FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Zbiornik Paliwa
  • Panowie mam pytanko mialem paliwka na 130 km jakies 3-4 kreski na komputerzy świeciły (ok 10 litrow) pojechalem na shella zalać pierwszy pełny bak .gdy juz  dolewałem pod sam korek znalazłem ten magiczny przycisk który odpowietrza zbiornik paliwa i wchodzi go jeszcze więcej weszło mi 44l  po 3 min upychania :)  jeszcze by weszło ale była duża kolejka i nie mogłem tam sterczeć dłużej ... Powiedzcie mi dokładnie ile max wchodzi z (upychaniem) do naszego zbiornika ?? w instrukcji pisze że 50 L a wydaje mi sie .że wejdzie więcej :)
    Ps. Ten guziczek znajduje się zaraz we wlewie nasiskałem go końcówką szlaucha paliwowego  :D  
  • W mojej instrukcji napisali, że 55 l z czego jakieś 7 to rezerwa.
    Magiczny guziczek powiadasz... aż sprawdzę :D
    A ja po przejechaniu 989 km miałem info na kompie, że mam jeszcze zapasu paliwa na 30 km a pod sam korek weszło (bez użycia guziczka) wolno dolewane 50 l.
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • do spid:
    Jeżeli miałeś ok. 10 w baku i dolałeś 44 l - to wskazuje na możliwości baku. Fabrycznie ma on 55 l.
    Co do "upychania": Nie stosuję tego - tylko zawsze leję do pierwszego "wybicia" pistoletu. To pozwala mi dokładnie śledzić zużycie paliwa.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • W obecnie produkowanych samochodach w baku jest wolna przestrzeń. Paliwo to ciecz która w zależności od temperatury zwiększa lub zmniejsza swoją objętość, musi być również miejsce na opary. W niektórych modelach ta wolna przestrzeń ma około 10 litrów. W poprzednim moim autku (Seat Cordoba) przy pojemności baku 45l udało mi się zatankować 50l paliwa, ale obecnie tak jak kolega jercen, również leję do pierwszego "wybicia" pistoletu, tak jak zalecają producenci.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 86 KM | MY14 | Ambition Komfort | Błękit Pacyfic | 11000 km | Mińsk Mazowiecki
  • Panowie pochwalCie sie ile zdołaliście upchać :)
  • 59 litrów :) z odpowietrzaniem oczywiście
  • no nieźle, nawet nie wiedziałem, że tak można ;-) mój max to trochę ponad 50 litrów... podobnie jak kolega andrzejn i jercen również leję do pierwszego "wybicia" pistoletu
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Moje pierwsze tankowanie do pierwszego odbicia jak odebrałem auto weszło jakieś 55litrow teraz jak mam pierwszą info o rezerwie to wejdzie do pierwszego odbicia jakieś 46/48 litrów
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • U mnie trochę ponad 50, komputer pokazywał zasięg 30km
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • 60,5 litra do pierwszego odbicia, pierwsze tankowanie po odbiorze auta - samochód odebrany na oparach, komputer pokazywał 0 km zasięgu a wskazówka nawet nie drgnęła po włączeniu zapłonu.
  • Mi komputer pokazywal 0 Km a zrobilem na nim 50 i nie zgasł nie chcialem dalej meczyc i zatankowałem :)
  • leję do drugiego wybicia pistoletu, czasami dolewa się litr a czasami troszkę więcej. Upychanie niczego nie daje Może zastosowałbym to gdybym musiał przejechać przez jakiś kraj w którym są horrendalne ceny paliwa, Choć najlepsza metoda ekonomiczna jazda i można sporo zaoszczędzić.

  • Cieszmy się pojemnością zbiornika w naszym R. Jest on jednym z największych fabrycznie montowanych zbiorników. Przy normalnej jeździe można przejechać do 900 - 950 km na jedno tankowanie. A to już są nawet oszczędności czasu, nerwów i dodatkowej drogi. Bardzo mi taki stan odpowiada, nawet bym jeszcze dorzucił z 10 l pojemności więcej.
    Pozdrawiam  
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • 900-950 km? jezdze normalnie spalanie srednie 5,7-5,8 a najwyzej co mozna wyciagnac to ok 800km choc nie jezdze do samego zera w zbiorniku 2,3 kreski czerwone mi zostaja
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM | 2013| MY14 | Srebrny | 46 tys | Poznań
  • 5,7 litra * 8 = 45,6 litra
    No to w zbiorniku masz rezerwę ok 10 litrów na właśnie ok. 150 km. Nawet jak komputer wskazuje dojazd "0"  to i tak w zbiorniku masz 3 - 5 litrów. Ja spokojnie jeżdżę do "0" - a stan paliwa oceniam również wg przejechanych kilometrów.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Trasa Budapeszt - Siemiatycze, spalanie średnie ok. 6,1 przejechany odcinek 809km między tankowaniami. Komputer pokazywał zasięg na jeszcze 10km. Do baku wlałem 50 litrów.
    1,4 TSI z DSG
    Rapid SB | 1.4 122 KM DSG | MY14 | Elegance | Czarny Magic perłowy | 57000km | Warszawa
  • Ja podobnie jak Konrad leje do drugiego wybicia pistoletu, zawsze wejdzie ten litr więcej:-)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • z tym dolewaniem ... wierzycie, że w 100% każdy dystrybutor pokazuje rzeczywistą zatankowaną ilość w różnych temperaturach ;) ?
  • Co do ilości paliwa płynnego odmierzanej przez dystrybutor to one muszą dobrze pokazywać.
    Przykład Skoda fabia I 1,4 mpi instrukcja 44l zatankowałem zgasła i dotoczyła się do dystrybutora 56,5l (lub 58,5). Używałem przycisku (czyli nalałem do owej wolnej przestrzeni, którą napełniamy lejąc powoli >> przyśpieszamy odpowietrzenie tejże przestrzeni przyciskiem). Mogłem sobie pozwolić na takie tankowanie bo natychmiast jechałem opróżniając zbiornik. w innym wypadku niebezpieczne i szkoda by było paliwa którego opary zostaną wypuszczone w powietrze dla bezpieczeństwa zamiast spalone. TAK jest coś takiego jak pochłaniacz par i po odpaleniu spalają się opary stamtąd. zasadniczo zbiorniki są szczelne razem z układami.
    2. Nigdy żaden pistolet nie odbije tak samo!!! miara " do odbicia" jest miarą równa troszkę, kilka, ileś tam i mniej więcej.
    Swoją drogą zaryzykuję i wyjeżdżę paliwo do ZERA i zaleje pod korek aby więcej się nie dało. Ale zanim to minie to nie wiem kiedy bo mam LPG :D
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Wyłącz instalację LPG będzie szybciej :)
    Co do różnic w ilości paliwa to bardziej oczekiwałbym "przerobionego" dystrybutora przez nierzetelnego sprzedawcę, niż charakterystyki pistoletu...
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • supermajkut raczej odradzał bym wyjeżdżanie paliwa do końca chyba że masz dużo kasy. (chyba ze chodzi tobie o gaz)
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?