FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Awarie diesla 1.6 90 KM
  • Zawieszenie wymieniałem przy przebiegu około 70 tyś. lewy amortyzator miał blisko zerową sprawność. Samochód zaraz będzie miał 4 lata, to już wymieniłem rozrząd przy okazji. Tak mi zasugerowano w warsztacie, a że już raz w życiu przerobiłem awarie rozrządu i koszty naprawy, to nie dyskutowałem. 
  • Pompa wody 75 tys i delikatne wycieki.
    Na szczęście mam ostatni 4 rok gwarancji i wymienili bez problemu.
    Ale też twierdze... 3 skody nie bedzie
    mam fabie 2 1.4 tdi 240 tys i jeździ z jedną wymiana paska i tarcz i klocków. Poza olejem nic. Trochę progi rdzewieją.
    Rapid... 4 razy na kwarancji juz naprawiany...i nie wiem czy 150 dociagnie

  • U mnie wesoło jak zwykle, serwis 210 tys., dobre 4 lata użytkowania, przecieki z termostatu i niespodzianka... stuki z maglownicy. koszt 2,5 tys. w ASO plus robocizna, chyba to auto nie zostało zaprojektowane na takie przebiegi u pierwszego właściciela :-)
    Koleżance przy podobnym przebiegu (koło 200 tys.) padł EGR i 2 wtryski, koszt w ASO też koło 2,5 tys. sam EGR Kolega 180 tys., padła pompa CR plus 2 wtryski, ale tu ASO wzięło na siebie koszty materiałowe o dziwo. Nikt nie wie, jakimi przesłankami kieruje się Skoda Poznań, dlaczego w przypadku niektórych aut się dokładają, a w przypadku innych nic. Przecież stukająca maglownica czy awaria EGR przy 200 tys. to nie jest normalna sprawa? W moim i koleżanki rapidzie przy mniejszym przebiegu padły pomy CR i Skoda nic nie dołożyła. Czas na zmianę marki, może teraz coś z kia lub hyundai? Tam gwarancja dłuższa, chociaż z gwiazdkami :-)
    Skoda Rapid SB ACTIVE 1.6 TDI/90 KM 2013
  • Hej,
    Użytkowana przeze mnie Rapidka w lipcu będzie miała 4 lata, ale już nie dojeżdżę do  tego . Póki co mam 215 tysiaków na zegarach i faktycznie pompa wody była wymieniana po gwarancji o ile dobrze pamiętam coś ok 130 tysiaków było (Skoda dorzuciła się do naprawy, sponsorując części, ze względu na stałe serwisowanie w ASO) później jeszcze wymieniane były wtryski około 180 tysiaków i reszta daje radę. No były jeszcze tarcze i klocki, ale to zużycie eksploatacyjne więc się nie liczy.
    Jakoś przejeździło się te przeszło 3 lata, i nie jest najgorzej, zobaczymy jak będzie w kolejnym, o 25KM silniejszym Rapidzie, który będzie jednym z końcowych Rapidów w dieslu.

    Pozdr.
    w oczekiwaniu na nowego Rapida
    Rapid LB/1,6 TDI 90KM/2014r/215000km/Ambition

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?