FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Skoda Rapid - czynności serwisowe przy pierwszym i drugim przeglądzie (15, 30, 45, 60 tys km)
  • 560 zl to koszt materiału wraz z robocizną w tym olej castrol LL + filtry + śruba spustu oleju i ogólnie sprawdzenie auta: gaśnica, żarówki itp.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort + inne | Czarny Magic perlowy 1Z1Z | 15200km | Jaworzno
  • Witam.
    Jestem po pierwszym przeglądzie po 2 latach. Nazwa - Przegląd LongLife bez wym. oleju, koszt - 68,45 zł
    Rapid LB / 1.2 CBZA 63 kW / MY 14 / Ambition + pakiet Komfort + pakiet na bezdroża / Czerń Magiczna / 76000km / Katowice
  • Wymieniacie olej co 15 tys. km (lub co roku) czy też wg. zaleceń producenta co 30 tys. km ? Niedługo mnie czeka wymiana płynu hamulcowego (po 3 latach) i się zastanawiam co zrobić z olejem
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM | 2013| MY14 | Srebrny | 46 tys | Poznań
  • Nie ma sie co zastanawiac tylko wymieniac
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Jestem w szoku i się zdziwiłem: W toyocie plyn hamulcowy wymieniają co 30tys km. Co prawda sumaryczna cena i tak jest niższa dla serwisu przy 30 tys km
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Ja 18 kwietnia zrobiłem przegląd po 28197 km (dwa lata miną 13 maja) + wymiana oleju. Wymianę oleju robię zgodnie z QI6, ale akurat tak się zbiegło, że komputer wyliczył to praktycznie w tym samym terminie. Poprzednią wyminę oleju robiłem poza przeglądami przy około 10000 km. Olej miałem swój (LIQUI MOLY TOP TEC 4200 5W30 5L - chyba 190 zł). Dodatkowo, poza wymaganym przeglądem:
    • przegląd klimatyzacji, podkreślam przegląd nie tylko czyszczenie;
    • wycieraczki przedniej szyby
    • płyn do spryskiwaczy
    Załączam fakturę.
    • Przegląd +  wymiana oleju 213,03 zł
    • Filtr oleju, korek itp.  63,91 zł 
    • Przegląd klimatyzacji, filtr itp. 448,47 zł
    • Wycieraczki przedniej szyby 127,10 zł
    Ogólnie na przeglądzie nie było żadnych uwag, poza ubytkiem płynu chłodniczego, który był dolewany już drugi raz. Od zakupu dolane zostało już około 500 ml.
    Faktura przegląd 30000 km.jpg
    1119 x 662 - 142K
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • U mnie w ramach pakietu BASIC zrobili najpierw olej i filtry po 23 000 (Q16), a po 30 000 normalny przegląd też za darmo. Przyzwoicie. 
    Rapid SB |1.2 TSI 105KM| MY14 | Active Max | White Candy
  • Niedługo będę miał wymianę płynu hamulcowego (po 3 latach), przebieg 30 tys. km - ktoś robił ? Jaki koszt ?
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM | 2013| MY14 | Srebrny | 46 tys | Poznań
  • Słuchajcie mam pytanie,
    Niedługo jade na wymiane oleju (nie chce LL tylo wymiana co 15 kkm)
    Teraz pytanie:
    Czy serwis przestawi mi wskazania komputera na 15 kkm czy też moge to zrobic sam za pomoca przycisków w zegarach?
    Da rade to zrobić samemu czy trzeba zlecić ASO?

    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX | Grafitowy Metalic | ok 80 kkm | DW | Ø 6,7 l/100 km
  • @lookashECL  Jak jedziesz do ASO to poproś żeby Ci zmienili na okres stały, to nic nie kosztuje. Samemu też można zmienić, ale na naklejce będziesz miał wtedy wpisany następny przegląd według tego co ustawi ASO, czyli może zostać 30kkm lub 2 lata.
  • Dzięki
    lukasz13 
    .
    W tym rzecz, że moje ASO za przekodowanie przegladu chce extra stówke .............. :-(
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX | Grafitowy Metalic | ok 80 kkm | DW | Ø 6,7 l/100 km
  • @lookashECL   twój dealer zdrowo robi Cię w konia.....
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • @lookashECL yunior81 ma rację, to nie jest jakiś twój kaprys, tylko masz takie prawo zmienić okres przeglądów.
  • No to teraz zaatakuje ASO po swojemu :-)
    Dzięki chłopaki :-)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX | Grafitowy Metalic | ok 80 kkm | DW | Ø 6,7 l/100 km
  • a co z tą wymianą płynu hamulcowego ktoś był ? ile to kosztuje ?
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM | 2013| MY14 | Srebrny | 46 tys | Poznań
  • @Przemo74 Ja jeszcze nie byłem, ale ASO bierze od 150 do 200 pln.
  • W którym ASO takie są ceny ?
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • mam pytanie - w zeszłym roku 06.2015 po 18 tys. km robiłem pierwszy przegląd wraz z wymianą oleju i wszystkich filtrów, czyszczeniem klimatyzacji, na drzwiach dostałem naklejkę że następny przegląd jest 06.2017 lub przy 48 tys.km,  z kolei w komputerze wyświetla mi 2 okresy, jeden który wypada po roku a drugi olejowy po 2 latach. Stąd moje pytanie (bo już sam nie wiem) po 3 latach (obecnie mam 30 tys km) robi się jeszcze jakiś dodatkowy przegląd czy tylko wymiana płynu hamulcowego ?
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM | 2013| MY14 | Srebrny | 46 tys | Poznań
  • od 2 roku przeglady masz co roku
    serwisy olejowe co 2 lata lub 30 tys
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?