FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Wymiana oleju
  • Korek nie musi być nowy, ale podkładka powinna być.
  • Witam,faktycznie nowy korek spustu oleju nie jest konieczny przy wymianie,najważniejsze,żeby podkładka tzw.oring nie był mocno spłaszczony,a że nowy korek z nową podkładką kosztuje grosze bo ok.5 zł,dlatego warto wymienić cały komplet.
    Pozdrawiam !!!
    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *
  • Trzeba zacząć od tego, że korek i podkładka w R to całość, nie da się wymienić samej podkładki, trzeba kupić całość. Ja uważam że zawsze należy wymienić korek, pozorna oszczędność.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Ale w jakim celu wymieniać ten korek? 
    Czy jest to objęte w czynnościach serwisowych auta podczasz przeglądu w ASO?
    Rapid SB I 1.2 TSI 105KM I MY15 I Ambition Max I Warszawa
  • W takim celu, że podczas dokręcania korka podkładka ulega zgnieceniu, żeby lepiej uszczelniać i nie ma gwarancji że zamontowana drugi raz będzie dobrze spełniała swoją funkcję. Tak, jest ujęte w czynnościach w ASO, nawet pakiet przeglądów to obejmuje. Zresztą to jest każdego sprawa, są i tacy co składają głowicę na starych śrubach...
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Czy ASO dolicza przy wymianie oleju za skasowanie inspekcji olejowej i przestawienie jej na 30 lub 15 tyś.
    Rapid 1,2 tsi 90 km | LB |MY2016,| Ambition | Topaz | 17500 km
  • osobno juz nie placisz za to, robią to w ramach calej usługi wymiany
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • No i po wymianie wymiana oleju, korek  oraz filtr wyniosła po negocjacjach 300zł.
    Standardowy przegląd czy wszystko jest ok (czyli sprawdzenie opon wycieraczek tarcz i klocków ) wraz z myciem.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Ile powinno wlać się oleju do silnika 1,2 TSI 66kW (90KM)? Nie mogę namierzyć nigdzie tej wydawało by się oczywistej informacji.
    Wymieniłem ostatnio olej w ASO, wlali mi 4 litry i wydaje mi się jak sprawdzałem na bagnecie, że jest go nieco za mało. Tzn mieści się w zalecanym zakresie ale jest blisko minimum.
    Olej miałem swój, kupiłem 5 litrów i zastanawiam się czy nie dolać go nieco.
    Dla ogólnej informacji: olej Castrol 5W30 LL zgodny z normą 5 litrów - 150 zł
    Wymiana z fitlrem oleju, korkiem i uszczelką 191,40 zł. 
    Zdecydowałem się na dodatkową między wymianę przy przebiegu 16000 km, następna już darmowa będzie przy 30000 km.
    Serwis ASO Bednarek Łódź.
    Rapid LB I 1,2 TSI 90KM I MY 2016 I Ambition MAX I Błękit Pacific I 230km I 18.12.2015 I Łódź
  • Oleju w tym silniku przy podmianie 4 litry to akurat. U mnie podmiana była w czerwcu chyba i 4-litrowa bańka była akurat - nawet chyba 100ml zostało.
    Rapid LB | 1.2 90KM | MY16 | Ambition MAX | błekit | 32200km | Łódzkie | 6,5 l/100km w motostat
  • Na stronie 19 tego wątku podane są ilości oleju do wymiany w poszczególnych typach silników.
    Te wartości dotyczą także unowocześnionych silników TSI.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Sprawdzał ktoś kiedyś ile faktycznie ma oleju na bagnecie pojego wymianie w ASO.
    Mi podobno wlali 4 litry (lali z mojego baniaka 5L wiec widziałem ze równo 1L mi został).
    Następnego dnia po serwisie sprawdziłem i nie miałem oleju na maxa tylko kolo połowy. Dolalem sobie z tego co mi zostało 250ml i dopiero po tym mam olej na maxa wg bagnetu. Poza tym sprawdzając poziom bagnetem trzeba naprawdę równo ustawić auto. Rapid jest bardzo na to wrażliwy. .minimalny przechył do przodu (wtedy jest max) do tyłu  (wtedy okolice polowy) juz mi pokazuje albo max albo kolo ponad połowę.
    Olej sprawdzam na zimno i ciepło (wtedy ciężko bagnet wychodzi) i w każdym przypadku jest taki sam stan oleju. Lepiej mieć na maxa olej czy mniej?
    U was też tak jest?
    Rapid LB I 1,2 TSI 90KM I MY 2016 I Ambition MAX I Błękit Pacific I 230km I 18.12.2015 I Łódź
  • Dobrze ci wlali, niepotrzebnie dolewales. Dziwna sprawa ze na cieplym i zimnym masz taki sam stan, chyba w twoim aucie olej nie krazy w czasie pracy by potem mogl splynac po ostygnieciu ;)
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Na stronie 19 tego wątku jest spora dyskusja o pomiarze i ilości oleju w R.
    Warto wrócić do zapoznania się z tymi wpisami. Nie ma sensu powtarzać dyskusji.
    Wracając do Twojej dolewki oleju na następny dzień - nasuwa się pytanie - czy serwis dolał olej po uruchomieniu silnika. Po wymianie filtra oleju, jest on "pusty" i dopiero uruchomienie silnika (pompy oleju) powoduje jego napełnienie a zarazem obniżenie poziomu oleju na miarce.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Wymienilem olej w ASO po 2tys km jako ze postanowilem dbac o rapidke nawet bardziej niz potrzeba aczkolwiek mam teraz dziwne uczucie ze silnik pracuje troche glosniej niz przed wymiana oleju... tez tak mieliscie ?
    Skoda Rapid Liftback | 1.2TSI 90KM | MY17 | active MAX | beż cappucino metalizowany | Łódź
  • Po wymianie oleju zdecydowanie poprawa pracy silnika - ciszej i bardziej równomiernie. Przed wymianą oleju nie ubywało - obyło się bez dolewek.
    A może to tylko subiektywne wrażenia? 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • bardzo mozliwe ze jetem przewrazliwiony i sobie wkręcam :) silnik pracuje równo bez zastrzezen tylko przy dodawaniu gazu wydaje mi sie ze bylo ciszej
    Skoda Rapid Liftback | 1.2TSI 90KM | MY17 | active MAX | beż cappucino metalizowany | Łódź
  • Tez mialem takie wrazenie po ostatniej wymianie, miales swoj material czy wszystko z aso?
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • wszystko z aso wiec niby powinien byc oryginalny olej. I sprawdzajac bagnetem zalane mam tylko troche ponad polowe podzialki, nie powinno byc do maksimum ?
    -grzebiac w internecie czytalem ze nie powinno byc jednak maksium bo za duze cisnienie oleju czy cos takiego :)
    Skoda Rapid Liftback | 1.2TSI 90KM | MY17 | active MAX | beż cappucino metalizowany | Łódź
  • No nie powinno byc, jest to jeszcze gorsze niz jakby bylo troche za malo. Mi ostatnio wymieniali w ramach darmowych przegladow, kto wie co tam wlali, tak czy inaczej jest glosniej
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?