FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Wspomaganie kierownicy
  • Witam,

    kupiłem niedawno nową skodę rapid 1.2 TSI mam takie pytanie podczas wolnego skręcania (np zawracanie) po skręceniu na maksa kierownicy słychać taki delikatny szum! To jest normalna praca wspomagania czy coś jest nie tak?
    SB/1.2 85/2014/Ambition Max/Beż Cappuccino/14000km/Włocławek
  • Każde auto tak się zachowa. Gdy dokręcisz do konca to nie trzymaj na siłę. Z 100% odpuść na 99,99% a auto będzie długo służyło.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • u mnie też tak jest ( pisałem już o tym w innym temacie ). ja mam S LB 1.2 TSI 105 km, kupiona 29.10.2014 roku. jak skręcisz na maxa czy to w lewo czy w prawo słychać dziwny odgłos z okolic zawieszenia. może to ma tak być ?
  • Czy ma być raczej nie. Mam tak samo bądź miałem, bo dziś przy kręceniu na parkingu tego nie słyszałem, także może przeszło? Autko ze stycznia tego roku. Tudzież dzis po prostu nie słyszałem :).
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • Nie mam pojęcia czy tak ma być. Nie będę jechał do serwisu bo to rzeczywiście może tak ma być.
    SB/1.2 85/2014/Ambition Max/Beż Cappuccino/14000km/Włocławek
  • Witam. Jak sprawdzić poziom płynu wspomaganie? Dostęp jest mocno ograniczony, może ktoś ma jakiś dobry szybki sposób 
    LB, TSI 105, MY 2013, Ambition, Wrocław
  • @kristof20
    Nie sprawdzisz płynu bo go nie masz :)
    Rapid LB I TDI 105 KM I MY15 I Elegance MAX I Blue Denim I61290 km I Żnin
  • @kristof20 a jaki masz rocznik, rok modelowy, ogólnie w którym tygodniu danego roku Twoje auto zostało wyprodukowane?
    I główne pytanie. SB czy LB ?

    Odpowiedź na nie trochę ułatwi.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • @grzesk. Produkcja 01.2013 LB, napewno jest pompa, pod akumulatorem. Jak można sprawdzić poziom płynu? Jakoś ostatnio glosniej wyje i wspomaganie slabsze.
    LB, TSI 105, MY 2013, Ambition, Wrocław
  • KOPIOWANE Z FABII
    PŁYN WSPOMAGANIA KIEROWNICY
    Elektrohydrauliczne wspomaganie kierownicy

    Zbiornik płynu wspomagania kierownicy znajduje się pod obudową akumulatora - widoczny z góry przez szczelinę pomiędzy obudową akumulatora, a lewym światłem (zielony korek )
    Niestety dostep nie jest łatwy, zaś dolewka dość skomplikowana.
    Sprawdzenia poziomu płynu dokonuje serwis podczas przeglądu. Instrukcja obsługi Skody nic nie wspomina o dodatkowej kontroli tego płynu.
    Nowo zalany płyn do wspomagania kierownicy jest delikatnie czerwony i klarowny. Jeśli płyn jest mętny lub bardzo ciemny trzeba go wymienić
    plyn wspomagania kierownicy fabia.jpg
    800 x 600 - 149K
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • @amiskiew. Dzięki za info. Chciał bym sprawdzić bo miałem mały wyciek na przekładni z węża, serwis podobno dolał ale sądzą po głośnej pracy pompy mogą kłamać albo zwyczajnie zapomnieli. Moźna tam jakoś zajrzeć np od spodu?
    LB, TSI 105, MY 2013, Ambition, Wrocław
  • @kristof20 - "pompy", a nie "pąpy". Raziło w oczy aż za bardzo i to już dwukrotnie. Powodzenia w walce ze wspomaganiem.
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Spróbuj wykręcić korek od zbiorniczka powinien mieć od spodu bagnet do sprawdzania poziomu płynu. (tak było w F1).
    LB|1.2 CBZB 105KM|MY14|AMBITION Komfort|Srebrny metallic| 107000km|Nieciszów k. Oleśnicy
  • jak zdemontować przednią lampę? Myślę że to bedzie najlepszy sposob zeby dostac sie do zielonego korka.
    LB, TSI 105, MY 2013, Ambition, Wrocław
  • @kristof20 - "zdemontować" zamiast "zdemątować"! Zainstaluj sobie moduł sprawdzania pisowni (jest w standardzie w większości nowych przeglądarek (Opera,Chrome, nowy FireFox). Potraktuj to jako szacunek do języka ojczystego oraz szacunek do użytkowników forum. 

    Lampy się demontuje jak w większości VAGów. Torxy od góry. Dwie śruby i lampa się wysuwa. Potem odpinasz wiązkę, albo i nie...
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • dziś zmieniłem opony na letnie i o dziwo zniknął szum przy max skręcie w prawo czy w lewo. wychodzi na to że szum powodowały opony zimowe .no bo cóż więcej ?
  • lukstar - prawdopodobnie opory skręcania na zimowych są większe i pompa potrzebuje podać większe ciśnienie, dlatego głośniej pracuje.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Witam

    Mam pytanie, czy ktoś z Was miał podobny przypadek - wyłączamy silnik, kluczyk zostaje w stacyjce i czasami jest tak, że kierownicą można ciągle kręcić leciutko, tak jakby wspomaganie ciągle działało?
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Kluczyk w stacyjce ma kilka "funkcyjnych" położeń. Łatwo to sprawdzisz, kiedy wyłączysz silnik, a światła dzienne świecą czy radio gra. Należy jeszcze bardziej skręcić kluczyk. Widocznie przy Twoim R wyłączyłeś silnik kluczykiem, ale stacyjka nie do końca rozłączyła wszystkie obwody, widocznie pozostało jeszcze i wspomaganie kierownicy.
    W moim R po wyłączeniu stacyjki, kiedy wszystkie kontrolki gasną, wspomaganie przestaje działać. Przy załączeniu stacyjki - wspomaganie jeszcze nie działa, dopiero po uruchomieniu silnika, można kręcić kierownicą jednym palcem.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • @jercen Bo Ty masz wspomaganie elektrohydrauliczne,a @Maciek_1991 tylko elektryczne i pewnie stąd ta różnica.
  • Ok - możliwe. Tyle że warto by sprawdzić, do którego położenia klucza w stacyjce w nowych modelach serwo jeszcze chodzi.
    Albo jest jeszcze jedna możliwość - może serwo po wyłączeniu stacyjki jeszcze jest pod napięciem, przez chwilę działa, a dopiero po chwili elektronika odcina dopływ prądu do serwa. Takie rozwiązanie pozwala na chwilową korektę położenia kierownicy.
    Tu ukłon w stronę Maciek_1991 - jak masz chwilę - to sprawdź w swoim R - od którego momentu serwo łapie oraz jak długo serwo jeszcze działa po wyłączeniu zapłonu.
    Pozdrawiam

    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?