FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Cena Rapida - co, jaki upust i gdzie udało Wam się wynegocjować przy kupnie nowego Rapida?
  • 48 550 - cena katalogowa gołego activa ze stalowym pełnowymiarowym kołem zapasowym. Instalacja gazowa do tego sprzętu wg cennika to 4 350
    to mamy 52 900, czyli rabat wyszedł ok. 7,9 tys. czyli tak w normie.
    Rapid LB|1.2TSI 105KM|
  • Rapid Liftback 1.2 TSI 105KM 

    Ambition Max (czyli Ambition + pakiet komfort)
    lakier metalizowany
    pakiet bezdroża
    koło zapasowe
    radio Swing 2
    dywaniki
    kołpaki
    przedłużenie gwarancji o 2 lata/ 60 tys. km

    całkowita cena: 54 600zł

    Jak myślicie - dobra cena?
  • SB zamówiony z połowie Stycznia odbiór na dniach :) 
  • Rapid Spaceback 1.2 TSI 105KM wersja STYLE PLUS
    - tempomat,
    - pakiet zimowy,
    - climatronic,
    - koło zapasowe,
    - kier. wielofunkcyjna,
    - przygotowanie GSM,
    - nawigacja,
    - gniazdo MDI,
    - pakiet simply clever,
    - ksenon.

    Kwota z kreatora 78 tys rabat 10 tys.
    Łączna kwota 68 tys.
    Dealer Plichta Wejherowo

  • Bardzo dobra :)
  • [z góry przepraszam za lekki offtopic]

    Dlaczego nikt z Was nie bierze wersji ze skrzynią DSG? Przewertowałem cały wątek i nie znalazłem żadnej wzmianki o wersji z automatem... Różnica w cenie jest aż tak znacząca?
  • alien91 nie przepraszaj, tylko załóż nowy wątek. Nie rób bałaganu
    Rapid LB|1.2TSI 105KM|
  • Niektórzy wybierają DSG :) Aczkolwiek ja nie wpisywałem się w tym wątku, dlatego pewnie nie znalazłeś.
    Rapid SB | 1.4 122 KM DSG | MY14 | Elegance | Czarny Magic perłowy | 57000km | Warszawa
  • Witam wszystkich Użytkowników! Wprawdzie dopiero zamówiłem autko, ale chciałem podzielić się doświadczeniem w negocjacjach z dealerami w Warszawie. Auto jakie skonfigurowałem na narzędziu online Skody to Skoda Rapid 1,2 TSI (105KM) w wersji Elegance Max, lakier Racing Blue, dodatkowo dorzucone zostały następujące elementy wyposażenia:
    - pakiet systemów (ESP + cała reszta skrótów; asystent podjazdów, monitoring ciśnienia w oponach)
    - listwy ochronne na drzwiach
    - podłokietnik z tyłu
    - sunset - przyciemniane tylne szyby
    - pakiet pogwarancyjny 2 lata (120 tys km)
    - MDI
    - autoalarm
    - pakiet przeglądów za 1000 PLN doliczony do ceny auta

    Łączna cena takiej konfiguracji wyniosła 73400 PLN.
    Rabat Skody (na model): 4700 PLN
    Rabat, który uzyskałem dodatkowo u Dealera to 5700 PLN
    Dodatkowo gratis otrzymam matę dwustronną do bagażnika, 2 komplety dywaników oraz zestaw siatek do bagażnika.

    Łącznie za autko będę musiał zapłacić 62800 co daje 10600 zł rabatu.
    Najlepsze jest to że od początku z handlowcem kontaktowałem się tylko telefonicznie mając oferty dwóch innych dealerów.
    Cena wydaje mi się uczciwa i dość atrakcyjna. Polecam kontakt telefoniczny :)

    Dealer, o którym mowa to Auto Wimar w al. Jerozolimskich w Warszawie (Opacz). Polecam gorąco - miła obsługa i oferty bardzo konkurencyjne. Jedyny minus to termin realizacji, który wstępnie wypada na połowę października :(

    Pozdrawiam!
  • Potwierdzam, są ok, swoją rapidke tez u nich brałem
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • lookie85, Przy następnym zakupie wezmę Cię jako speca od negocjacji.
    Gratuluję!
    Rapid LB|1.2TSI 105KM|
  • roca, to pewnie bardziej zbieg sprzyjających okoliczności. To chyba dobry moment na zakup tego modelu.
  • Mam inne i odmienne zdanie o w/w salonie byłem rozmawiałem również z oferta zakupu, w salonie w Jankach dostałem upust więcej w stosunku do nich ok 4 tys plus jakieś drobne gadżety do wyposażenia przy odbiorze, chciałem zostawić samochód poprzedni który brałem u nich dawali tez 3 tys mniej od salonu Bohemia, wiec zawsze trzeba zrobić rozeznanie i zebrać ofertę by potem nie żałować ze się za dużo zapłaciło 
  • No cóż, wiązałem spore nadzieje z salonem Bohemia, bo mam tam najbliżej, ale dostałem dużo lepszą ofertę w Auto Wimar. Pewnie żeby była równowaga jednym klientom w danym momencie dają tu niższą cenę a innym gdzie indziej. Podpisuję się pod tym że trzeba szukać szans gdzie się da bo to niewiele kosztuje a zyskać można dużo.
  • witam

