FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Wymiana oleju
  • 55 zl to mega promocyjna cena :) Za olej Liqui Moly 5l+1, filt Mann'a dałem chyba cos ok 220zł i te 98 zł wiec ok 320 zł za calosc. Po wymianie zadnej odczuwalnej różnicy, wymiana przy 14300 km na 30 tys bym sie nie zdecydował biorąc pod uwage liczne problemy które z czasem wyłążą w moim R
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • A czy ASO nie cwaniaczą i przy własnych materiałach nie robią drożej ?

    U mnie jak się pytałem @ z ich materiałami to mi odpisał tak:
    - wymiana - 55 zł
    - filtr oleju z korkiem spustowym - 55 zł
    - Olej silnikowy castrol 507.00 5w30 - 205 zł

    Czyli za całość 315 zł

    Fakt olej cenowo droższy, niż we własnym zakresie ale jeśli patrzeć na całość z ich materiałem to jeszcze znośnie.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • aaa to 55 z ich materialem to ok, bo ze swoim to nie jest juz tak łatwo. Cena moze i zblizona ale ja wolałem swoj olej i swoj filtr niz to co oni daja do tego mam jeszcze 1,5 l oleju
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Wymianę oleju (I przegląd) robiłem przy 25kkm (wlany Castrol Longlife)... jak sprawdzałem olej przed wymianą, wizualnie wyglądał OK... myślę, że spokojnie można wymieniać zgodnie z komputerem, wcześniejsza wymiana nie jest konieczna... jakiś czas temu kupiłem Liqui Moly i filtr Mann'a, czyli taki zestaw jak kolega @gross81, ale wykorzystam go przy następnej wymianie, czyli przy 50kkm...
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Jaki jest fabrycznie lany olej do naszych Rapid TSI - Castrol Edge czy Castrol Edge Profesional ?
  • Fabrycznie lany jest Castrol Edge Longlife Professional 5W-30 (dot.TSI)
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Tak do końca nie jestem przekonany czy na pierwszy montaż jest lany Castrol.
    Gwarantuję że leją to co kupią taniej, na korku wlewu oleju napis jest tylko
    reklamą producenta za co biorą kasę. W serwisach mówią co im każą, nikt z nas nie
    jest wstanie sprawdzić co naprawdę jest wlane. Obecna afera z Diesla pokazuje
    na czym to wszystko polega. Największy zysk najmniejszym kosztem. Dotyczy to
    wszystkich marek. Olej ORYGINAŁ VAG G 052 195 M4 265,00 zł z VAT 
    http://motoplatforma.com/index.php?d=produkt&id=10365

    Olej.jpg
    640 x 480 - 21K
    LB 1.6 TDI 105KM CAYC
  • Biorąc pod uwagę losowość montowanych podzespołów w naszych R (zakładają to co aktualnie mają w fabryce), to z olejem może być podobnie... w Skodzie pewności nie ma ;-) ale @Marcinn nie pytał jaki olej jest fabrycznie lany, tylko czy Castrola Edge czy Castrol Edge Professional... (tak to odebrałem)

    "Ciekawostką jest kolor tego produktu. Jego fluorescencyjne zabarwienie  widoczne jest w świetle UV. Być może jest to tylko dodatkowy gadżet, jednak tak oryginalnym kolorem nie może pochwalić się żaden z konkurentów, a na pewno pozwoli to odróżnić Edge od płynów rywali na rynku." (info z 2011r.)
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • To zabarwienie jest po to by po teście silnika wykryć ewentualne nieszczelności zwiazane z układem olejowym.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105 KM | MY15 | Elegance Max | Beż Cappuccino | 11000 km | dolnośląskie
  • Po 16000 km przebiegu komputer zakomunikowal mi,  żebym sprawdzil stan oleju.  Był na minimum co zaowocowało dolaniem pół litra oleju
    Rapid SB | 1.2 105KM | MY15
  • Warto byś dopisał coś więcej o swoim silniku, stylu jazdy czy też sposobie użytkowania. To chyba nie tajemnica, a pozwoli to innym użytkownikom odpowiedzieć czy porównać takie objawy.
    Jest opcja umieszczenia w stopce kilka swoich danych o samochodzie, by nie podawać je wielokrotnie przy każdym podobnym wpisie.
    Trudno na podstawie takiego krótkiego wpisu coś więcej powiedzieć. Czekamy na uzupełnienie, wtedy pewnie kilka osób dopisze swój komentarz.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Barwienie jest po to żeby odróżnić oryginalny Olej Castrol.
    Obecnie nie wiem czy to jest stosowane.

    LB 1.6 TDI 105KM CAYC
  • stopka zaktualizowana. dziennie srednio robie 20 km (dojazdy do pracy) w weekendy wiecej. 50/50 miasto/trasy. styl jazdy normalny, taki na ile pozwalaja ograniczenia predkości (szybkie rozpedzenie sie do dozwolonej predkości, a poźniej utrzymywanie jej) objawów żadnych nie było. tylko komunikat na komputerze. olej wczesniej sprawdzałem przed wakacjami i był idealnie po środku podziałki. po dolaniu oleju jak i przed nic mi nie przeszkadzało w pracy silnika. jak dla mnie dolanie raz w roku pół litra oleju nie jest czymś czym mógłym sie przejmować
    Rapid SB | 1.2 105KM | MY15
  • Czy kręcisz silnik powyżej 3 tys obrotów na minutę?
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Jak wyprzedzam to tak. Przy normalnej jezdzie raczej nie.
    Rapid SB | 1.2 105KM | MY15
  • U mnie przy 19000 km w takim samym TSI nie ubyło nawet milimetra od górnej granicy. Branie oleju = zero. Zastanawiam się czemu u niektórych bierze olej. 
    Rapid SB |1.2 TSI 105KM| MY14 | Active Max | White Candy
  • Pierwsza wymiana oleju przy zmiennym okresie po 20 miesiącach eksploatacji i przebiegu 19000 km. Koszt wymiany 94.50 zł. Olej Mój - koszt 159 zł ( Castrol edge 5w-30 ) filtr oleju Mój - koszt 27.76 zł. Koszty w serwisie ( Auto - Śliwka w Katowicach ) filtr - 45 zł , olej 86zł/litr
    Rapid LB / 1.2 CBZA 63 kW / MY 14 / Ambition + pakiet Komfort + pakiet na bezdroża / Czerń Magiczna / 76000km / Katowice
  • Mógłbyś streścić te 422 strony ? Albo dać odnośnik do konkretnych wpisów? 
    Rapid SB | 1.2 105KM | MY15
  • Nie wiem o co chodzi, ale ja podziwiam tych, którzy wymieniają częściej, strata pieniędzy.
  • To sie okaze czy strata jak wy___ ci sie silnik razem z turbo... a inne wymieniane co 15k beda jezdzic nadal.

    Post niezgodny z regulaminem RapidKlub - Moderator
    Seat Leon ST FR | 1,4 TSI 125KM | MY17 | FR | Alor Blue | 0km :) | Hönigsberg

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?