FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Forumowy koncert życzeń
  • "Panowie.. jak dla mnie forum można zamknąć :)"

    @RapidKlub normalnie gratuluje podejścia, brak słów... teraz wiemy na czym stoimy!
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Przestańcie, adm napisał tak w żarcie. Facet prosi o pomoc w moderacji, zapytał o chętnych i akceptację. Pomyślał w możliwie jak najuczciwszy sposób. Widać, że zależy. To prawda, że mod może zostać wybrany arbitralnie bez pytania. Zapytanie nas o zdanie jest bardzo miłym gestem.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Odczuwam, że nadchodzi nieuchronnie punkt zwrotny, w którym forum albo pójdzie do przodu co wiąże się z modernizacją w prawie każdym aspekcie, albo utknie w martwym punkcie, a koledzy po prostu odejdą...

    "jeśli tak Ci nie zależy na tej stronce to ja ja chętnie przejmę"
    @gross81 dobry pomysł

    "Potrzebna jest "dusza" forum, czlowiek z wyobraznia i pomyslami."
    @crady dokładnie tak.

    @RapidKlub czy mógłbyś nam powiedzieć co było powodem założenia forum?  Pasja, kasa, etc. ?
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • @supermajku jeśli był to żart to z gatunku tych słabych... wybacz, ale biorąc pod uwagę  poczynania, a dokładnie brak jakichkolwiek ze strony Admina, nie wiem jak Wasza, ale moja cierpliwość się wyczerpała... np. już dawno mowiłem, że trzeba wybrać moderatorów, zaproponowałem ankietę i co? Du_a! Zwracałem, uwagę również, że zaczną odchodzić koledzy, którzy dużo wnoszą, i co? Du_a! etc. itd. itp.
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • @supermajku - tu nie ma zartow. Widocznie nie wszystko jeszcze wiesz. O moderacje to nie admin wystapil pierwszy. Byly sugestie od forumowiczow w tej sprawie. Zreszta nie tylko w tej sprawie.
    Troche tylko zastanawia Twoje podejscie. A moze sam masz ambicje na moderatora? Jestes tu znany, masz poparcie, znasz sie na samochodach.

    Dopisek: nie czytalem wpisu kol. bounty. Dopiero po wklejeniu mojego postu - przeczytalem jego. Nasze slowa - pisane niezaleznie - potwierdzaja wiele "nieprawidlowosci" na forum. 

  • Myślę tak: Admin w końcu zdecydował się na moderatora (mimo próśb wcześniejszych) bo teraz sam już nie ogarnia. Dobrze, że założył forum. Nie ważne z jakiego powodu. Niestety jak narazie jest forum na wąskie zagadnienie dotyczące rapida. Na 60% pytań odpowiedź jest w instrukcji. Forum dubluje się z ocp, skoda klub itp. Skoro jest rapidowe to niech będzie precyzyjne. Tematy są wciąż otwarte trzeba będzie pozamykać. Niektóre to śmietnik i zbaczanie z tematu. Należy zrobić przeniesienia, podzielić, dopisać nowe tematy. Są wśród użytkowników martwe dusze, do usunięcia. Giełdę posprzątać. Wszystko w miarę możliwości skryptu jest do ogarnięcia. Samochody z biegiem czasu zużywają się, mają kolizje, będą naprawiane, modyfikowane, niedługo będzie sporo części używanych do Upgrade samochodu o fabryczne klamoty. Wiec dobrze będzie, jeżeli forum się utrzyma. Jak w każdej dyskusji są potrzebne różne zdania głosy i poglądy, doświadczenia, argumenty. A do przedstawiania ich jest właśnie forum, więc to róbmy. Proponuję aby kandydaci na kandydatów spotkali się razem na konferencji via Skype. I uzgodnili zakres możliwości, potrzeby, i niech się określą kto w jakim stopniu chce się tym zająć. Zawsze można spróbować, aby było lepiej. Ja z mojej strony nie podejmę się moderacji, ze względu na inny punkt skupienia w życiu. Bardzo chętnie dam wskazówki i dobre słowo.
    Pozdrawiam serdecznie
    Michał
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Panowie, widać podniosłem Wam ciśnienie tym wpisem o zamknięciu forum, ale wynikał on z tego że Wy podnieśliście ciśnienie mi ;) bo na prawdę się wkurzyłem (bardzo dużo czasu poświęcam na to forum, czego może nie widać z zewnątrz, więc takie informacje nie zawsze są pozytywne).

