FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Zwiedzanie linii produkcyjnej w Mladej Boleslavi
  • Jest możliwość zwiedzenia zakładu produkcyjnego - linii montażowej i dodatkowego wydziału produkcyjnego oraz muzeum Skody w Mladej Boleslavi. Przyjmowane są zgłoszenia na grupy do 10 osób. Koszt biletu wstępu do Muzeum i zakładu z przewodnikiem to 140 Koron (ok 22 zł).
    Zwiedzanie odbywa się w czasie normalnej działalności zakładu, od poniedziałku do piątku. Wolne terminy są na maj - czerwiec.
    Wstępnie jest możliwość zorganizowania zwiedzania zakładu w Mladej Boleslavi w piątek, 29 maja lub 5 czerwca (piątek) o godz.  9, 10 lub 10.30. Czas zwiedzania zakładu ok. 1,5 godz. Po powrocie zwiedzanie muzeum - czas również ok. 1,5 godz. Późniejsze rozpoczęcie godziny zwiedzania ze względu na powrót nie wchodzą w rachubę.
    Dojazd do zakładu w Mladej Boleslavi na własny koszt. Tam zbiórka, zwiedzanie i zakończenie zwiedzania. Powrót na własny koszt.  
    Ponieważ należy zrobić pewne rozeznanie, przygotowanie i rezerwację imprezy, proszę o Wasze sugestie, opinie lub zgłoszenia do środy, 25 lutego.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Jestem chętny. 2osoby na 29maja. Osobiście polecałbym godz. 10.30, ale dostosuję się do większości.
    Rapid LB / 1.2 CBZA 63 kW / MY 14 / Ambition + pakiet Komfort + pakiet na bezdroża / Czerń Magiczna / 76000km / Katowice
  • Jestem chętny. 2 osoby plus mały berbeć :) Data dowolna bo teraz nie jestem w stanie stwierdzić kiedy będzie mi bardziej pasowało. Wstępnie chyba bardziej czerwiec ale jak będzie tak będzie. Będę znał datę to będę wiedział jak się organizować :) 
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Ten wątek założyłem przed weekendem. Dla przypomnienia, dla tych, którzy nie byli na forum podczas weekendu - jest możliwość zwiedzenia zakładu.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • To i ja chętnie dwie osoby
    Rapid SB/1,2CBZB 105 km Ambition Max 15400km
  • Temat ciut przycichł ale my nadal chętni. Tak sobie patrzę w kalendarz i sobie myślę, że może na sztywno ustalić termin 5 czerwca. Czemu akurat ten?
    Bo 4 czerwca jest wolne (Boże Ciało) i biorąc dzień lub dwa urlopu można mieć 4-5 dni wolnego. Wtedy można sobie zrobić przy okazji dłuższy weekend, którego jednym z punktów było by zwiedzanie fabryki 5 czerwca :-). 
    Mi by taki termin pasował a przy okazji mógłbym na dłużej pojechać do Pragi na większe zwiedzanie i pobyt. Jedno popołudnie jak byłem to za mało ;-).

    Ps. Zna ktoś jakieś sprawdzone lokum w Pradze lub okolicach dla dwójki i dziecka? :-)
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Jutro będę rozmawiał z Mlada Boleslav. Zobaczymy, czy jeszcze kto w międzyczasie nie dołączy. Chociaż czasu chyba było akurat.
    @grzesk czy Twoja mała pociecha ma ponad 6 lat? Powyżej 12 lat nie ma żadnych problemów. Od 6 do 12 lat dziecko może być tylko z opiekunem/rodzicem.
    Możesz pisać na PW.
    Pozdrawiam  

