FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Opony zimowe do Skody Rapid
  • Pirelli snowcontrol 15" 185/60/R15 - takie dostałem na stalowych felgach
    gratis przy zakupie skody w grudniu 2015 - przejechane 1500 km - wrażenia
    z jazdy super.  
  • Jutro zamawiam Dunlop winterresponse 2 195/60/15 i felgi 6x15. Za całość wyjdzie 1740zl. Śruby też muszę liczyć?
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM LPG | MY 2016 | Style Max | Czarny Magic perłowy | 218000 | Oświęcim
  • Śruby zostają. Nie wiem jak w innych markach ale w Skodzie jak masz fabryczne stalówki lub alusy to śruby pasują do jednych i drugich.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • @yunior81 czekam na nie jeszcze :)
    Rapid LB |1.2 TSI | 110KM-6B | MY2016 |Style Max-Pakiet Dynamic | Błekit Race | 12000km | Katowice
  • @MDMA66 bardzo dobry wybór rozmiaru opony do 15' felgi. Mam prośbę wrzuć fotkę jak to wygląda na aucie, bo jak zjeżdżę firmowe B250 185/60, to chcę również zmienić na rozmiar 195/60.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Oki jutro lub w środę będzie kurier z oponami i felgami. Auto odbieram we Czwartek i odrazu jade do wulkanizatora więc fotki znajdą sie w tym samym dniu. 
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM LPG | MY 2016 | Style Max | Czarny Magic perłowy | 218000 | Oświęcim
  • W ASO zrób wymianę przy odbiorze... a letnie do bagażnika... operacja musi być gratis ;-)
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • super, w takim razie czekamy na fotki:)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Tez tak myślałem zrobić wymiane w aso...póki co opony są już w domu z felgami...
    W czwartek mam zamiar jechać po auto pociagiem i raczej ich nie będę brał ze sobą ... :D
    Zdjęcie zamieścic w tym wątku czy może utworzyć swój własny?
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM LPG | MY 2016 | Style Max | Czarny Magic perłowy | 218000 | Oświęcim
  • Zaloz wlasny watek. 
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Chciałabym prosić o radę. Chcę kupić zimówki (koła, nie same opony) do Rapida (1,2 TSI, 90 KM,LB, rp 2015, MY 2016), nie znam się i nie mam się kogo doradzić.

    Zależy mi na bezpieczeństwie jazdy, dobrej przyczepności oraz żeby trochę podwyższyć auto (niestety jazda po krawężnikach, dziurawych drogach z wystającymi metalowymi niespodziankami, z dużym obciążeniem zazwyczaj). Komfort jazdy to dla mnie drugorzędowa sprawa, zaś wygląd mnie nie interesuje - może wyglądać jak traktor.

    Będę bardzo wdzięczna za dobre i szybkie rady.
  • Klikając na internecie, na allegro jest sporo kompletów opon zimowych na R, standardowe ceny od 550, bez felg. Pozostaje zakup felg. Z tym też nie ma kłopotu.
    Może będzie prościej - jak podasz jaką kwotę możesz przeznaczyć na zakup, montaż opon na dyski + wyważenie oraz samo założenie opon na samochód.
    Może nie bez znaczenia będzie, jak podasz lokalizację, gdzie chcesz zmienić opony - wtedy można "zgrać" dostawę opon i dysków w czasie i miejscu.
    Kilka ofert:
    4x 185/65 R15 88T KORMORAN ZIMOWE 2015r. (5927442782) kurier bezpłatny, 568 zł
    4x NOWE OPONY ZIMOWE 185/65R15 DĘBICA FRIGO 2 2015 (5502174162), kurier bezpłatny, 640 zł
    4x opony FIRESTONE 185/65R15 WINTERHAWK 3 88T (5809598649), kurier 32,- cena 653 zł
    4x 185/65R15 Pirelli SnowControl 3 PREMIUM OKAZJA (5745841266), kurier bezpłatny, 799 zł

    Felgi mają oznaczenie: R15X6.0, 5X100 mm,  57.1 mm, ET 38 mm
    Na necie są w cenach od 120 zł/szt, może być, że przy zamówieniu 4 szt. przesyłka jest gratis.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Dziękuję za szybką odpowiedź Jercenie.
    Z wyszukaniem konkretnej oferty poradzę sobie. Zależy mi natomiast na pomocy w określeniu rozmiarów opon.
    Wiem, że standardowe to są 185/60 R15.

