FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Awarie diesla 1.6 90 KM
  • Ale macie porównania. Auto eksploatowane przez policję jest dużo bardziej zamortyzowane niż u przeciętnego kierowcy, który nim jeździ tylko na zakupy i do pracy. Oczywiste jest, że to samo auto w policji wyjeździ 80 tys. km, a u kogoś innego 280 tys. km...
    Zresztą ciekawe ile nasze Rapidy wyjeżdżą, bo z tego co czytam to forum to widzę, że niektórym nie wyjeździły nawet 700 km zanim się coś rozsypało, niezależnie na jakim silniku były, nie mówiąc już o drobnych rzeczach takich jak wycieraczki, klamki i głośniki...
    Brak Skody
  • Tak ale jakoś Octavie I 2.0 8V w benzynie do 300 tyś km w policji nic się nie psuły, ważne żeby tylko akumulator był naładowany.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Po wymianie pompy wodnej i paska rozrządu słyszę taki lekki świst przy dodawaniu gazu, jak również i przy odpuszczaniu dźwigni gazu, czy normalne może być tak na początku po wymianie?
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Prawdopodobnie jest to zbyt mocno napięty pasek rozrządu, albo rolka gwiżdże.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • rolka była sprawdzana i wszystko miało być ok, może z czasem pasek się trochę rozluźni i przestanie gwizdać, jest to możliwe?
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Za mocno napięty napinacz paska
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Pasek rozrządu to nie spodnie, że się rozciągną w miarę noszenia :) Jest porządnie zbrojony. Jedź do mechanika, niech poluzuje napinacz. Zbyt mocno naciągnięty pasek rozwali rolki, albo w końcu się zerwie.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Napinacz na nowym pasku napina się na znacznik w okienku, po zrobieniu obrotu wałem nie dociaga się napinacza aby wskazywał pierwotne polozenie. Znacznik jest tylko w czasie pierwszego napięcia po założeniu paska, potem napiancz sam pracuje i może wskazywać inaczej. Mechanicy napierw napinają prawidłowo, robia obrót wałem, napinacz się sam ustawia, wg nich źle i dociągają pasek znów do znacznika w okienku co nie jest prawidłowe. Wtedy rolki i pasek gwiżdze.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • czy to oznacza, że żeby to poprawić tak żeby nie było tego gwizdu to trzeba z powrotem rozrząd rozbierać?
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • @Dodan, to co piszesz odnośnie rozrządu,  to jest niestety prawda. Niestety część włascicieli nowych Skód wierzy w zapewnienia producenta, tylko zapominają, że po gwarancji sami są gwarantem swojego samochodu :) i za wszystko będą płacili własnymi pieniędzmi.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • @dodan, rozbierać to chyba nie, trzeba zdjąć obudowę rozrządu i minimalnie poluzować napinacz. Nie miałem do czynienia z 1.6 TDI więc nie wiem czy dużo trzeba roboty, żeby dostać się do rozrządu.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • @Maciek_1991 dzięki za info. Jutro jadę do serwisu, mają poluzować napinacz. 
    @yunior81 no tak masz rację ale moim zdaniem to tak nie powinno być, to jest wprowadzenie świadome klienta w błąd i jako takie powinno być karalne. Również jest to nieuczciwe wobec konkurencji, która nie stosuje takich oszukańczych praktyk. Mało im afery spalinowej? Jeszcze tutaj muszą katować? Skoro cała grupa tak nieuczciwe działa, tylko jedzie na oszustwie, to ja już nic więcej u nich nie kupię, koniec kropka. I gdzie jest ta rzekoma niemiecka jakoś? Dano było i już nie prawda. Jeszcze tak sobie myślę, może to pasek alternatora zaczął gwizdać po ponownym jego napięciu?
    ------
    W końcu wyszło na to, iż musiałem wymienić w sumie cały rozrząd, bo rolka prowadząca piszczała, także zamiast wymienić rozrząd w okolicach 180 tys. jak wskazuje interwał, to musiałem go wymienić przy 84 tys. i to są właśnie te vag-owskie kombinacje.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Czyli wyszło, że standardowo raz na 90 tys. :D
    Brak Skody
  • Tak wyszło.
    A teraz mam już inny problem. Zauważyłem, że przy rozpędzaniu auta(szczególnie na 3 biegu) przy prędkości od 45 do 55 czasem występuje jakaś dziura, tzn. jakby auto traciło moc, muszę ponownie dodać gazu. Na czwartym biegu przy wyższej prędkości też da się to zauważyć. Problem nie występuje cały czas. Co to może być? Ma ktoś jakiś pomysł?
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Może to być pedał gazu. Podłączałeś komputer?
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Nie, nie podłączałem bo takowego nie posiadam. Żaden błąd nie wyskakuje. Kiedyś była akcja serwisowa na te pedały, ale w ASO po sprawdzeniu powiedzieli mi, że mój model nie potrzebuje wymiany.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Dobrze by było zrobić logi dolpadowania pod obciążeniem, może elektroniczna gruszka zamyka na chwile kierownice i spada ciśnienie doładowania. Czasami spotykałem się z tym w TDI CR.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Co zrobić, bo nie bardzo rozumiem, logi dolpadownaia ? Możesz trochę jaśniej napisać o co chodzi?
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Zrobić logi dynamiczne podczas przyśpieszania i wyjdzie co niedomaga, czy przepływka, czy jakiś zawór sterujący turbo, a może właśnie pedał gazu, jeżeli nie ma błędów w ECU to tylko logi pokażą co się dzieje.
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • @dodan, mogę Cię poratować vcds jakby co, nie dzieli nas wielka odległość. Jak ktoś powie jak zrobić logi, to też ogarniemy :)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?