FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
1.2. MPI awaryjność instalacji LPG
  • Instalacja gazowa poprawnie zamontowana i wystrojona musi działać bez problemu, bez względu na to jak i ile się jeździ.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • @yunior81 - tak, musi *teoretycznie*. W końcu to gwarantują na piśmie. Jednakże być może instalacja użytkowana w TAXI jest błędem statystycznym. Taka forma pewnie nie była testowana długofalowo i być może nie jest tak doskonałą, jakby @supermajku oczekiwał...

    Z drugiej strony te Omegasy jeżdżą jako TAXI i nie ma z nimi jakiś wielkich problemów. Fakt, wtryskiwacze, które oryginalne dobrali do tej instalacji są do doopy, ale te sławne niebielskie wydają się byś ok.
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Teść zrobił już ok 50 tyś na LPG w rapidzie MPI (robi ok 30 tyś rocznie) i póki co bez najmniejszego problemu :) Nawet go pytałem ostatnio czy nie ma kłopotów z LPG bo jak czytam na forum o padających wtryskach to aż strach... ale nie, zero problemów.
    Seat Leon ST FR | 1,4 TSI 125KM | MY17 | FR | Alor Blue | 0km :) | Hönigsberg
  • Miłe słowa z waszej strony, a czy to nie powinno być tak, że auto może pracować non stop z przerwami na tankowanie i wymiany oleju? Powinno być dostosowane do pracy ciągłej.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • halif nie wiem jakie masz doświadczenie z samochodami wyposażonymi w LPG ale ja kupę zdrowia i kasy straciłem na rożne instalacje i wiem jedno : poprawnie dobrana, zamontowana i wystrojona instalacja musi działać i nie ma ........ we wsi, żeby było inaczej. Jezeli jest jakiś drobny niuans/problem to fachowiec od LPG go usuwa i jeździ sie dalej bezproblemowo. 
    Jesli zaś chodzi o wadliwe wtryski w LR to nie jest to jakaś duża wada. Łatwo sie ja usuwa i dalej ne powinno byc problemu. No cóż, Skoda wybrała taka instalacje a nie inna i teraz niektórzy właściciele maja drobne lecz irytujące problemy. Cieszcie sie ze Skoda nie wybrała np. Prinsa. Po gwarancji wtryski by trochę kosztowały. 
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • @supermajku W samochodach chyba tak nie jest, ale np jeżeli chodzi o narzędzia elektryczne, to jest różnica, czy używasz ich prywatnie, czy profesjonalnie w firmie i wtedy gwarancja jest krótsza.
  • Nie tylko elektronarzędzia. Zobaczcie instrukcje obsługi drukarki domowej: dziennie max. (np) 20 stron ... A elektroosprzęt do kuchni - to samo. To nie sprzęt do lokalu gastronomicznego, do pracy ciągłej.
    Co do samochodu - chyba żadna firma sama nie poda, że jej pojazd nie nadaje się do wypożyczalni czy na taxi. Sama by sobie podcięła swoją gałąź.  Nikt by takiego "oznaczonego" samochodu nie brał.
    Natomiast pojazdy dla policji, służby zdrowia, na taxi czy do wypożyczalni - mają zdecydowanie większy przebieg kilometrów niż przeciętne 4 kółka. Mają też i wyższe składki ubezpieczenia. Są eksploatowane często przez kilku kierowców na zmianę. Dlatego też i awaryjność tych pojazdów nie jest na "zwykłym" poziomie, ale wymaga częstszych kontaktów z serwisem. Czego przykłady mamy tu na forum.
    Na jednym zdjęciu kol. supermajku pokazał mocowanie zbiornika gazu. Trochę to mocowanie niefortunnie zrobione - ale jeszcze gorzej, bo w trakcie eksploatacji doszło nie raz do zadarcia mocowania zbiornika o nierówności. A to nie świadczy dobrze o traktowaniu tego autka. I jak tak dalej pójdzie - pewnie będzie trzeba poprawić mocowanie zbiornika.
    Wcześniej już było wspomniane o instalacjach LPG. Sama firma Skoda z tego się wycofała. Aktualnie do nowych pojazdów SR instalacje montowane są przez dealerów, a nie w MB.
    Sądzę jednak, że przy normalnej eksploatacji samochodu i regularnym serwisowaniu, instalacja LPG w Rapidzie jest raczej sprawna, dająca satysfakcję właścicielowi. Opisywane tu poszczególne przypadki są w granicach błędu. I są do ustawienia czy naprawy. 