    Ale dobra, teraz konstruktywnie i poważnie.

    1) doceniam to że wiele osób poświęciło tu sporo czasu by podzielić się swoją wiedzą, doświadczeniem, opiniami na temat Skody Rapid i sugestiami o czym wielokrotnie wspominałem i dziękowałem w swoich wypowiedziach (znalazło się wśród użytkowników spore grono osób które bardzo sprawnie reagowały na różne wypowiedzi innych forumowiczów co przekładało i przekłada się nadal na moim zdaniem wysoką kulturę i jakość wpisów (ok, w ostatnim czasie było trochę zamieszania, bo dostawałem sygnały o tym od Was), ale do tej pory przez te kilka lat patrząc ogólnie było naprawdę dobrze.

    To tak odpowiadając na wypowiedź @crady i zarzuty, cytując "To tak trochę egoistycznie. A ile osob zaangazowalo sie i poswieciło
    wlasny czas, doswiadczenie i wiedze, eksperymentowalo na swoich
    oryginalnych 4 kolkach, nie raz z ryzykiem utraty gwarancji, ...
    Sadze,
    ze admin nie jest obiektywny. A moze tylko brak wyobrazni? Jest tu
    (albo bylo) troche osob, chcacych przekazac czy podzielic sie na forum
    wiedza. A taka wiedza nie jest tez za friko. Nawet zakup doposazenia do
    samochodu tez cos kosztuje, moze i za jego montaz tez cos trzeba
    zaplacic. Takze trochę szacunku dla aktywnych i dzialajacych
    forumowiczow. "

    Naprawdę doceniam to że jest tu wysoka kultura wypowiedzi i wiele bardzo wiele wartościowych treści. Bo wiele osób które sporo wniosły do forum od samego praktycznie początku (@grzesk, @amiskiew) są z nami nadal. Na forum pojawiają się różne osoby, (jak to w życiu) które czasami wprowadzają trochę zamieszania (różne poglądy, styl wypowiedzi), jednych to irytuje bardziej innych mniej, ale tak jest i niestety będzie, i to nie tylko problem tego forum ale tak naprawdę każdego o różnej tematyce. 

    2) geneza powstania forum

    Był rok 2011 (chyba mniej więcej tak...) pojawiły się pierwsze informacje o Skodzie Rapid i bardzo ten samochód mnie zaciekawił, ponieważ planowałem zmianę swojej Corsy C na coś większego i pojemniejszego. Bardzo się nastawiłem na Rapida, dużo o nim czytałem, śledziłem informacje prasowe i czekałem aż pojawi się w salonie. Gdy tylko się pojawił od razu zaliczyłem wizytę w Skodzie - to była końcówka 2012, planowałem zakup wersji 1.2 TSI 105KM ELEGANCE, dość mocno doposażonej. Ponieważ to była końcówka roku w salonach można było trafić ciekawe oferty wyprzedaży innych modeli i marek, więc tak się pokładało, że jednak padło na inny samochód w bardzo atrakcyjnej cenie. Forum stworzyłem dużo wcześniej (przed podjęciem decyzji o kupnie innego modelu samochodu, tu po prostu zadecydowała "okazja") i cały czas mam sentyment do Rapida. Z zaciekawieniem śledzę więc wszystkie Wasze wypowiedzi, opinie, sugestie i perypetie - z początku było dość dużo "problemów" z Rapidem, teraz sporo rzeczy zostało ulepszonych i poprawionych i sumarycznie jest to dość dobry samochód.

    Więc od razu odpowiadając na pytanie - forum nie powstało w celach zarobkowych, tylko z pasji, zainteresowania i idei stworzenie miejsca gdzie można porozmawiać o Skodzie Rapid. Ok, na forum są reklamy, ale odpowiadając na kolejne pytanie - forum nie zarabia kokosów - są to zarobki rzędu kilka / kilkanaście zł na miesiąc więc ok dla jednych dużo dla innych mało. Reklamy są wszędzie na różnych stronach - takie mamy czasy, ale zauważcie że staram się umieszczać reklamy mało inwazyjnie.. nie ma tu reklam między postami, czy np. fake'owych użytkowników którzy to niby coś się wypowiadają a w rzeczywistości są reklamą. Staram się dbać o to by forum "jakoś sensownie" wyglądało.