    Ja zaś chciałabym, by opona była szersza i jeśli to możliwe miała większą średnicę (tak, by nieco podnieść podwozie).
  • Ja posiadam 195/60/15 doradzał mi @bounty i super mi doradził.
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM LPG | MY 2016 | Style Max | Czarny Magic perłowy | 218000 | Oświęcim
  • Jest jeszcze zapas miejsca we wnęce pod błotnikiem?
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • W tym temacie na forum (jak i innych, podobnych o oponach) napisane jest sporo.
    Może spróbuję to krótko podsumować:
    W danym samochodzie producent przewiduje (standardowo) 2 - 3 rodzaje rozmiarów opon. Najczęściej chodzi o szerokość opony. W R to są opony 15" - 16" - 17", o szerokościach od 185 mm - 215 mm.
    Z prostych przeliczeń (tu na forum jest kilka porównań) wychodzi - że średnice tych opon różnią się niewiele, bo ok 2 - 4 %. Stąd efekt "podwyższenia" samochodu (o którym piszesz) będzie symboliczny, praktycznie niezauważalny.
    Gdyby chcieć (na siłę) założyć opony o zdecydowanie większej średnicy, to na dzień dobry jest to niemożliwe. W nadkolach samochodu nie ma tyle miejsca. Chodzi o to - że przednie koła muszą mieć nie tylko miejsce na wysokość, ale również odpowiedni profil przy skręcaniu kół. A to już nie da się zmienić.
    W wątku Skoda Rapid -Zalety, kol. MDMA66 podaje ciekawostkę, że obserwował kilka stojących samochodów obok siebie - i najlepiej z porównania prześwitu (wysokości podwozia) wyszedł właśnie Rapid.
    Prawdopodobnie pozostanie rozwiązanie w postaci doboru jednego w rozmiaru opon, oferowanych przez producenta. Przy czym każdy rozmiar opony 15" - 16" - 17" ma swoje własności. Tu już każdy wybiera wg swojego uznania.
    Ja pozostałem przy standardowych 15" kołach. Mam letnie jak i zimowe.
    Sądzę, że z czasem nabierzesz przekonania do standardowych, a swój "warsztat pracy" za kierownicą R na tyle opanujesz - że nie będzie dla Ciebie przeszkodą ominięcie krawężnika czy większej dziury.
    Tego przynajmniej Tobie życzę.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Czy ktoś mógłby się podzielić swoimi wrażeniami odnośnie jazdy Rapidem na Nokianach WR D4 w różnych warunkach?
    Z racji tego, że to model z 2015 r., wciąż jeszcze trudno jeszcze znaleźć coś konkretnego na ten temat... Mieliśmy już też w końcu nieco śniegu tej zimy, więc informacje z pierwszej ręki byłyby bardzo przydatne :)
    Zastanawiam się mocno nad ich zakupem. Jak wspomniane w tym wątku pod koniec grudnia, w rozmiarze 185/60R15 jest tylko wersja wzmacniana 88T XL.
    Z drugiej strony, jej parametry i cena niższa o 40-50 zł w stosunku do innych opon z klasy premium wprowadzają nieco zamieszania przy podjęciu decyzji...
  • Rozważ Michelin cross climat
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Jezdze na tych Nokianch w rozmarze 205/55/16. Naprawde dobra opona. Osobiscie opon wzmocnionych nie polecam. 
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Dziękuję Wam za rady, szczególne podziękowania dla Jercena!

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?