FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Wyciszenie auta
  • To ze jest drozsza nie znaczy ze jest duzo lepsza a co najwyzej troche, wiekszosc roznic to duperele malo istotne w eksploatowaniu
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Nie chodzi mi o rozmiar ;), chodzi mi o funkcjonalność a raczej jej poobcinanie, pomimo wykorzystania tych samych części składowych ( a tym samym możliwości technicznych) np inf. dot. tempomatu.
    A co pojazdu budżetowego to baza rzeczywiście jest cenowo ok, natomiast przy doborze wyposażenia i wersji silnikowej kończy się wersja budżetowa a zaczyna się konkurencja z o wiele lepiej wyposażonym ASX-em.
    P .S> sorry za OT
    P.S..2- proponuje zebrać w jeden temat różnice Rapid<-> Octavia II
  • Bez sensu... masz Rapida to pisz o nim. Masz Octavie to pisz na jej forum. Za parę dni to forum zrobi się ogólnotematyczne.
  • To forum zaczyna się księgą zażalen...:-( 
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • @maroslaw:
    bo ludzie trafiają na forum jak mają jakieś problemy/żale i szukają innych, mało jest co chwalą :). Ale trzymajmy się wątku, tudzież niech moderator/admin wydzieli OT.
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • dokładnie zgadzam się z kolegą @marosław ;-)
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX+KOMFORT | Czerwony Rio Metalic | 42000 km| Ø 6,5 l/100 km | wlkp.
  • jak ktoś chcę ciszę idealną niech kupi mesia za 200 tys
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX+KOMFORT | Czerwony Rio Metalic | 42000 km| Ø 6,5 l/100 km | wlkp.
  • Nie musi to być MB za 200 ale w żony Fokusie MK1 z 2004 roku jest ciszej podczas jazdy. Miałem nadzieję, że w aucie kilka generacji młodszym będzie ciszej.
    Rapid LB | 1.2 MPI + lpg 75 KM cgpc | MY 2015 | Ambition MAX | biały | 333 000 km | mazowieckie
  • Za kilkaset złotych można trochę poprawić. Ja swój spaceback odbiorem w styczniu/lutym, do wiosny na pewno nie będę nic się bawił, ale na wiosnę chcę trochę powyklejać, pewnie zaczną od bagażnika.
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • Niewiem jak uwas ale w moim Spacebacku jest cicho.Moge sobie spokojnie z żoną pogadać a i muzyki w spokoju posłucham.Jak to czytam to twierdze że wasz Rapidy niewiadomo jak chałasują.
    Rapid SB 1.2 75km 2014 Ambition Czerwień Corrida 15600 Wodzisław Śląski
  • Nie chodzi o to, że jest głośno - to subiektywne odczucie. Jak jeździłem na próbnej to nie narzekałem, że jakoś jest strasznie głośny, było cicho, ale teraz jeźdzę Pandą i tam jakoś super cicho nie jest.

    Ale jak można dodatkowo wyciszyć, to czemu nie?
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • Mi się wydaję, że główny hałas jest z zawieszenia (rapid jest twardy, każdą nierówność czuć) a druga rzecz to stan naszych dróg, bo jeżeli jest porządny asfalt to jest odpowiednio cicho, jeżeli jedziemy na drodze kiepskiej jakości to jest zancznie głośniej
    Rapid SB | 1.2 TSi, 85km | MY14 | Ambition | Beż Capucino | 15000 km | Lubelskie
  • Niestety, jest dość głośno w kabinie. Wyciszenie profesjonalne i mi się marzy, ale na razie  odkładam kasę, bo sprawa jest dość droga, przynajmniej jeśli się chce wygłuszać w warsztacie... Co sądzicie o ofercie serwisu www.sztukawyciszania.pl ?
  • Można na kilka sposobów. Najszybciej i dwie pieczenie na jednym ogniu to od dołu. Pokrywamy spód masą do podwozi która tłumi, wycisza i zabezpiecza przed korozją i kamieniami, można też ścianę grodziową. Dalej na ścianę grodziową wyciszenie z izolacja termiczną. Deski bym nie ściągał bo potem będzie trzeszczeć, choć nie koniecznie. Podłoga od wewnątrz wyjmujemy fotele dywany ściągamy plastiki, które potrzebne, kleimy bitumiczne masy wygłuszające, jeżeli mamy z alu folią to tylko na krawędziach psikamy farbą, lakierem, aby wody nie chłonęła, lub jeżeli nie mamy alu, to po całości malujemy. Malowanie w ogóle można odpuścić, praktykuje to się w offroadzie, gdzie w wodę się wjeżdża. Może być klar, lub w kolor. To samo drzwi, też wklejamy od środka na blachę. Jak już boczki zdjęte to dajemy lepsze przewody audio, to dla melomanów; i przyciemniamy szyby. Warto kupić nowe!! Spinki aby boczki dobrze siedziały. Nie mam zdania a widziałem, gdy ktoś dał piankę taka jak pod panele, pomiędzy dywan a podłogę i pod boczki. Owszem ciszej bylo.
    Podłoga i ściany bagażnika to samo, plus Guma- dywanik do bagażnika. Et voilà.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • @ supermajku- tak trochę mam mętlik w głowie. Czy to co proponujesz czy doradzasz - sam masz już na swoim R? W opinii firmy nie należy pokrywać dodatkową warstwą spodu samochodu, a to ze względu na możliwe reakcje chemiczne między oryginalną warstwą a nową, naniesioną. O której ścianie grodziowej piszesz? O jakiej desce mówisz?
    Dalsza instrukcja jest tak trochę nietypowa - bo nie podajesz ani np. rozmiarów, ani rodzaju zastosowanego materiału czy też ceny, albo i linka do sprzedawcy czy producenta. Piszesz o zakupie nowych spinek. To ciekawe - bo w moim R ściagałem kilka razy boczki - i jak na razie mam wciąż oryginalne (!) spinki.
    I najlepsze na koniec: "Nie mam zdania ... Owszem ciszej było".
    Szkoda - bo takie informacje na necie masz na pęczki. A przecież nie o to chodzi. Jak masz swoje wykonane, sprawdzone rozwiązanie danego tematu - na pewno wszyscy chętnie zapoznają się z nim, tu na forum.
    Nie traktuj tego jako przytyk - ale podałeś zbyt lakoniczne informacje.
    Pozdrawiam 