    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Niby tak. Ale auto służy do jeżdżenia. Swego czasu fiat dawał gwarancję na 1 000 000 (milion) km przez trzy lata. Czyli 1000 dziennie. Jak myślicie czemu z tego się wycofali? W wypożyczalni klient wziął busa na 22 godziny zrobił nim 1450km!!!!! Gdyby tak codziennie to wymiana oleju trzy razy w miesiącu.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • kilku z Kolegów pisze o "nowej" lub "nowowgranej" mapie. czy moglibyście podzielić się danymi/ustawieniami, które one reguluje? moje ASO twierdzi, że nie mają nowej mapy.
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | 2014 | Ambition Komfort | Beż Cappuccino | 105000+ km | Leszno (wlkp) & Zielona Góra
  • hatchet  a co ci się dzieje z autem, że potrzebujesz wgrać nową mapę ?
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • - późno przełącza się na LPG (nawet gdy są wysokie temperatury)
    - spory dotrysk PB
    - dające się odczuć szarpnięcie przy przełączaniu na LPG

    może ktoś podpowie jakie są ustawienia? lub poda wersję tej mapy?
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | 2014 | Ambition Komfort | Beż Cappuccino | 105000+ km | Leszno (wlkp) & Zielona Góra
  • O wersji nic nie wiem. We wtorek zmieniam wtrysk, i też dowiedziałem się jeszcze raz o nowej mapie i ma być wgrana. W dotychczasowej to szybsza zmiana na gaz bez czekania (kryterium czasu) oraz następuje przy niższych obrotach (kryterium obrotowe)
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • hatchet problemy o których piszesz nie powinny mieć miejsca.
    ad1. można skrócić maksymalnie czas i powinno byc OK
    ad2.po co w ogóle jest ? W tym silniku nie jest potrzebny.
    ad3.instalacja ma za dużo "wymagań" ,które muszą być spełnione żeby przejść na LPG.
    Przejście powinno być płynne w dwie strony.
    Ja tylko mogę polecić znalezienie autoryzowanego warsztatu Landi Renzo lub ogarniętego gazownika ze swojej okolicy ( najlepiej poszukać tu www.lpg-forum.pl ) i udać sie na porządne wystrojenie instalacji z maksymalnym wyłączeniem "głupot" w sterowniku LPG. Silnik w Rapidzie jest tak prosty i przyjazny instalacji LPG, że aż trudno uwierzyć, że mogą być jakieś problemy.

    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • dziś rano, trasa Leszno-Zielona Góra (via Sława, Sulechów): uszkodzony układ stabilizacji toru jazdy. czyżby wtrysk gazu, ponownie?
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | 2014 | Ambition Komfort | Beż Cappuccino | 105000+ km | Leszno (wlkp) & Zielona Góra
  • Miałeś pełny zbiornik? Czasem jest jest pusto to taki błąd wyskakuje, albo wtryskiwacz szlag trafił...
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Nie ma takiej możliwości, żeby poziom gazu powodował zaświecenie się kontrolki stabilizacji toru jazdy czy kontrolki silnika.
    Może powoli kończy się wtrysk lub instalacja nie pracuje prawidłowo i wywala błąd, może potrzebna regulacja instalacji.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • miałem jakieś 3/4 zbiornika. raczej wtrysk, bo już tę usterkę przerabiałem. ASO nie ma terminu w tym tygodniu.
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | 2014 | Ambition Komfort | Beż Cappuccino | 105000+ km | Leszno (wlkp) & Zielona Góra
  • To ile juz "awarii" wtrysków miałeś ?
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • To nie wtryski tylko ZLE WYREGULOWANA INSTALACJA LPG!!!!! miałem podobnie, niby wtryski,  wszyscy krzyczą, wymień, wymień!!! A tu porządny gazownik w ASO wieliczka ustawial 1,5 h i auto hula!!!!!! Podobno mapy to fikcja!!!!! Trzeba regulować do każdego indywidualnie... 
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • A nie mowilem ......... :) wreszcie jakies konkrety !!!!!! Moze skoncza sie mity w tym i w innych tematach. 
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?