    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Moja pociecha we wrześniu będzie miała 2 lata. To jakiś problem? Nie wypuszczają takich małych dzieci, że piszesz przedział 6 - 12?
    Jeśli tak to będę musiał obejść się smakiem :-(
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Małe dzieci poniżej 6 lat mogą zwiedzać tylko muzeum samochodów. Na teren zakładu produkcyjnego nie mogą wejść. Warunkowo - pod opieką rodziców - mogą wejść dzieci do lat 12.
    Napisz - jaka Twoja decyzja.
    Pozdr
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Potwierdzam 2 os. na 29.V.2015 r. ( niestety 05.VI. pracuję ).
    Rapid LB / 1.2 CBZA 63 kW / MY 14 / Ambition + pakiet Komfort + pakiet na bezdroża / Czerń Magiczna / 76000km / Katowice
  • Dam znać wieczorem lub jutro do południa. Trochę mi to pokrzyżowało plany. Żona też by chciała wejść ale w takim razie musiała by z dzieckiem zostać i gdzieś sterczeć 1,5 godz. Pojechałbym sam lub we dwójkę ale na jeden dzień dla nas to spora wyprawa z centralnej Polski dlatego myśleliśmy połączyć tę wizytę z dłuższym wypadem.
    Dam znać.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Muszę jednak zrezygnować :(
    Chyba, że przyjadę później tylko na muzeum, choć wizyta w zakładzie produkcyjnym bardziej mnie rajcuje. No cóż, mały szkrab ważniejszy :).
    Ustalone jest w końcu kiedy ta wizyta w Mlada ?
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Wizyta w muzeum nie jest warunkowana rezerwacją. Zawsze można samemu wybrać się na zwiedzenie muzeum.
    Właśnie otrzymałem potwierdzenie rezerwacji na piątek, 5 czerwca 2015. Rozpoczęcie zwiedzania - godz. 9.00. Planowe zakończenie zwiedzania zakładu i muzeum około 12.00.
    Pierwotny termin 29 maja już nie jest aktualny.
    Są wolne miejsca na 5 czerwca. Chętni na zwiedzanie zakładu - proszę o zgłoszenie.
    Pozdrawiam

    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Sorki za zamieszanie @jercen ale jednak nas pisz a właściwie mnie. Żona na czas pobytu w zakładzie zorganizuje sobie czas, w muzeum chyba jest kącik dla dzieci. No chyba, że dałoby się przemycić małą ;)
    Pytanie teraz kiedy ewentualnie by był ten wyjazd (ja preferuje początek czerwca) i czy w ogóle dojdzie do skutku bo nie wiem czy jest wymagana ilość osób.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Czwartek - 4 czerwca jest Boże Ciało. Każdy na własną rękę organizuje sobie dojazd i powrót. Ponieważ jest to długi weekend - można po drodze jeszcze co nie co zwiedzić. Propozycja taka - by osoby z centrum Polski (chodzi o dłuższy dojazd) zapewniły sobie nocleg z czwartku na piątek w okolicach przygranicznych (np. Jelenia Góra, Szklarska Poręba). A z tamtąd już rano w piątek, 5 czerwca dojechać wprost do Mladej Boleslav.
    Do każdego jeszcze napiszę wiadomość na PW.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • OK, fajnie czyli można już spokojnie organizować sobie czas na długi czerwcowy weekend :) Ja akurat chyba organizował sobie nocleg już w Czechach a konkretnie w okolicach Pragi bo plan w domu mieliśmy taki, że jedziemy do Pragi a z małym dzieckiem im mniej jeżdżenia tym lepiej :)
    Do Mlada się dojdzie to i tak spoooro bliżej niż ode mnie z domu :)
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Tak - sprawa aktualna. Mam e-mailem potwierdzenie z Mladej Boleslav o zwiedzaniu zakładu. Chodzi o datę 5 czerwca br., piątek, początek zwiedzania o godz. 9.00. Będę rozsyłał na PW dodatkowe informacje.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Otrzymałem kilka ciekawostek z zakładu Skoda:
    Powierzchnia zakładu Skoda auto jest większa niż Monako.
    Jest tu zatrudnionych 20 000 pracowników, z czego 20% kobiet.
    Firma ma 6 menadżerów, 1 Czech i 5 Niemców. Mieszkają w Pradze.
    Zysk jest dla akcjonariuszy, państwo nie ma akcji.
    W Czeskiej Republice zostają podatki, ok. 6 mld koron.
    Produkcja to milion samochodów rocznie.
    Zysk czysty z 1 samochodu to 1500 Euro.
    Zakłady Skoda auto mają własną elektrownię, nadmiar energii ogrzewa 25 000 mieszkań w Mlada Boleslav,
    Relacji handlowych z Ameryką nie ma, ze względu na trudny i kosztowny transport, bardziej Azja, Afryka, Europa. Np. do Algierii eksportowano 25 tys. samochodów, dalsze zamówienia w toku.
    Nie ma produkcji na magazyn, tylko na zamówienia, logistyka jest bardzo wymagająca.
    Własna, zakładowa szkoła średnia, uczniowie otrzymują wynagrodzenie i są w ten sposób motywowani.
    Własne hotele, pierwszy rok koszt 2500 koron miesięcznie, w cenie 2 x w tygodniu sprzątanie.
    W ciągu roku pracownicy mogą załatwić sobie inne mieszkanie lub pozostać w hotelu za wyższy czynsz.
    Pierwszy rok jest na rozruch.
    Na terenie zakładu są np. sklepy, butiki.
    Wynagrodzenie robotnika to ok. 21 tys koron na rękę + trzynastka + premie.
    Dodatkowe wynagrodzenia za nadgodziny, popołudniowe i nocne zmiany, ciągły ruch, święta, soboty, niedziele.
    Obiad kosztuje 25 koron, w ofercie 6 dań, na każdym dziale jest bufet, jadalnia, pomieszczenie dla odpoczynku.
    6 tygodni urlopu.
    Możliwość wypożyczenia samochodu na 1 rok za 2500 koron, potem można samochód odkupić lub wziąść inny.
    Nieoprocentowane pożyczki na mieszkania i inne, dotacja na zakup samochodu, sanatorium.
    Nagrody jubileuszowe, za długotrwałą pracę.
    Wszędzie absolutna czystość i niemiecka dokładność.
    Co 5 lat każdy pracownik awansuje w tabeli wynagrodzeń i otrzyma dodatkowy tydzień urlopu. Po 35 latach przechodzi do programu seniorów, może żądać lżejszą pracę z innymi dodatkami.
    Nie ma zwalniania ze względu na wiek.
    Na każdym dziale wisi elektroniczna tablica, która pokazuje tempo pracy, wskaźniki ekonomiczne, realizację planu, i in.
    Tak więc każdy pracownik jest informowany o pracy zakładu i o własnym udziale.
    Każdy pracownik może podać wniosek racjonalizatorski, raz w roku wnioski biorą udział w losowaniu 5 samochodów, niezależnie od tego, czy wniosek został wdrożony.
    Wszystko jest tak, by pracownik miał motywację, był informowany o swojej pracy i właściwie nagradzany.
    Jeżeli pracownik spowoduje trzy większe uchybienia w pracy, zostanie zwolniony.
    Minuta nieplanowanego zatrzymania linii produkcyjnej kosztuje 150 Euro.