    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Dodam jeszcze ze wychodzą się też wnęki kół, niektórzy producenci stosują a'la dywan nadkola, które lepiej tłumią.
    A wcześniej pisałem o możliwych sposobach. W motoryzacji pod pojęciem deski rozumie się kokpit, w poznaniu mówi się tak jeszcze o tablicach rejestracyjnych. Ścianą grodziową nazywa się element samochodu, który jest bezpośrednio za silnikiem, oddziela komorę silnika od wnętrza kabiny. W rapidzie jest jedna. Stosowanie dodatkowych powłok od dołu jest dobre, i tak zrobiłem w patrolu i działa i dobrze. Nie wiem ile ciszej, bo za to we wnętrzu nie mam zupełnie nic. Gołą blachę zostawiłem jak na razie, ale dam masy bitumiczne ww. A w skodzie Producent zastrzega sobie malowanie spodu, między innymi dlatego abyś w ramach 12 letniej gwarancji robił to w Aso... To prawda że aby uniknąć reakcji chem należy zastosować kompatybilny preparat. Jeszcze nie wiem czym i od jakiego producenta skoda jest z dołu pokryta, ale się dowiem. Rozmiary? Czego? Wygłuszeń? Są różne różniste. Jedne to kwadraty, prostokąty, lub do docięcia. Kładziesz na cala powierzchnię która chcesz wyciszyć. Tak zgodzę się z Twoim pierwszym zdaniem. Masz mętlik w głowie. Ceny, producenci znajdziesz w sklepie z materiałami dla lakierników/ blacharzy, lub allegro. To proste dasz radę. Co do pianki to przykład nietypowego rozwiązania, które działało... Widziałem to tylko przy montażu. Spinki.... I sto razy jeszcze je założysz i zdejmiesz. Ale Tobie pierwszemu będzie trzeszczeć. Zestaw kosztuje max 10 zl. Nie ma co dziadować. W Aso, w którym kolega przyciemnia szyby zawsze idą nowe spinki. Zalecenie. I kolejny raz kompleksowo pisałem o możliwościach, co kto zastosuje, to jego sprawa.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • @supermajku - doceniam Twoje starania ... Ale dalej nic konkretnego nie wniosłeś. Rozumiem - że w swom R jeszcze nic z tych rzeczy nie zrobiłeś ...
    Jak popatrzysz do katalogu R lub zajrzysz pod maskę silnika - to zobaczysz 2 ściany między silnikiem a kabiną.
    Jak porównasz rok produkcji Patrola z Twoim R - to to ma zasadnicze podejście do malowania czy wytłumiania spodu. Starsze generacje nie miały takiego zabezpieczenia i takiej chemii jak dzisiejsze.
    Jak pytałem o materiały - to nie chodziło mi o kształty - ale o cenę za powierzchnię. Tego nie podajesz. Co do kształtów - to wiadomo, przecież najprościej sprzedawać materiał gotowy, pocięty, albo na metry bieżące.
    Mętlik miałem po Twoim wpisie. Przecież kto był np. u chirurga - nie może przeprowadzać sam zabiegów na takiej podstawie.
    Jak masz na własnym autku jakieś mody czy poprawki - zrób fotki, wrzuć je z opisem na forum, dla ogółu. Jak piszesz ogólnie - to powtarzasz to samo co na ogólnodostępnym necie.
    Pozdrawiam   
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Panowie zachowajmy przyjazna atmosferę ;-)  Cieszmy się swoimi Rapidami pozdrawiam wszystkich 
  • Czy ktoś jeszcze nie rozumie?
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  •  Od spodu prawie na całej podłodze są plastikowe osłony, żeby zastosować dodatkowy środek trzeba by je wszystkie zdjąć.

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?