FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Światła do jazdy dziennej
  • Wlasnie zakupilem orginalne halogeny z led od wersji monte carlo. Jak je podlaczaczyles?
    Rapid SB | 1.2 TSI 132km | MY2014 | Ambition max + panorama | Corrida red | 70000 | Szczecin
  • też byłbym ciekaw jak je podłączyłeś :) właśnie mają mi przyjść te bardziej "klasyczne" i będę się bawił w ich połączenie ;)
    Rapid SB| 1.2 105 KM | MY14 | Ambition Komfort | Grafitowy | 36000km| Opolskie
  • Czy ktos ma zamontowane H15 cool blue intense? Szukam opinii czy warto wymienic.
    Rapid SB|1.2 CJZD 110KM|MY16|Fun|Beż Cappucciono|1800 km|Chorzów
  • nie mialem cool blue intense ale mialem zarowki innych producentow. Dzienne swiecily piekna barwa natomiat dlugich w nocy nie bylo wgl. Swiecily jakby w dol
    Rapid SB | 1.2 TSI 132km | MY2014 | Ambition max + panorama | Corrida red | 70000 | Szczecin
  • A możesz podać nazwę tej chińszczyzny?
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • W Rybniku to pewnie Vertex?
    Rapid SB|1.2 CJZD 110KM|MY16|Fun|Beż Cappucciono|1800 km|Chorzów
  • Czy ktoś używa żarówek osrama h15 cool blue intense i jest powiedzieć czy są warte swojej ceny ~200zl ?
    Rapid LB | 1.2 CJZD 110KM | MY17 | Ambition | Srebrny | 10000km | Banino
  • Kruszynko. Sześć postów wyżej masz to samo pytanie. Cztery odpowiedź...
    @BaloN Dzięki za info. A jest jakiś myk z demontażem H15? Bo przed chwilą próbowałem i jakoś nie chcą za bardzo wyłazić. Trzeba je jakoś obracać czy wystarczy mocno pociągnąć?
    EDIT: Znalazłem już w instrukcji. Trza obrócić.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Ja mam osram cool blue - nie są warte swojej ceny. Prawie nie ma różnicy w barwie światła i jasności. Takie jest moje zdanie.
    Wcześniej na chwilę próbowałem niebieskich żarówek z MotoHid, ładnie wyglądały ale długie światła nie istniały. 
    Rapid LB | 1.6 TDI CXMA 115KM | MY2016 | Ambition MAX| Biel Candy | Gorzów Wlkp.
  • @BaloN jak podłączyłeś te LEDy z Ali to nie masz żadnego błędu i czy w dzień są one widoczne
    Rapid LB | 1.2 105KM Chip 130KM/221Nm | MY14 | Elegance Komfort | Biel Candy | 61000km | Wałbrzych
  • @van_daal dzięki za info:)
    Dobra a czy ktoś próbował żarówki LED(h15 10x5w EpistarLED) z motohid a nie niebieskie? Chociaż nie podoba mi się informacja o tym, że kontrola spalonej żarówki przestanie działać.
    Rapid LB | 1.2 CJZD 110KM | MY17 | Ambition | Srebrny | 10000km | Banino
  • W przypadku porządnych ledów prawdopodobieństwo spalenia jest pomijalnie małe. Tym się akurat nie przejmuj. Bardziej istotna jest kwestia homologacji i ew. problemów z policją albo diagnostą na przeglądzie.
    EDIT:
    BaloN - kruszynie nie chodzi o błąd spalonej żarówki po zamianie tylko ew. kontrola spalenia w przyszłości. Tak sądzę.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • @BaloN dokładnie chodziło o kontrolkę która odpisał @van_daal.
    No tak człowiek nie doczytał, że nie posiadają homologacji przez co od razu skreśla je. To chyba skuszę się na te Vertex.
    Rapid LB | 1.2 CJZD 110KM | MY17 | Ambition | Srebrny | 10000km | Banino
  • Do kpl dobrze by bylo jeszcze znalezc jakies postojowki o podobnej barwie.
    Rapid SB|1.2 CJZD 110KM|MY16|Fun|Beż Cappucciono|1800 km|Chorzów
  • Ja pozycyjne to sobie ledy wstawiłem.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • No to znowu trzeba cos kodowac,bo przy ss nie da sie cbyba zmienic nic na ledy bez kodowania. Prosciej byloby znalezc normalna zarowke o fajnej bialej barwie.
    Rapid SB|1.2 CJZD 110KM|MY16|Fun|Beż Cappucciono|1800 km|Chorzów
  • Przestańcie z tym wiązaniem ss z żarówkami. Piernik nie ma nic...
    Tak samo można powiedzieć, że jak ktoś ma podłokietnik nowego typu to nie można ledów.
    Przypuszczam, że w związku z zastosowaniem ss zmienił się BCM i w nim tkwi "problem", którego tak naprawdę nie ma. Trzeba w tablicy rej. przekodować typ oświetlenia i tyle. To nie jest problem tylko drobny kłopot co najwyżej.
    Jak wstawiłem ledy z w tablicę to musiałem przekodować. A pozycyjne z przodu nie.
    Przejrzałem na szybko i najprawdopodobniej nie będą "piszczeć" też kierunkowskazy w lusterkach i oświetlenie wewnętrzne.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • @kruszyna te ledy epistar jak dobrze pamiętam mają opis, że całkowicie tracisz światła drogowe
    Rapid LB | 1.6 TDI CXMA 115KM | MY2016 | Ambition MAX| Biel Candy | Gorzów Wlkp.
  • van-daal - jeśli nie trzeba nic kodować to jak możesz podaj jakiś namiar na ledy które masz w postojówkach może tez zmienię?
    Rapid SB|1.2 CJZD 110KM|MY16|Fun|Beż Cappucciono|1800 km|Chorzów
  • Na pozycyjne z przodu: http://allegro.pl/w5w-t10-postojowka-canbus-led-5smd-5050-7000k-cw57-i5892054530.html - dookólne 60-70 lm. Zwykłe, homologowane żarówki emitują 50 lm.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?