FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Wymiana oleju
  • Zużył to raczej nie :) opad poniżej poziomu w którym czujnik dał sygnał "dolej olej" ;)
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • OLEJ! Koniecznie sprawdź poziom oleju! Bez tego można zamordować silnik na amen.
    Jeżeli po sprawdzeniu na miarce oleju na chłodnym/zimnym silniku masz jeszcze ślad oleju - i uzupełnisz do poziomu między MIN a MAX - to może to silnik przeżyje.
    Podajesz - że masz przejechane 20 tkm. Nie podajesz - czy miałaś wymianę oleju koło 15 tkm czy czekasz na przebieg ok. 30 tkm /2 lata. Chodzi o to, że jeśli nie miałaś jeszcze wymiany oleju - to w takim wypadku jest okazja do jego wymiany.
    Stare wygi (zza kierownicy) zalecają sprawdzać co ok. 1000 km lub co tydzień poziom oleju - a nie czekać aż zapali się lampka.

    W swojej stopce - popraw proszę: albo masz silnik TSI 85 KM lub TSI 105 KM, natomiast silnik o mocy 75 KM to typ MPI. 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Trzeba sprawdzic na zimnym, nastepnie dolać oleju i jechac najlepiej do aso na wymiane, sam ubytek az do zapalenia kontrolki jest troche dziwny, niech to sprawdza w aso
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Ha! No właśnie... nie bylam jeszcze w ASO, czekam do 30 tys.  Miałam nadzieję, że dotrwamy... wiem, że można silnik zajechać, ale miałam już taką sytuację przy 300 km. Jutro rano sprawdzę jaki mam poziom, tylko teraz pytanie, jaki olej mam kupić w razie W? :) 
    Rapid SB | 1.2 TSI 75KM | MY15 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 15700km | Częstochowa
  • Madeleine jeżeli co 30 000 kilometrów to z normą 504 00 ( na opakowaniu będzie napisane 504 00/507 00 ). Marki : Mobil 1, Liqui Moly, Statoil - najlepiej wejść na stronę producenta i wejść w konfigurator.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Jeżeli zdecydujesz się w najbliższym okresie na całkowitą wymianę oleju z filtrem (do ok. 1000 km), to możesz wlać olej syntetyczny 5W-30, niezależnie od firmy, niezależnie od normy VW (np. że to musi być olej LL - Long Life), jako uzupełnienie.
    Jeżeli chcesz dalej jeździć do 30 tkm, do wymiany oleju wg serwisu, poprzez tylko uzupełnienie oleju, to koniecznie olej serii LL z normą VW. Chyba najbardziej znany to:  Castrol Edge 5W30 LL, może być  Castrol Edge Proffesional 5W30 LL.
    Korzystniejszy cenowo zakup jest dla 1 pojemnika 4l lub 5 litrów.
    Uwaga: nie czekaj na licznikowe 30 tkm - tylko kieruj się wskazaniami komputera. Tam masz podane - za ile dni (za ile km) masz wybrać się na wizytę do serwisu.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Dzięki za rady, ale hmm... sprawdziłam poziom dziś rano i na bagnecie jest na środku wklęsłości bo nie mam napisane gdzie jest min a gdzie max ale podejrzewam, że to właśnie ten zakres :) ponadto dzisiaj mi się kontrolka już nie zapaliła więc już sama nie wiem o co chodzi... w przyszłym tyg podjadę do serwisu bo u tak muszę się umówić na blacharkę przez jakiegoś idotę, który nie umie parkować... 
    Rapid SB | 1.2 TSI 75KM | MY15 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 15700km | Częstochowa
  • Na stronie:
    http://rapidklub.pl/discussion/105/wymiana-oleju/p19
    jest ilustracja dot. miarki i poziomu oleju w Rapidzie.
    Podajesz - że zapaliła się żółta kontrolka. To może oznaczać (wg instrukcji):
       Sprawdzić poziom oleju silnikowego,
       Awaria czujnika oleju silnikowego.
    Może więc warto (jak masz samochód na gwarancji) porozmawiać o sprawdzeniu lub wymianie samego czujnika poziomu. Tym bardziej - że jak piszesz - podobna sytuacja już się powtórzyła.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Koszty wymiany Warszawa:
    Bohemia Janki -
    coś się dogadać nie mogłem z młodym człowiekiem, który pracuje od 2 tygodni i nie spotkał się z sytuacją, że ktoś przychodzi ze swoim materiałem :) koszt całkowity u nich to 500 zł, ze swoim olejem to może ok 198 zł ale powiedział, żeby dzwonić w tygodniu - raczej nie będę bo i tak mam tam daleko ;)
    Polmot Połczyńska
    1/ własny olej + ich filtr + robocizna = 50zł +120zł = 170zł
    2/ własny olej i filtr + robocizna =120 zł
    Auto Wimar Al. Jerozolimskie -
    1/ własny olej + ich filtr + robocizna = 40zł + 100zł = 140 zł 
    2/ własny olej i filtr + robocizna = 100 zł.
    Rapid LB | 1.2 TSI 110KM@(148KM/229Nm) | MY16 | Style MAX + Emotion | Biel Candy | 135 tkm | Warszawa
  • ja właśnie wróciłem z Wimaru (ubezpieczanie) i pytałem sie o wymianę.
    calosc z 500 ale tutaj olej zawyzal cene (4 x90 za litr) i chyba filtr.
    sama wymiana 100 mniej wiecej. jeszcze srobuje sie z nimi dogadac ale jesli w Bohemi ta cena nie jest z sufitu to jade tam niech robia wszystko (chyba ze olej jakis 
    Mobil wtedy z walsnym Edgem), jak nie to Polczynska.
    W Wimarze jakos gostek z serwisu nie zrobil na mnie dobrego wrazenia.
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Ja wyląduje w Wimarze, zobaczymy jakie wrażenia będą :)
    Rapid LB | 1.2 TSI 110KM@(148KM/229Nm) | MY16 | Style MAX + Emotion | Biel Candy | 135 tkm | Warszawa
  • daj znac jak wyszlo (w sumie w Wimarze kupowalem auto)
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Sprawdziłam jeszcze na komputerze kiedy powinnam wymienić olej i pokazało mi że za 6900km albo za 365 dni, aa tak w ogóle to ta kontrolka to mi się na komputerze pojawiała a nie na samej desce. Czy jest osobna kontrolka czy tylko nad predkościomierzem się pojawia? A olej znalazłam w bagażniku bo kupowałam przy tym problemie na 300 km :) 
    Rapid SB | 1.2 TSI 75KM | MY15 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 15700km | Częstochowa
  • Jakim olejem  jest zalewany w fabryce 1.2 mpi ??
    Rapid SB / 1.2 MPI 75km / MY15 / Active Max / Błękit Pacyfic / 5000KM / Łódź
  • Jestem właśnie po wymianie oleju. Materiał własny: Olej Motul Specific 180 zł, filtr MANN W712/95 20 zł, wymiana Auto Wimar - 94,05 zł (w tym korek - 5,22 zł). 

