16 | StyleMAX | Czarny Magic perłowy | Zielona Góra
  •  Ale coś jest jednak nie tak, bo jest opis różnych funkcji, których zaznaczenie nic nie daje. A po za tym (np.elektryka drzwi) nie idzie po CAN i stąd też mogą być problemy z zakodowaniem  niektórych rzeczy.
  • Sprawdzajcie nr bmc i po tym nr szukajcie kodowań lukasz, podaj nr twojego sterownika to coś poszukam dla ciebie
    Rapid LB | 1.2 110KM | MY16 | StyleMAX | Czarny Magic perłowy | Zielona Góra
  • @grzesik1 6R0 937 087 P, ja właściwie to mam już wszystko zakodowane oprócz doświetlania zakrętów i coming home, bo o domykaniu szyb to już nawet nie marzę :)
    Ale jeśli coś znajdziesz będę wdzięczny :)
  • @lukasz13  dzieki za odpowiedz. Znalazlem kilka kodow w onnych zrodlach ale zaden nie pasowal. jak nie jest to dla ciebie problem to napisz mi na priv co masz zakodowane i jaki rocznik masz rapida. Mi sie udalo zakodowac: automatyczne zamykanie/otwieranie drzwi, test zegarow przy odpalaniu, ilosc paliwa w baku wyswietlana na ekranie. Czy mozna zaprogramowac ch i lh w moim rapidzie czy tylko od my15?
    Rapid SB | 1.2 TSI 132km | MY2014 | Ambition max + panorama | Corrida red | 70000 | Szczecin
  • @Kubica z CH i LH możesz mieć problem bo w nie każdym egzemplarzu się da. Tak samo jak z CORNERami, zakodować da się wszystko ale nie oznacza, że zadziała lub pojawiają się efekty uboczne np. w postaci komunikatu o spalonej żarówce.

    Ja mam 2014 (MY15) i to co zakodowałeś u mnie też mam lub testowałem czy zadziała (np. nie rajcują mnie skaczące wskazówki :) ale działa). LH, CH, Corner kodują się ale albo nie działają lub właśnie pojawia się błąd żarówki.

    U Ciebie jeszcze powinno dać się włączyć selektywne otwieranie z pilota drzwi, zmienić ilość mrugnięć kierunkowskazów przy trąceniu manetki w lewo lub prawo, menu nauki jazdy w radiu Swing (jeśli takie masz), dodatkowe menu informacyjno/konfiguracyjne w Swingu, jeśli masz Bluetooth to możesz wyłączyć dźwięk informacyjny, że przyłączył się telefon, przy zamykaniu czy otwieraniu auta dźwięk klaksonu (ale to może być problematyczne dla innych bo hałas się robi), możesz zmienić siłę wspomagania kierownicy, da się chyba uruchomić światło STOPu i klakson pomimo braku kluczyka w stacyjce lub jak nie ma zapłonu, da się chyba wyłączyć/włączyć lub zmienić prędkość przy jakiej jest dodatkowy ruch wycieraczki przy myciu szyby.
    Znajdzie się jeszcze parę drobnostek po analizie oprogramowania ale na efektywniejszą zmianą jaką jeszcze możesz spróbować włączyć to HHC. Jest spora szansa, że zadziała. Jakbyś to kodował nie wystrasz się, że może na chwilę wyrzucić błąd czujnika ciśnienia w kołach (jeśli masz TPM). Do tego możesz regulować czas działania. U siebie miałem, działało ale wyłączyłem bo nie mogłem się przestawić na nie używanie ręcznego :-P. Odruchowo ręka i tak tam lądowała.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Cornery w Rapidzie zawsze  będą działały na kierunkowskaz i ruch kierownicą ? Czy można sobie wybrać ;) ?
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • @grzesk doswietlania zakretow raczej nie da sie zrobic bo jak sam wiesz w starszych rapidach halogeny sa na jednym kablu i zastanawiam sie czy mozna chociaz zakodowac ch,lh. Hhc probowalem juz kilka razy zakodowac i albo to zle robie albo sie nie da. Pisalem wlasnie wczesniej o security code bo bez tego chyba sie nie da. No i niestety zaden kod nie pasuje. O wiekszosci rzeczy ktore pisales to slyszalem natomiast zaciekawilo mnie dodatkowe menu w swingu. Co to takiego jest i co tam mozna ustawic?
    Rapid SB | 1.2 TSI 132km | MY2014 | Ambition max + panorama | Corrida red | 70000 | Szczecin
  • LH i CH u mnie koduje się bez problemów ale nie ma reakcji (wywołanie poprzez mrugnięcie długimi) lub nie potrafię tego uruchomić po zakodowaniu.
    HHC kodujesz poprzez Długie Kodowanie. Nie potrzebujesz tu żadnych kodów do odblokowania. W MY2016 gdzie znane są kody też uruchomiłem to bez kodów poprzez długie kodowanie.
    Na pierwszej stronie tego wątku w drugim poście kolega @grzesik1 ładnie rozpisał jak włączyć i ewentualnie zmodyfikować HHC. Według tej samej procedury u siebie w zeszłym roku tak uruchomiłem HHC. Jak to nie zadziała, to może w Twoim przypadku pompa ABS nie przyjmuje takiego kodowania. Może też okazać się w pierwszym oknie Lcode nie znajdziesz tego bitu do zaznaczenia. Wtedy trzeba przełączyć się Lcode2 wtedy będą dostępne wszystkie ale wtedy potrzebna jest ostrożność co się klika bo robi się to w ciemno jak nie wie się co jest pod konkretnym bitem. Nie ma wtedy opisów.

    Co do radia to możesz zerknąć sobie na filmiki:
    1. Tryb nauki jazdy, gdzie masz podaną prędkość i pokazane kierunkowskazy
    https://www.youtube.com/watch?v=dxI0SAK6KyA&ab_channel=MtlCarGarage

    2. Rozszerzone menu z instrukcją jak się do niego dostać. Pierwsze dwa menu są dostępne w każdym Swingu, trzecie ostatnie po aktywacji. Masz w nim informacje z której anteny radio korzysta, można przełączać anteny, masz informacje o częstotliwościach AF jakie są do ewentualnego wykorzystania do danej stacji, jest przy nich też informacja o poziomie sygnału. Jest tych ustawień więcej ale wszystkimi się nie bawiłem a nie chciałem w ciemno.
    https://www.youtube.com/watch?v=wnW3yrwuZMg&ab_channel=VAGPetran
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Mam konputer Launch x431pro i troche inaczej to wszystko wyglada niz w vcds. Dlatego nie moge dotrzec do niektorych rzeczy albo nie wiem jak to sie robi. Do tych kodowan co mam dotarlem po omacku:). Jak znajde jutro chwile to podejme kolejny raz próbe
    Rapid SB | 1.2 TSI 132km | MY2014 | Ambition max + panorama | Corrida red | 70000 | Szczecin

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?