FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Trzeszczące uszczelki w drzwiach
  • Temat się gdzieś przewijał ale chyba nie ma nigdzie w całości. 
    Ktoś ma jakieś rady co z tym badziewiem zrobić? Jest to powoli nie do zniesienia :(

    Rapid Spaceback | 1.2 TSI 105km | 2014 | Elegance | Błękitny Race | 33000 | Sosnowiec
  • kup w sklepie papierniczym glicerynowy zwilżacz palców do przewijania kartek  posmaruj zamszową listwę i uszczelki  i powinno pomóc ja tak zrobiłem i po sprawie 
  • każdy sposób dobry - spróbuje i tego. Dzięki @chris
    Rapid Spaceback | 1.2 TSI 105km | 2014 | Elegance | Błękitny Race | 33000 | Sosnowiec
  • Było. Problemem jest nie tyle brak smarowidła na uszczelkach, co schodzący z nich specjalny lakier. Dlatego uszczelek nie wolno czyścić chemią.
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • póki gwarancja jedź do aso ten preparat jest drogi niech smarują
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Musiałbym jeździć co 2 - 3 tygodnie bo na tyle mi starczyła praca serwisanta a muszę przyznać chłop się przykładał do roboty (kilka razy czyścił z wszelkich nieczystości i klika razy nakładał preparaty).
    Dlatego zastanawiam się nad różnymi preparatami aby samemu to robić w razie potrzeby a nie oddawać auto co miesiąc do ASO.

    Zastawiam się też jakiego środka do mycia unikać aby się tak szybko uszczelki a a właściwie ich ochrona nie niszczyła. Ewidentnie po jednym z ostatnich myć tak zaczęło stopniowo się robić a do tego proces przyspieszyły jazdy po nierównościach czeskiej Pragi, gdzie karoseria się napracowała.
    Od grudnia 2014 aż do początku czerwca 2015 była cisza z uszczelkami. Po którymś myciu zaczęły trzeszczeć i po wizycie w ASO gdzie po 2 - 3 tygodniach znów się trochę wróciło. Chwilowo zastosowałem jakieś środki jest cisza (jak będę w garażu to spiszę czego użyłem)
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Czyli wychodzi na to, że nie przeczytałeś instrukcji w których bardzo WYRAŹNIE pisze aby zostawić je w spokoju ze względu na super lakier.
    Nie myć! Nie wycierać! Wodą możesz je spłukać bez ciśnienia wielkiego.
    Ponadto daj rozpórkę pomiędzy kielichy i będzie karoseria sztywniejsza i bezpieczniejsza.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Instrukcje czytałam i wiem o tym zapisie ale jak tu nie myć uszczelek jak się jeździ po drogach, gdzie nie ma asfaltu. We wnęce drzwi po chwili jest pełno pyłu.
    Po drugie ten super lakier też kiedyś zejdzie, nawet jak nie będziesz ingerował.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • zgłaszałem problem trzeszczących uszczelek podczas ostatniego przeglądu w ASO i powiedziano mi, że z tym nie można nic zrobić bo uszczelek nie wolno niczym smarować i tyle
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM | 2013| MY14 | Srebrny | 46 tys | Poznań
  • Czyszczenie wnęk tak. Uszczelki omiń. Smarować nie, pokrywać tak.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Ja się właśnie umówiłem do serwisu... dopiero za tydzień. Napiszę co to dało. To już drugi serwis w którym zgłaszam ten sam problem...
    Rapid Spaceback | 1.2 TSI 105km | 2014 | Elegance | Błękitny Race | 33000 | Sosnowiec
  • A gdyby tak po staremu wazeliną?
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Próbowałem - bez efektu - ale mam wrażenie że to uszczelki przy szybach najbardziej mnie wku******. Zobaczymy po serwisie
    Rapid Spaceback | 1.2 TSI 105km | 2014 | Elegance | Błękitny Race | 33000 | Sosnowiec
  • E no ... Panowie na uszczelki nie stosować żadnych wazelin czy gliceryn, tylko środki na bazie silikonu, najlepiej silikon w sprayu. Oczywiście stosować dopiero po okresie gwarancji i jak zaczną skrzypieć nie wcześniej.


    alogator
    na serwisie pewnie powiedzą że starłeś ten cudowny  lakier z uszczelek oczywiście zaprzecz temu powiedz że stosowałeś się do zaleceń producenta najlepiej wykaz się znajomością instrukcji obsługi  i upieraj się że możliwe że to producent zaniedbał swoją role i nie pokrył ich odpowiednio albo to zrobił niedbale (po prostu odbij piłeczkę w druga stronę ) i teraz wychodzą takie zonki.
    Ogólnie to cała sytuacja mnie trochę przeraża bo od kiedy się lakieruje uszczelki żeby nie skrzypiały, to pierwsze auto z jakim się spotykam. Formalnie to uszczelka smarowana czy nie, nie powinna skrzypieć i już. Nie raz się przecież butami zahaczy o gumę i zabrudzi a nawet zarysuje piaskiem, to jakaś paranoja z tym lakierem.   


    Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 55000+km | Bielsko-Biała
  • Świadczy to o wiotkiej karoserii. Chyba czas na rozpórkę tak jak w starej felicji.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • @Rick na pewno tak zrobię, zwłaszcza że raz już byłem na serwisie i pan mi powiedział że posmarowali uszczelki wodą z mydłem... śmiech na sali... ale przez pewną chwilę był spokój :)
    Rapid Spaceback | 1.2 TSI 105km | 2014 | Elegance | Błękitny Race | 33000 | Sosnowiec
  • Ogólnie to najlepiej niczym nie smarować tylko po myciu wytrzeć do sucha szmatą uszczelki. Problem z uszczelkami raczej jest na początku użytkowania potem samo przechodzi.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Po wizycie w serwisie: 
    Panowie podobno tylko wymyli bardzo dokładnie uszczelki i.... tyle.
    Ale w aucie cisza. Zobaczymy jak będzie trochę wilgoci. 
    Rapid Spaceback | 1.2 TSI 105km | 2014 | Elegance | Błękitny Race | 33000 | Sosnowiec
  • Spokojnie. Sprawdź inne myjnie ewentualnie środki którymi myjesz samochód.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • @supermajku są w ogóle dostępne rozpórki do Rapida? Jakoś ciężko coś znaleźć.
    Rapid SB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY15 | Elegance MAX | Biel Moon | 93000km | Białystok
  • Sam chcę zrobić, Ew regulowaną, ale chcę mieć ustawioną na dokładny fabryczny wymiar.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?