    Jak myslicie ile moge wynegocjowac przy Rapidzie Liftback 85 kM, Ambition Max, lakier metalizowany, alufelgi 16, Pakiet sportowy Dynamic, Dekor PIANO WHITE.
    WG konfiguratora 63 300, ile moge max wycisnac cenowo i co mozna gratis dostac jeszcze?

    bede wdzieczny za rady
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • @gross81 od tej ceny odliczyc nalezy 4700 rabatu na model i to ile da Ci dealer. Pytanie jakie maja wytyczne, ale wg mnie rabat 5000 to taki rozsadny poziom. Jak da rade wiecej to super. Nie wiem jak z gratisami, bo mnie zadowolilo to co dostalem (opis powyzej). Powodzenia w negocjacjach :) najlepiej wciągnąć do gry kilka salonów i systematycznie zbijac cene informujac o tym kolejnych dealerów. Sporo w tym frajdy ale trzeba to robić z wyczuciem i nie obnizac za ostro. 
  • Dzieki  @lookie85 za porady ;)

    Wysłałem zapytania do wielu dilerów i najlepsza oferta jaka otrzymałem to 53 568 czyli łacznie upust 9782 zł, to dobra propozycja wg was? Z gratisów nic nie chce dac poza dywanikami :( Cisnać jeszcze po jezdzie probnej przy rozmowie w 4 oczy? ;)
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Dobry upust wg mnie. A jakie gratisy miałeś na myśli? Ja np nie wiedziałem czy mam wybierać spośród tych za 200 zł czy tych za 2000 zł. Nigdy nie wiadomo co mogą zaoferować. Ja bym chyba jeszcze dokręcał śrubę i grał kartą konkurencji. Tak do okrągłej sumki 50k. Może jakiś kit w stylu "Zdecydowałem się na ten samochód po namyśle. Na pewno będzie on u państwa serwisowany, bardzo chciałbym go też u państwa kupić, ale dopiero kiedy cena wyniesie xxx." U mnie na początku zadziałało, potem rzuciłem jeszcze niższą cenę i stanęło na innym salonie.
  • gross81
    ja rok temu z kwoty 62500 zszedłem do 50250 (w tym kupon skody na 1250)

    postaraj się o zimówki, a jeżeli masz to o zestaw siatek do bagażnika, może I-szy przegląd gratis, 
    Rozmowa w 4 oczy zawsze sprzyja, dobrze jest mieć też ofertę z innego salonu, (nawet ich teczkę firmową) i jak przyjdziesz na rozmowę do salonu, to połóż ją na biurko sprzedawcy, niech zobaczy że byłeś w salonie konkurencji - to działa. A jak masz z konkurencji lepszą ofertę to już rewelacja. 
    Jeżeli jesteś z rejonu, gdzie jest dużo salonów skody, (np. Śląsk) to możliwości negocjacji ceny wg. mnie są większe. 

    Wszystko zależy od ciebie i od podejścia sprzedawcy na jakiego trafisz. Ogólnie sprawiaj wrażenie osoby raczej nie przekonanej do zakupu, nie napalaj się. 

    Mów mu że jesteś nie przekonany, " może jednak peuguot 301" ... "no nie wiem czy skoda to dobry samochód..." 

    powodzenia
    Rapid LB/ 1.2 85 KM / MY 13 / Ambiente/ srebrny / 199 600km/ Śląsk - okolice Gliwic
  • @lookie85 ja nie jestem jakis pazerny, w gratisie bym widzial koło zapasowe, mate do bagaznika, moze te zimowki choc watpie... Na te chwile zbieram oferty na maila, wybiore najlepsze i wtedy salon i sie zobaczy ;)

    @kazikkasp no to super warunki, tez mi sie marzy ok tych 50 ale raczej watpie bo wiekszosc ofert to ok 55 tys :/  Zastosuje manewr z teczka bo mam jedna no i te oferty z maila wydrukuje z tekstem ze to na dzien dobry mi proponowali choc juz sa negocjowane. Co to za kupon skody? Jak go mozna zdobyc?
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?