FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Kabel do MY2016
  • jest nowa wersja 15.7.0  z opcją kodowania:

    http://pl.aliexpress.com/item/VAG-COM-15-7-VAGCOM-15-7-0-VCDS-HEX-CAN-USB-Interface-FOR-VW-AUDI/3258...
    myślicie, że zadziałaa z MY2016?

    Rapid LB | 1.2 110KM | MY16 | StyleMAX | Czarny Magic perłowy | Zielona Góra
  • @grzesik1 narobiłeś apetytu na kabelek :D boję się tylko że może być to wynalazek typu SCAN błędów i nic więcej się nie ugra choć mogę się mylić i dobrze gdybym się mylił bo cena jest akceptowalna :)
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • O ile z wersją 14.10.2 od chińczyka był problem gdyż nie działało kodowanie (adaptacje i skany tak) to wersja 14.10.0 działa poprawnie, tak jak 12.12.3 w autach do MY15.
    Mam też wersję 15.7.1 (zamówiona bezpośrednio od tego samego sprzedawcy ze wschodu co kabelek 12.12.3 z pominięciem aliexpress. Wcześniej ustaliłem z nim czy jest ten sam problem co z wersją 14 czy jest OK) i też nie ma problemu z kodowaniem czy adaptacjami. Problemem jest tylko Rapid, w którym niewiele da się zrobić w porównaniu do np. Octavii.

    Wszystkie testowałem na swoim MY15. Miałem 12.12.3 ale okazało się, że z moim kablem działają też wersje 14.10.x
    U kolegi @yunior81, który ma MY16 testowałem 14.10.0 i wszystko działa. Nie mogłem tylko sprawdzić wersji 15.7.1, gdyż jeszcze nie dotarła do mnie.
    Jak ktoś chce sprawdzić zapraszam do łódzkiego lub na spoty do Łodzi. Najbliższy już w styczniu, szczegóły wkrótce.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Ciekawe... Wymieniłem ostatnio EEPROM w kablu z 10.10 na 12.12.3 i w mojej wersji działa tyle ile jest w aucie... Muszę spróbować softu 14.10.x jak pisałeś. Ciekawe czy pójdzie...

    Tak czy inaczej oby do zobaczenia na spocie. Postaram się teraz być...
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Znalazłem na zagranicznym forum informacje, że włączenie funkcji Coming/Living Home jest możliwe tylko w Rapidach, które mają czujnik światła (osobiście mi się nie chce w to wierzyć). Ma ktoś możliwość sprawdzenia tego?
    Rapid LB | 1.2 105KM Chip 130KM/221Nm | MY14 | Elegance Komfort | Biel Candy | 61000km | Wałbrzych
  • Nie mam czujnika i nie działa ale powinno zadziałać po błyśnięciu długimi ale u mnie też nie chce zaskoczyć lub coś robię nie w tej kolejności.
    Dostępu do Rapida z czujnikiem światła nie mam ale może kiedyś się nadarzy to się sprawdzi :)
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • @deryl4 w R bez czujnika można zakodować CH i LH ale działa tylko CH i to po wywołaniu/błysnięciu długimi przed wysiadaniem. W radiu pojawia się opcja CH i LH ale działa tylko CH
    Dotyczy MY2016
    Rapid LB | 1.6 TDI CXMA 115KM | MY2016 | Ambition MAX| Biel Candy | Gorzów Wlkp.
  • Niestety ale błyśnięcie długimi przed wysiadaniem nie działa w MY2014 :/
    Rapid LB | 1.2 105KM Chip 130KM/221Nm | MY14 | Elegance Komfort | Biel Candy | 61000km | Wałbrzych
  • Mam wielką  prośbę do doświadczonych użytkowników w używaniu i kodowaniu kabelkiem.
    Proszę powiedzieć która wersja będzie najlepsza do MY15 mile widziany link do zakupu takiego cuda.

    Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 55000+km | Bielsko-Biała
  • Jaki chodzi o wersję bez "dłubania" to już 12.12.3 działa bez problemu z MY15.
     Na tym samym kablu odpalam też 14.10.0 i 14.10.2 i też działa bez zająknięcia. Na osobnym kablu mam też 15.7.1 i też działa.
    Jedynie co to na 12.12.3 przy kodowaniu HHC na chwilę wywala błąd TPM ale po chwili jest Ok, a na 14.10.2 wszystko działa poza dlugim kodowaniem (nie ma z tym problemu w 14.10.0). 
     
    Wszystko co napisałem tyczy się chińskich odpowiedników a problem z kodowaniem często jest opisany przy ofertach z 14.10.2.
    Ja brałem na aliexpress już dwa kable, jeden kurierem drugi, pocztą i doszło bez problemu.