    3) idea

    Z początku moim zamiarem było stworzenie prostego miejsca, gdzie można zapytać i odpowiedzieć na tematy związane ze Skodą Rapid. Nie chodziło mi o budowanie społeczności (ankiety, profile userów, galeria), bardziej o konkretne miejsce - pytanie - odpowiedź - uwagi - sugestie dot. skody rapid i tyle. Widać zapotrzebowanie na społeczność pojawiło się z czasem (co oczywiście bardzo cieszy bo pokazuje chęć wzajemnego wymieniania doświadczeń nie tylko na forum "anonimowo" ale również poza nim (spoty) dlatego stopniowo wprowadziłem profile, ankiety, stopki). Odpalając forum wybrałem skrypt vanilla forum bo był po prostu inny niż zwykłe szare np. phpbb, był ciekawszy i troche ładnieszy. Niestety z czasem okazało się ze ma sporo ograniczeń szczególnie w zakresie zarządzania i społeczności, co obecnie jest piętą achillesową tego forum. Sama idea forum jest zawarta pod tytułem "Wszystko o Skodzie Rapid". Nie chodzi o to by to była tylko sztywna encyklopedia jak wspomina @crady i ważne by to forum żyło, chociaż jak wspomniałem z początku taki trochę był zamiar. Obecnie zostało to zweryfikowane i ukierunkowane również na budowanie społeczności.

    4) relacje

    Nie chcę tutaj z nikim się spierać i udowadniać kto ma rację (czy ktoś kto oczekuje od forum "życia" i relacji, rozrywki konkursów i ankiet itp. czy po prostu ktoś kto oczekuje konkretów). Można to połączyć i po prostu musimy ukierunkować forum tak by było możliwie najlepszym i najprzyjemniejszym miejscem do wymiany poglądów i kontaktów wśród osób zainteresowanych Rapidem. Zarządzanie, moderacja wymaga czasu który nie zawsze jest w "nadmiarze".

    Dlatego, nasza społeczność którą już zbudowaliśmy tak się rozrosła, że przyznaję że sam tego nie ogarnę merytorycznie. Dlatego właśnie teraz postanowiłem mianować moderatorów (wiem wiem.. ze trochę za późno..) , dlatego Panowie jeszcze jest szansa by trochę forum uporządkować, zadbać również o kolejne wątki i tematy które się na nim pojawiają. Rozumiem że potrzebna jest dusza forum i towarzystwa :) to na pewno.. jak na każdej dobrej imprezie ;) więc jeżeli macie ochotę zapraszam do moderowania (@gross81, @bounty)

    Przez najbliższy tydzień będę miał ograniczony dostęp do internetu, dlatego dałem czas do 12 października na zgłaszanie się chętnych osób do "współpracy" przy forum i dalszego rozwijania. Poczekajmy jeszcze tydzień, będą decyzje i konkrety.