    Rozważałem olej LM Top Tec 4200 - "niby" syntetyk oraz Motul Specific - syntetyk. Wygrał Motul, parametrami i opiniami na innych forach. 

    Wrażenia z serwisu: jak na taki bzdet to ok, wszystko w jak najlepszym porządku. Czas wymiany ok 45 min (zdążyłem wypić kawę).

    Wrażenia po wymianie: dźwięk podczas pracy silnika jest bardziej "przytłumiony" i "spokojniejszy" na postoju i przede wszystkim podczas jazdy. Nie chce pisać, że pracuje ciszej bo to za duże słowo, gdyż głośno nigdy nie pracował :) Także "przytłumiony" to uważam, dobre określenie. Nie wiem czym zalewają silniki w fabryce, czytałem różne wypowiedzi i informacje, ale po wymianie różnica jest zauważalna.
    Specific-504-00-507-00-5W30-1L.png
    161 x 290 - 234K
    Rapid LB | 1.2 TSI 110KM@(148KM/229Nm) | MY16 | Style MAX + Emotion | Biel Candy | 135 tkm | Warszawa
  • dodan  i koledzy jak w na kompie w R sprawdzacie ile jest jeszcze do wymiany, ja tam takiej opcji nie widzę?
    A może znowu trzeba coś włączać żeby bylo?

    Rapid SB | 1.6 TDI 115KM | MY16 | Ambition MAX | Biały perłowy | 1100km | Rybnik
  • @tomii1 możesz to zrobić na dwa sposoby: przez maxi-dot lub radio
    serwis.JPG
    582 x 179 - 28K
    maxi_dot.JPG
    583 x 424 - 53K
    Rapid LB | 1.2 TSI 110KM@(148KM/229Nm) | MY16 | Style MAX + Emotion | Biel Candy | 135 tkm | Warszawa
  • Gdzie kupowałeś olej ?
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • http://oilspa.pl/ osobiście bo blisko mam.
    Rapid LB | 1.2 TSI 110KM@(148KM/229Nm) | MY16 | Style MAX + Emotion | Biel Candy | 135 tkm | Warszawa
  • Wymieniłem olej w zeszłym tygodniu pierwszy raz przy przebiegu ok. 24 000 km. Zalali olejem TOTAL Longlife 5W30. Zrobili to w ramach pakietu basic, więc nie płaciłem nic. 
    Rapid SB |1.2 TSI 105KM| MY14 | Active Max | White Candy

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?