FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Co wiemy o silniku 1,2 MPI 75KM
  • Czy ktoś wie coś więcej o tym silniku?
    Rapid LB | 1.2 MPI 75KM | MY13 | Active | Błękit Pacific| 98000km | Warszawa
  • Trochę danych technicznych:
    Silnik 1.2 MPI 75 KM
    Produkowany: od 2012 roku
    Pojemność skokowa: 1198 cm3
    Typ silnika: benzynowy
    Moc silnika: 75 KM, przy 5400 obr/min
    Maksymalny moment obrotowy: 112 Nm, przy 3750 obr/min
    Montaż silnika: z przodu, poprzecznie
    Umiejscowienie wałka rozrządu: DOHC
    Liczba cylindrów: 3
    Układ cylindrów: rzędowy
    Stopień sprężania: 10,5 : 1
    Średnica cylindra x skok tłoka: 76,5 x 86,9 mm
    Zapłon: elektroniczny
    Typ wtrysku: wielopunktowy (MPI)
  • Witam.
    Od tygodnia jeżdżę Skodą Rapid z tym silnikiem. Przed zakupem obawiałem
    się jego małej mocy. Natomiast po sprawdzeniu go w mieście i na trasie twierdzę, że jest bardzo dobry (jak dla mnie). Oczywiście ferrari to nie jest, ale z tą masą samochodu spokojnie sobie radzi. Jednak każdy może mieć inne zdanie na ten temat.
  • Właśnie zamówiłem wersję z tym silnikiem i ciekawy byłem opini kogoś co już tym jeździł.a jak spalanie?.
    Rapid LB | 1.2 MPI 75KM | MY13 | Active | Błękit Pacific| 98000km | Warszawa
  • Ja do niedawna jeździłem Corsą C z silnikiem 1.0 też 3 cylindrowy silnik, w sumie słabszy ale autko było mniejsze - spalanie wahało się od 5 l / 100km w trasie przy spokojnej jeździe do 6,5 l/100km w mieście, więc myślę że tak jak pisze Stefan, jeżeli nie potrzebujesz szybkiego samochodu to będziesz zadowolony. Spalanie powinno być porównywalne przy normalnej jeździe. Oczywiście jak będziesz już miał pierwsze doświadczenia z tym silnikiem to napisz co i jak!
  • Właśnie odebrałem.Ma 42 km jak na razie może być.Jutro jade 400 km .Napisze coś więcej później.
    Rapid LB | 1.2 MPI 75KM | MY13 | Active | Błękit Pacific| 98000km | Warszawa
  • I jak tam wrażenia po tych 400km?
  • pokonane 1100 km.Szału nie ma ale dla mnie może być.Sprawdzony w trasie .Z samochodem radzi sobie dobrze jedyne co na minus to troche mało mocy przy wyprzedzaniu.Dźwięk jak na 3 cylindrowca o niebo lepszy niż w 1.2 HTP.Spalanie z prawie pełnym obciążeniem 6.3.Ogólnie dobry.Jak ktoś woli dopłacać do TSI to jego sprawa.Zresztą trwałość TSI trudno określić pamietając kłopoty 1.4 TSI gdzie rozpadały się niejednokrotnie po 40 tys. km.Myślę ,że z MPI nie będzie kłopotów zresztą gwarancja 4 lata lub 120000 km.
    Rapid LB | 1.2 MPI 75KM | MY13 | Active | Błękit Pacific| 98000km | Warszawa
  • Dzisiaj dowiedziałem się, że jest już możliwość montowania instalacji lpg do tego silnika. Cena około 4000 zł. Czy ktoś zastanawiał się już nad tym tematem?
  • hmm... no jest to jakaś opcja, ale tak się zastanawiam, że do tak już słabego silnika jeszcze gaz zamontować to chyba tylko decyzja musi być uzależniona czysto ekonomicznie, bez zważania na osiągi samochodu (bo jednak na pewno spadną o parę % po montażu instalacji gazowej). Nie mniej jednak Rapid z takim silnikiem i instalacją gazową będzie ekonomiczny i tani w utrzymaniu.
  • Hej czy naprawde jestem tu sam który ma ten silnik??Naet niema się z kim powymieniać informacjami.
    Rapid SB 1.2 75km 2014 Ambition Czerwień Corrida 15600 Wodzisław Śląski
  • Hej dzisiaj odebrałem swojego rapida z tym silnikiem narazie pali 10/100 :) ale w serwisie mowili ze to sie zmieni po 1500 km :)
  • Wrzuć zdjęcia.Spoko napewno się zmieni ja mam jaż ponad 3000 i teraz na dłuższych trasach 5,8 pali
    Rapid SB 1.2 75km 2014 Ambition Czerwień Corrida 15600 Wodzisław Śląski
  • Witam Tomcio nie jesteś sam mam również rapidka 1.2 lpg spaceback odebrałem samochód 24.03.14 i do dnia dzisiejszego ma już 2500km samochód służy do pracy więc dziennie pokonuje około 220km jak na razie po zatankowaniu 43 lpg przejadę 550km sprawdziłem dwa razy oczywiście spalanie zmieni się podczas użytkowania, ale jak na razie jestem bardzo zadowolony. Jak porobię zdjęcia to wrzucę parę fotek
     
  • Wrzucaj ja mam ale bez lpg ale jest ok ze spalaniem
    Rapid SB 1.2 75km 2014 Ambition Czerwień Corrida 15600 Wodzisław Śląski
  • Zamieściłem kilka zdjęć w galerii ;)
  • Cześć,
    mógłby się Ktoś jeszcze wypowiedzieć co do realnego spalania tego silnika? w wersji bez lpg.
    pozdrawiam
    rob9
  • Rob9 mi średnie spalanie po przejechaniu 4500km.wychodzi 5,8l na 100km.
    Rapid SB 1.2 75km 2014 Ambition Czerwień Corrida 15600 Wodzisław Śląski
  • Tomcio - jakimi prędkościami się poruszasz na każdym biegu? :)

    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | 2014 | Ambition Komfort | Beż Cappuccino | 105000+ km | Leszno (wlkp) & Zielona Góra
  • Cięzko mi powieiedzieć bo jęzdze bardziej na soje wyczucie tak jak innymi autami jeżdziłem ale wiem że poza miastem na drogach lokalnych na 5 biegu między 80 a 90 km/h
    Rapid SB 1.2 75km 2014 Ambition Czerwień Corrida 15600 Wodzisław Śląski
  • Tomcio teraz pali 5.8 l a na poczatku ile ?

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?