    pozdrawiam Wszystkich forumowiczów.
    Administrator forum RapidKlub.pl
  • Dzięki za odpowiedź...
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Tak, myślę że nie ma co drążyć tematu co powinno być, a czego nie ma itp. Trzeba się skupić na tym co zaproponował admin i zrobić to tak, żeby forum poszło w dobą stroną w takim skrypcie jaki jest i już.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Zamiast odkrywać na nowo koło, z tego co już jest. Tak jak pisze @dodan. Podzielmy się pracą, tak aby moderacja była przyjemnością.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Mamy takie przyslowie: "Gdzie kucharek szesc ..."
    Odnosze wrazenie , ze sporo osob chce pomoc, tu na forum. To milo. Ale to wciaz za malo. Sadzilem, ze warto by podac bardziej konkretne propozycje, typu: Moge prowadzic czy nadzorowac temat/tematy zwiazane z np. trakcja, oponami, ktos inny silniki, gaz czy elektryka, dział mechaniki, dalej dział nowosci, spotkan, modow, ... a nie tylko ustalanie ilosci osob.
    Jak na razie czytajacy spotykaja rady czy oferty kierowane do admina, dot. prowadzenia forum na zasadzie, co by zrobic. Ale sa one zbyt ogolnikowe. Brak konkretow.
    A czytajac wypowiedz admina - mam mieszane uczucia. Ogolnie - fajnie. Sporo jest informacji dla wszystkich uzytkownikow.
    Zaraz na wstepie (admin) pisze o docenianiu forumowiczow, OK. Dalej sporo cytuje. I na zakonczenie 1. punktu docenia kulture wypowiedzi na forum i opisuje rozne rodzaje zachowan czy wpisow na forum. No to OK.
    Ale oczekiwalem - ze grono otrzyma wlasnie konstruktywne propozycje, na ktore mozemy liczyc ze strony admina. W tym temacie panuje posucha. Nie padlo tu slowo odnosnie mozliwosci przegladania fotek po kolei, czy tez dodatkowa numeracja stron do wybrania na gorze strony. A co z umieszczaniem filmikow? Wiem, powtarzam (za innymi) to, co juz bylo na "Koncercie zyczen".

    Samo wybranie dodatkowych kilku osob - nie zmieni skryptu. A jednak uwazam, ze mozna go zmodyfikowac, chocby na poczatek nieznacznie. Tu jest miejsce dla admina.
    Chyle czolo za to, co zrobił. A zrobił sporo. Ale warto by dolozyc troche staran i czasu, a dzieki wspolnemu zaangazowaniu mozemy miec jedno z lepszych for. Wtedy bedzie tu zagladac jak plec piekna, tak uzytkownicy z innych for krajowych jak i zagranicznych. A to juz jest warte zastanowienia.

  • Forum jest jeszcze za male i za mało jest dziennie wpisów by ustalać modów do konkretnych działów bo zwyczajnie nie mieliby tam co robić. Idea 3-4 osób z rozdziałem "obowiązków" w zupełności wystarczy by uporządkować forum.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Zgadzam się z @gross81-em, w obecnej chwili to jest chyba najlepsze rozwiązanie
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Proponuję zatem zmianę nazwy tematu "Galeria" na np. Ciekawe Rapidy.

    A poza tym porządek z silnikami: za dużo tego a i tak nie ma wszystkich nowych.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • tez nad tym myslalem co do zmiany nazwy z silnikami myslalem nad tym by moze jest ustawić tylko wg pojemnosci, no osobno bym zostawil MPI. Tak wiec 4 kategorie: Silniki 1,2 MPI, 1,2 TSI, 1,4 TSI, 1,6 Diesel. To juz niech tam admin decyduje
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Z tymi nadwoziami, podwoziami, przywoziami też wartało by coś uczynić.
    Np mamy dział "Nadwozie" i "Karoseria, nadwozie" - nie za wiele tej różnorodności?
    Proponuję działy:
    Nadwozie (wszystko dot. bryły, konstrukcji, drzwi etc.)
    Zawieszenie (czyli hamulce, koła (w tym opony), ukł. kierowniczy i co nie tylko)
    Wyposażenie (wiadomoco: fotele, dywaniki, srelki i inne duperelki)
    Elektryka (w tym też elektronika).
    A silniki to tak jak piszesz.
    Z tym, że jest jeszcze chyba 1,4TDI
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Uklon w strone admina :) Dzięki za pierwsze, konkretne, widoczne i co najwazniejsze praktyczne zmiany na stronie. Mamy teraz mozliwosc przeskakiwac na inna strone bez przewijania strony do konca, az do listy numerowanych stron. Proste ale jakze sympatyczne w stosowaniu.
    Wierze, ze takie drobne kroczki docenia wszyscy uzytkownicy forum. Trzymam kciuki. Prosimy o nastepne :)
  • Istnieje mozliwosc dolaczenia opcji "usuń" dot. wlasnych postow ?  EDYTUJ    MODERACJA     "USUŃ"
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Niestety na chwilę obecną nie ma takiej możliwości... @yunior81 możesz pisać do mnie na priv... usunę ;-)
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Poszedl PV :)
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?