FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Ubezpieczenie
  • Wreszcie jakis głos rozsądku w tym temacie !!!! 
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Płacąc pakiet np. 4% wartości z 50000 wychodzi Wam składka 2000
    a z 40000 już 1600, a przy wypłacie odszkodowania biorą obecną wartość, czyli dodatkowo po 11 miesiącach już będzie np. z 38tyś... czasami w pierwszym roku można dostać utrzymanie wartości itp,
    Po prostu nie ma sensu przepłacać a np. proama jest częścią generali i nie ma problemu z naprawą w aso lub można gotówkę wziąć...jak kto woli
  • wszystko zależy od tego co jest w umowie i dotyczy to też wartości auta,ja mam gwarantowaną wartość auta. Czy w przypadku szkody,kradzieży ktoś będzie brał cenę z alledrogo,otomoto itp? bez przesady.
    Rapid SB|1.2 CJZD 110KM|MY16|Fun|Beż Cappucciono|1800 km|Chorzów
  • Wszystko zależy jak jest w umowie. W większości przypadków stała wartość nie jest brana przy wypadku ale juz przy kradzieży tak i nikt nie patrzy na allegro :-p czy eurotax tylko na to co było w polisie
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • No wlasnie o to chodzi! Co ma wartosc auta za znaczenie w przypadku kolizji? Ale juz szkoda calkowita,kradziez to ma ogromne znaczenie i nie wiem czy warto troche mniej zaplacic a potem zalowac.
    Rapid SB|1.2 CJZD 110KM|MY16|Fun|Beż Cappucciono|1800 km|Chorzów
  • Ja tak czytam i czytam i zastanawiam się jak Wam wyliczają wartość auta... Wczoraj specjalnie zerknąłem w papiery i na drugi rok wartość auta mam 49 tys, przy cenie nowego 63 tys. Ciekawe ile mi wyliczą na trzeci rok, 1 lutego kończy mi się polisa.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • @Maciek_1991, twój wpis, odnośnie wartości auta na drugi rok jakoś nie pasuje do tego wątku ;) gdzie przecież "normalnie powinno być max. kilka tysięcy" ...... 
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Chyba nikt normalny nie myśli, że po pierwszym roku auto straci tylko kilka tysięcy, spróbujcie sprzedać po roku samochód, który jako nowy kosztował 55 tys, za 50 tys. Życzę powodzenia...
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Napisałem z z przymrużeniem oka ;)
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Wiem, nie o Ciebie mi chodzi :))
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • wartość auta jest wg euro taxu a nie wg tego co zapłaciliśmy. a ze w Skodzie dac sie urwac dosyc duzo przy zakupie to dochodzi do tego ze na 2 rok auto jest ubezpieczone na taka sama kwote (lub niewiele nizsza) niz zapłaciliśmy. zdarzaja sie tez przypadki ze ta kwota jest wieksza :)
    wiec to ze auto traci w 1 roku 20 tys :) (na moim przykladzie wartosc auta z cennika 74 - wartosc polisy na 2 rok - 52 tys),  mnie nie interesuje,dla mnie auto stracilo na wartosci 2 tys bo zaplacilem za niego 54.
    co innego jeszcze wartosc rynkowa - moj po 2 latach bedzie warty pewnie z 44-46 wg euro taxu - pewnie nie da sie go za taka kwote sprzedac ale tez nie zamierzam.
    po 4-5 laltach ta roznica w wartosci auta z wycena z euro taxu bedzie juz pomijalnie mala. ale w przypadku calki lub kradzierzy wysoka warosc auta sie przyda.
    jesli moj pakiet bedzie oscylowal w granicach 4.1% to biore bez zastanowienia - jesli 4,4 % to juz bede kombinowal - byc moze wlasnie z wartoscia auta lub z zakresem assistnace.
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Ja otrzymałem wycenę z Allianz z salonu Skody. Rapid z 2012 r. brak szkód, cena ubezpieczenia to prawie 2100 zł. A wartość samochodu 35 tys zł. Co o tym myślicie?
    RAPID LB | 1.2 CBZB 105KM | MY12 | Ambition | Niebieski Jeans Blue | 87000 km | Wrocław
  • Teraz przedłużałem ubezpieczenie PZU ryczałtem.
