FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Kabel do MY2016
  • ja mam auto z MY2014 + kabelek 12.12.3 i bez problemu udało mi się wiele rzeczy zakodować w moim Rapidzie. Tym samym kabelkiem u kolegi w Audi A6 z 2010r również udało mi sie kilka rzeczy aktywować.
    Rapid LB | 1.2 105KM Chip 130KM/221Nm | MY14 | Elegance Komfort | Biel Candy | 61000km | Wałbrzych
  • Dobrze to akurat już każdy wie. Temat dotyczy MY2016 bo z tym są często problemy..

    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • Uwaga, od listopada w wersji MR2016 napewno inny jest rozkład bezpieczników, więc mogą być również zmiany w oprogramowaniu. Tak więc być może komputer obsługują nowe biblioteki.
    Rapid LB | 1.2 CJZD 110KM | MY16 | Style Max | Czarny Magic Perła | 7400km | Mazowieckie
  • Zamówiłem kabel VCDS 15.7 z Aliexpress. Dziś dostałem maila o potwierdzeniu wysyłki. 
    Ciekawe za ile to cudo przyjdzie...
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • Za około 20 - 30 dni jeśli brałeś pocztą :) Mi 15.7.1 przyszedł po 21 dniach
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Powiedzcie mi, jak to jest z tymi modyfikacjami. Jak odbierałem samochód u dilera powiedziano mi, że każda zmiana jest zapisywana w module komfortu. Tzn. jak coś aktywujemy i potem dezaktywujemy - zmiany te będą zapamiętywane. Jeżeli serwis to odczyta to będzie po gwarancji. Radę otrzymałem, żeby wstrzymać się z tym właśnie na okres gwarancji (4 lata).
    Rapid LB | 1.2 TSI 110KM@(148KM/229Nm) | MY16 | Style MAX + Emotion | Biel Candy | 135 tkm | Warszawa
  • Za aktywację funkcji które nie mają technicznego wpływu nikt nie będzie Ciebie ścigał. Jeżeli będziesz modyfikował program to juz owszem. A tu po prostu korzystasz z funkcji dostarczonych wraz z autem.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • @pshemeq - Zawsze można je "odmodyfikować". Jeżeli coś grubego zaznaczysz niewłaściwie (np. kąt wtrysku w TDI, lub dawki wtryskiwanego paliwa) to może się skończyć błędem działania innego modułu. Te błędy pozostają w logach, które możesz poczyścić, a błędy pokasować. Oczywiście dobrze jest zrobić kopię bajtu, w przypadku długiego kodowania, jeżeli na 100% nie wiesz co robisz.

    Tak więc modyfikacje - jeżeli czegoś nie uwalisz - mogą być niewidoczne dla dealera. Zresztą sam fakt grzebania w sterowniku nie jest podstawą do wypowiedzenie umowy gwarancyjnej. Dealer musiałby Ci przed sądem udowodnić, że Twoje działanie w znaczący sposób wpłynęło na niezawodność auta, bądź uniemożliwiło gwarantowi wykonywanie usług utrzymania auta we właściwym stanie.
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • I udowodnić bezpośredni związek przyczynowo skutkowy. Bardzo ważne jest abyście spisali wcześniej długie kodowanie i po każdej zmianie sprawdzać czy wszystko działa, nawet swiatla stopu.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Czy mamy gdzieś dokładną listę co gdzie i jak zakodować na tym forum ?

    RAPID SB| 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX + Bolero + SmartLink| Beż cappuccino | 2300000 km | Sosnowiec
  • Wykaz co można zakodować znajduje się w wątku pod adresem:
    http://rapidklub.pl/discussion/311/programowanie-komputera-opcje-/p1

    Czy ta lista jest dokładna to inna sprawa. Teraz mamy rocznik modelowy MY2016 tu mogą pojawić się nowe rzeczy, których jeszcze znamy.

    Ważne aby przed pierwszą zabawą zapisać gdzieś do pliku wszystkie kodowania auta.
    Zrobić skan i efekt skanu do pliku
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • no to jestem rekordzistą... 8.01.2016 zakup (na AE) dzisiaj odebrałem paczkę a wieczorem testy w garażu (czyli paczka przyszła po 13 dniach pocztą ekonomiczną)
    I po testach:
    HHC działa mimo wyrzuconego błędu podczas długiego kodowania, staging działa.
    Na razie to udało się uruchomić teraz trzeba zacząć poszukiwania kolejnych funkcji.
    Rapid LB | 1.2 110KM | MY16 | StyleMAX | Czarny Magic perłowy | Zielona Góra
  • No mi dzisiaj doszedł kabelek czyli trochę dłużej się bujał po świecie ale pewnie to w Polsce wystąpiło opóźnienie.
    Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 55000+km | Bielsko-Biała
  • @Rick . Którą wersję kabla zamawiałeś  ? 
    Bo tak się składa że jesteś w miarę blisko mnie . 
    RAPID SB| 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX + Bolero + SmartLink| Beż cappuccino | 2300000 km | Sosnowiec
  • Wersja 15.7.1 dziś wieczorem albo jutro rano może uda mi się coś protestować i sprawdzić czy ten chinol w ogóle działa.
    kisiek
       uzupełnij stopkę pochwal się co tam zamówiłeś albo już odebrałeś 
    Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 55000+km | Bielsko-Biała
  • Wpiszę w piątek jak odbiorę ;) 
    RAPID SB| 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX + Bolero + SmartLink| Beż cappuccino | 2300000 km | Sosnowiec
  • Właśnie listonosz przyniósł mi kopertę z kabelkiem z Chin :D Lecę do R i dam znać co i jak.
    Nie udało mi się uruchomić ceremonii zegarów. Po wejściu w adaptację odnajduje staging i po wybraniu na czerwono pod tym piszę error Channel bla bla bla.... :(
    Jedyne co zrobiłem to wydłużyłem czas trzymania przez HHC. Ktoś coś może pomóc? Kabelek 15.7.0
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • @maciektsi co do ceremonii zegarów to spróbuj tak:
    Instrumenty (17) -> Adaptacja -> indicator_celebration na aktywny i powinno działać ;)
    Rapid SB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY15 | Elegance MAX | Biel Moon | 93000km | Białystok
  • Nie ma u mnie w tym długim spisie pozycji indicator_celebration.... .
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • Jesteś pewny? Bodajże pod koniec to gdzieś było. Sprawdzane na kablu 15.7.
    Rapid SB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY15 | Elegance MAX | Biel Moon | 93000km | Białystok

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?