    Pozdrawiam

    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Nawet to ciekawe.  Jest tych ciekawostek więcej?
    Rapid SB | 1.2 105KM | MY15
  • Chwila czasu by siąść do kompa.
    Wrzucam kilka fotek z wyprawy do zakładu i Muzeum Skoda w Mlada Boleslav z piątku, 5 czerwca br. Same fotki są głównie z muzeum, depozytarium oraz salonu. W samym zakładzie już bez aparatu.
    Wrażenia: ogólnie b. ciekawe, możliwość porozmawiania z przedstawicielem zakładu, wjazd samochodem na teren olbrzymiego zakładu, zobaczenie tłoczni, linii produkcyjnej, parkingu z tysiącami gotowych samochodów, dalej zwiedzanie muzeum z najstarszymi modelami, prototypami, jednoegzemplarzowymi modelami - które nie weszły do produkcji, pierwszy Superb, pokazowe miejsce przywracania do pierwotnego stanu starych, odzyskanych z różnych miejsc samochodów, no i możliwość podotykania i zobaczenia z każdej strony całej gamy współcześnie produkowanych samochodów.
    Pogoda i humory nam dopisały.   

    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Uzupełnienie do ostatniego wpisu - tu są fotki :)
    foto 03.jpg
    800 x 600 - 330K
    foto 06.jpg
    800 x 600 - 349K
    foto 09.jpg
    800 x 600 - 348K
    foto 12.jpg
    800 x 600 - 329K
    foto 15.jpg
    800 x 600 - 346K
    foto 18.jpg
    800 x 600 - 277K
    foto 21.jpg
    800 x 600 - 276K
    foto 24.jpg
    800 x 600 - 333K
    foto 27.jpg
    800 x 600 - 328K
    foto 30.jpg
    800 x 600 - 354K
    foto 33.jpg
    800 x 600 - 318K
    foto 36.jpg
    800 x 600 - 344K
    foto 39.jpg
    800 x 600 - 302K
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?