    2080zl oc ac nnw i assistence do tego mam wykupioną opcję stała wartość pojazdu przez cały rok czyli 56100zł auto jest wycenione...
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM LPG | MY 2016 | Style Max | Czarny Magic perłowy | 218000 | Oświęcim
  • @B757777 wg. mnie bardzo drogo Ci powiedzieli. Mi w salonie w Allianz czyli jako przedłużenie przy wycenie auta z 2014 r. na 50.150 zł powiedzieli cos między 2200 a 2300 zł. Nie pamiętam dokładnie bo wziąłem w PZU za 1800 zł z groszami.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Mój Rapid wyceniony został na 44978 pln brutto wg eurotaxu 2014/2015 według Allianz oc, ac, nnw, holowanie bez limitu km po terytorium RP, utrzymanie sumy ubezpieczenia przez 12 miesięcy, naprawa w aso, brak udziałów własnych, brak dopłat po szkodzie 1889 pln brutto według Hestia oc, ac, nnw holowanie do 200 km po terytorium RP, utrzymanie sumy ubezpieczenia przez 12 miesięcy, naprawa w aso, brak udziałów własnych, brak dopłat po szkodzie 1872 pln brutto
    RAPID LIFTBACK | 105KM | 2015| AMBITION MAX | SREBRNY | 43334 | EKU
  • Hej jestem po wizycie w salonie i jak zwykle potrzebuje waszej porady.
    Oto 2 oferty (najkorzystniejsze):
    Hestia - 2370 (jakies 4,7 % wartosci auta) + 90 ochrona znizek
    PZU - 2127 (jakies 4.2 % wartosci auta) - bez ochrony znizek
    Wartosc auta na dzien dzisiejszy 50417 - tego kompletnie nie rozumiem skoro rok temu bylo to 52700. Wydaje mi sie ze wyceniaja to jak chca bo nie mozliwe zeby to auto wg eurotaxu stracilo tylko 2500 na wartosci.
    Nie ukrywam ze liczylem na kwote rzedu 2000 - 2100 (ale tez bralem pod uwage mniejsza wartosc samochodu)
    Ktora oferte wybrac ?? Zanizac wartosc auta o 10 % (45000 byla by blizsza realnej wartosci tego auta) - brac Hestie z ochrona zniek ?
    Czy PZU z wartoscia 50 tys ?
    Kolejnym czynnikiem ktory trzeba wziasc pod uwage jest to ze 3 rok jest ostatnim rokiem oferty salnowej - pozniej juz musimy sie liczyc wg znizek
    A tych mam niestety na dziej dzisiejszy 20 % na AC i 60 % na oc. Wiec tak czy owak trzeba bedzie uciekac do jakiegos directa.
    A jakakolwiek szkoda w HEstii z ochrona utrart zniek skutkuje tym ze bede musial przedluzyc w Hestii a tam moze juz nie byc ta rozowo jak w directach
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • @krisr77 a rozważałeś modyfikacje pakietu np w Hestii? Wiem ze zdania sa podzielone ale ja kosztem gorszego assistance zaplacilem 1700 bez ochrony znizek a wycene mialem podobną jak Ty. Jednak lepsze to niz link czy inny direct. 
    Swoja droga sporo ci wyjsciowo naliczyli, chyba zalapales sie juz na kolejne podwyzki, ja wyjsciowo w Hestii mialem 2100.
    Co do wyboru firmy, to z wlasnego doswiadczenia jak i znajomych wiem ze obie sa solidne wiec ja bym sie kierował niższą ceną.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • pytalem - w ramach pakietu dielerskiego (tego opartego na procentach nie na znizkach) nie mozna modyfikowac zakresu ubezpieczenia.
    a te 2100 to od jakiej kwoty ? ps juz znalazlem 46150.
    czyli w pazdzierniku bylo 4.4 teraz jest juz 4.7
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Ochronna zniżek Kris jak najbardziej. Po ryczałcie który jest dostępny tylko przez pierwsze trzy lata nowego samochodu, zniżki będą bardzo ważne.
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM LPG | MY 2016 | Style Max | Czarny Magic perłowy | 218000 | Oświęcim

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?