    Podsumowując jak bedziesz miał 12.12.3 to już będzie działać ale można od razu pokusić się o nowszą wersję to wtedy komuś nowszego Rapida ogarniesz. 15.7.1 już bywa w znośnej cenie. Ja płaciłem niecałe 120 zł z przesyłką pocztową
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • @Rick - jakkolwiek to zabrzmi z etycznego punktu widzenia, to jeżeli kupujesz "klona" nie kupuj go w Polsce, ani z terenu Unii. Handel nimi jest nielegalny, gdyż sam kabel jest zakwalifikowany jako nielegalna podróbka. Jak będzie jakieś postępowanie przeciwko handlarzowi w Unii to smutni panowie wpadną Ci do domu aby zabezpieczyć dowody w sprawie. Jakbyś dodatkowo prowadził działalność gospodarczą "około-samochodową" (warsztat, komis, etc.) to możesz mieć nieprzyjemności z tytułu jego użytkownika.  No, ale to musieliby Ci udowodnić...

    Kupuj z Ebaya, lub Alie z Chin. Wersja? Najwyższa, oprócz 14.10.2
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Może ktoś konkretnie polecić jakiś kabel do MY 2016 żeby ładnie działało wszystko czy jeszce takiego nie ma ?
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • Dzięki Panowie za info oczywiście myślałem o aliexpress oczywiście kabelek  tylko na swój prywatny użytek.
    Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 55000+km | Bielsko-Biała
  • @maciektsi już pisałem wcześniej. MY16 u @yunior81 ogarniałem 14.10.0 i działał bez problemu poza tym, że auto cały czas piszczało, że jest zapłon włączony jak mieliśmy kabel podpięty. Po skończonej pracy pisk ustawał i zmiany działały. 
    Na 12.12.3 dużo nie wykrywał.
    15.7.1 nie miałem jak sprawdzić bo jeszcze nie miałem. Może na najbliższym spocie sprawdzę ale jak działał 14.10.0 to i ten ruszy.
    Bież najnowszy i tak jak @halif napisał poza 14.10.2
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • Teoretycznie tak jeśli działa na 14.10.0 :) 
    Ja mam akurat 15.7.1 (okazało się jak przyszło bo przed zamówieniem jak rozmawiałem z Chinką czy działa kodowanie to mówiliśmy o wersji 15.7.0) ale nie miałem okazji przypiąć się z nim do MY16. Może na najbliższym spocie sprawdzę ale nie sądzę aby nie działało :)
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Ciekawi mnie czy bedzie widział wszystkie moduły i w długim kodowaniu było widoczne co każdy bit oznacz :)

    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 55000+km | Bielsko-Biała
  • @maciektsi będzie widział to co rozpozna. 14.10.0 w MY16 widziało wszystko co było w aucie. Co do oznaczeń bitów to na to bym nie liczył, że będzie w 100 %, zawsze się znajdzie coś co nie będzie opisane lub trzeba będzie wyklikać w trybie bez opisów, np. w naszym przypadku HHC tak się uruchamia, w każdym razie w żadnej z wersji jakie mam nie mam opisu jeśli chodzi o HHC. Aha jeśli już piszę o HHC w MY16 w kablu 14.10.0 mogłem uruchomić HHC ale nie miałem możliwości regulacji czasu trzymania na hamulcu. Nie wiem czy to wina tej wersji czy specyfika MY16 bo na moim MY15 i wszystkich trzech wersjach kabla ten parametr mogę zmieniać. A może coś źle robiłem.

    @Rick dojdzie dojdzie tylko musisz uzbroić się w cierpliwość bo jak zamawiałeś pocztą to może to potrwać od 2 to 4 tygodni. Mój ostatni szedł 2,5 tygodnia (pierwszy kurierem 4 dni). Znajomi z pracy kupowali różniaste sprzęty (akcesoria do broni myśliwskiej, zabawki na gwiazdkę, czy nawet wyświetlacze do naprawy tabletów) i wszystko doszło i było zgodne z zamówieniem.
    Do tego na stronie http://www.17track.net/pl możesz śledzić przesyłkę jak dostaniesz nr listu przewozowego (najczęściej CN.......... coś tam, dostaniesz na maila lub będzie widniał na Twoim koncie na ali). Tylko na początku nie wystrasz się bo przez pierwsze 5 dni od zamówienia na tej stronie po wpisaniu nr możesz nic nie znaleźć. W systemie pojawia się w ciągu 3 -5 dni. Choć kolega miał jeden przypadek, gdzie w ogóle nie dostał numeru paczki ale wszytko w końcu doszło po miesiącu :)
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • I ja też zamówiłem kabelek z aukcji którą podał @Rick  jak dojdzie poinformuję o możliwościach :)
    Rapid LB | 1.2 110KM | MY16 | StyleMAX | Czarny Magic perłowy | Zielona Góra

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?