FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Wymiana oleju
  • Tzn włączyć stacyjkę i przytrzymać tylko tyle? 
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • @dodan Musisz poszukać na forum, był dokładny opis. Z tego co pamiętam trzeba potwierdzić, że zgadzasz się na zmianę tylko nie pamiętam dokładnie tej kombinacji.
  • dobra poszukam, może wiesz gdzie tego szukać, w którym wątku?
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  •   Niestety nie pamiętam, ale raczej w wątkach o zmianie oleju lub serwisie.
  • Instrukcja kasowania oil service w instrukcji gdzieś jest podana
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Co w Castrolu jest takiego złego, że część ludzi go tak krytkuje? Pytam bo nie wiem i na jakiej podstawie tak uważacie? Tylko proszę nie mówcie,że tak wszyscy mówią i na forach piszą tylko proszę o konkretne dane (nie subiektywne) w czym ten czy tamten jest lepszy od Castrola o dlaczego ten ostatni jest taki zły i nie może być z "górnej" półki? Jeśli wszystkie spełniają normy producenta to gdzie jest haczyk? Oby nie było jak z paliwami premium (wszystkie vervy, powery, ultimaty i inne wynalazki) gdzie jest różnica w cenie a osiagach czy spalaniu w wiekszosci nie ma (a właściwie ja nie czuje).
    Od 1998 roku używam Castrola bo taki zawsze mi lali i nic złego z autami się nie dzieje. Felicja już pełnoletnia zawsze zalewana tym olejem, nie u mnie ale nadal jeździ. F1 z 2006 też na nim jeździ (już 165 tys. km) i ma się dobrze. Więc? Z chęcią zmienię jeśli to tak wielki różnice. W ASO proponują też mi Orlen ale to nie jakaś różnica w cenie. Równie dobrze mogę przyjechać ze swoim tylko jak mam zweryfikować to co jest napisane na opakowaniu a na wszystkich zachwalaja jakie to one cudowne. Po wymianie na nowy olej Castrola też mogę powiedzieć, że silnik pracuje ciszej ale czy to nie efekt placebo?
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Na świeżym oleju silnik zawsze będzie "lepiej" pracował i nie jest to żadna tajemnica.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Wiem o tym dlatego pytam konkretnie co jest nie tak z tym olejem a inne są takie super i tak zachwalacie. Przeciętny kierowca nie czyta prasy czy for i jeździ na tym co znajdzie w sklepie czy markecie a tam taki Castrol czy mobil górują i ludzie to kupuja i auta jeżdżą sprawnie setki tysiecy km.

    ??????
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Poszedł PV. Odpowiedź nie jest taka prosta jak 2+2 = 4.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • @dodan potrafię zrozumieć Twoje zdenerwowanie... po pierwsze dużo Ci policzyli za przegląd, ciekawe czemu... po drugie Liqui Moly to bardzo dobry olej (sam mam LM na półce i czeka), ale nie jest to full syntetyk tylko w technologii syntetycznej, tak gwoli ścisłości... po trzecie u mnie też jak naprawiali nieszczelność w bagażniku, zarysowali klosz i lakier przy kloszu... odnośnie tej historii u mnie, miałeś chyba nosa, że u Ciebie będzie podobnie... odnośnie gwarancji: są trzy systemy: 1.produkcyjny, 2. serwisowy, 3.sprzedażowy czy jakoś tak i one powinny być aktualizowane, sprzedawcy o tym zapominają, nie mam wiedzy dlaczego... jak kupiłeś auto w maju 2014 to masz gwarancję do maja 2016, to że był rejestrowany w systemie to oznacza przyjęcie i od tego czasu puścili gwarancję, która powinna być zaktualizowana do sprzedaży od maja 2014. Tylko jest małe ale... jak obiecali Ci, że gwarancję masz na 4 lata i masz to na piśmie, albo na mailu, to dobrze dla Ciebie, ale oni będą mieć spory problem, aby to wyprostować. ps. napisałem skargę do centrali, bo u mnie jeszcze doszła naprawa, która była przeprowadzana, co zataili przede mną... powoli dochodzę do wniosku, że te oferty wyprzedażowe Skody to jajka niespodzianki i lepiej chyba kupić normalnie.  Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • bounty sprecyzuj o którym konkretnie oleju LM piszesz...
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • @yunior81 nie wiem jaki olej LM kupił @dodan do TDI... do TSI 105kM jest to Liqui Moly Top Tec 4200 Longlife 5W-30, ale na próżno dochodzić, że jest to olej full syntetyk, tylko produkowany w technologii syntetycznej... nie zmienia to faktu, że to bardzo dobry olej i taki też mam kupiony na następną wymianę.  Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Chodzi mi olej który, jak sam piszesz, leży u  Ciebie na półce ;) a nie o olej kolegi DODAN ;)
    A tak na marginesie, lista olejów z konfiguratora LM do 1,2 TSI 81KW:
      : Top Tec 4600 5W-30   : Top Tec 4100 5W-40   : Leichtlauf High Tech 5W-40   : Longtime High Tech 5W-30   : Special Tec LL 5W-30   : Synthoil High Tech 5W-40


    Oczywiście brakuje tu oleju 0W40 czy 0W30.

    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • @yunior81 te które podałeś są na (15kkm/12m)... ten mój to Longlife (30kkm/24m) i dot. zmiennego QI6
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Dokładnie Castrol z najwyższej półki...a ja głupi przepłaciłem i kupiłem Millersa za blisko 300zł...
    Rapid SB | 1.2 TSI 105 | 2013 | Ambition Max | Biała | 33kkm i ciągle rośnie | Klimontów sandomierski
  • Mam spore wątpliwości co do tych rozważań nad jakością oleju znanej (drogiej) marki nad innymi. Przy 9tys zmienialem na wspomniany tu Liqui Moly, po zmianie zero różnicy w pracy silnika teraz wlali mi pewnie Castrol i roznież zero różnic jak dla mnie. Przy czestej wymianie nie widze potrzeby lania najdroższego oleju tylko żeby mieć wew. przeświadczenie ze mam drogi czyli dobry.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • A kto twierdzi, że kazdy drogi olej jest dobry. Statoil jest np. olejem, który jest i dobry i ma dobrą cenę podobnie jak Mobil. Nikt tu nie uwaza, że jedynym słusznym jest LM.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Większość również na tym forum kieruje się własnie tym kryterium przy wyborze oleju, pewnie to wynika z faktu posiadania nowego a nie kilkuletniego auta. Olej z konkretnym oznaczeniem spełnia przecież normy a reszta to płacenie za dobrze wypromowana markę.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Dla mnie dobry olej to ten co spełnia normy i jest najtańszy.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • @Pawel18PL Może podziel się z nami wiedzą na temat bylejakości Castrola? Piszę poważnie - sam jestem ciekaw dlaczego część osób na forum tak 'jedzie' po tych olejach.
    Rapid SB | 1.2 TSI 105KM | MY14 | Elegance + Style II| Biały Candy | 82000km | Wrocław

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?