FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
VCDS - Prośby o pomoc w kodowaniu
  • Ta dyskusja została utworzona z wydzielenia komentarzy z wątku: VCDS - instrukcja kodowania krok po kroku.
    TEN WĄTEK SŁUŻY DO ZGŁASZANIA PRÓŚB O POMOC DO OSÓB DYSPONUJĄCYCH KABELKIEM.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Czy ktoś jest z Warszawy kto by podjął się ustawić w moim Rapid MY15 HHC i ryglowanie zamków po ruszeniu ?
    Rapid SB I 1.2 TSI 105KM I MY15 I Ambition Max I Warszawa
  • @konry zorganizuj spot w wawie, nawet jest juz taki temat i pewnie ktos z kabelkiem sie znajdzie.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • @konry Jeśli kiedyś znów pojawię się w Warszawie mógłbym spróbować bo nie w każdym R da się HHC uruchomić. Z ryglowaniem nie ma problemu. 
    A bywasz czasem w Łodzi? Wtedy było by szybciej :)
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • @grzesk jak będę kiedyś się wybierał i wcześniej tego nie zrobię to na pewno się do Ciebie odezwę :)
    Rapid SB I 1.2 TSI 105KM I MY15 I Ambition Max I Warszawa
  • Czy jest ktoś kto ogarnia temat kodowania z ok. Katowic?
    Rapid SB|1.2 CJZD 110KM|MY16|Fun|Beż Cappucciono|1800 km|Chorzów
  • Cześć widziałem gdzieś pytanie o ogarniającego kodowanie na śląsku lub okolicy.
    Sam tego nie zrobię bo ani nie mam kabelka ani wiedzy, nie wspomnę o śledzeniu tego wszystkiego, dużo mi nie potrzeba :)
    HHC, szyba z pilota ew. cornery, lub coś tam jeszcze bo macie tego sporo
    moje autko jak w podpisie MY 16.
    Dajcie znać bo pewnie nie tylko ja byłbym chętny na forumową samopomoc - oczywiście nie za friko choćby z racji poświęconego czasu.
    Rapid SB | 1.6 TDI 115KM | MY16 | Ambition MAX | Biały perłowy | 1100km | Rybnik
  • No niestety,tez szukalem ale cisza nikt sie nie odezwal
    Rapid SB|1.2 CJZD 110KM|MY16|Fun|Beż Cappucciono|1800 km|Chorzów
  • Napisz taką prośbę na SkodaClub w dziale o kodowaniu.
    Tam jest większe grono posiadaczy kabelka - większa szansa, że ktoś się odezwie.
    Mnie tak się udało znaleźć kogoś w Wa-wie.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Jest tez kilka ogloszen na olx m.in z Rudy sl.
    Rapid SB|1.2 CJZD 110KM|MY16|Fun|Beż Cappucciono|1800 km|Chorzów
  • kto pomoze z kodowaniem Cornerów?
    Rapid SB| 1.4 CZCA 132 KM | MY17| Emotion Plus| Szary Quartz| 71000km| Pszczółki
  • Już nie trzeba pomagać, ogarnięte jest :)
    Rapid SB| 1.4 CZCA 132 KM | MY17| Emotion Plus| Szary Quartz| 71000km| Pszczółki
  • Witam
    Posiadam R z podpisu, dzisiaj uruchomiłem VCDS 16.8.0, chciałem sobie trochę pokodować i... klops :( Jak wejdę w 17-Instruments, kod jest bardzo krótki, ze 3-4 bajty, po wejściu w ABS jest kod, ale po klikaniu na bajty nie pokazują się bity. Może najprościej będzie jak wypiszę co bym chciał zakodować, oczywiście w ramach możliwości mojego auta, bo jedyne co mi się udało to wyłączyć kontrolkę pasów. Więc chciałbym uruchomić:
    - ceremonię zegarów
    - wyłączenie DRL przy zaciągniętym ręcznym
    - HHC
    - CH/LH działające na halogenach razem z lampką wnętrza, bo nie mam modułu CH/LH
    Wszystkie instrukcję są do MY16, spodziewałem się że w moim R nie zadziałają, ale może Ktoś grzebał w MY15:) Bardzo proszę o pomoc :)) Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • "Jak wejdę w 17-Instruments, kod jest bardzo krótki, ze 3-4 bajty"
    Zacznij od tego. Powinno być 20 bajtów.
    Może ci się VCDS źle zainstalował? Reinstaluj. Postępuj DOKŁADNIE tak jak w instrukcji.
    Zrób pełny skan i wrzuć na forum albo na priva. Porób też screeny tego co opisujesz i wklej.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Kodowałem MY2015, MY2017 żadnych opisanych problemów.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Postępowałem dokładnie tak jak w instrukcji, w sumie nie zrobiłem jednego - nie wyłączyłem antywirusa, niby nie zgłaszało żadnych błędów i program działał ok, zeskanowało wszystkie moduły, nawet znalazło 3 błędy. Może jednak tutaj jest problem. Spróbuję zrobić reinstall. Nawet zacząłem się zastanawiać czy może mój licznik jest "ubogi" w funkcje i dlatego kod jest taki krótki.
    P.S. A może powinienem wpisać kod zabezpieczający, ale jest on konieczny skoro wchodzi mi w kodowanie bez niego?
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Nie pomogę Ci bo mam ori VCDS-a PL w wersji 16.8.3, na którym wszystko działa i.nic co wyżej chcesz zrobić nie trzeba z tym programem robić.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Rozumiem, a powiedz mi chociaż, jak kodowałeś staging w MY15, to w bajcie 1 miałeś bit 0 do stagingu? Bo u mnie w bajcie 1 pod bitem 0 było coś o czujniku zużycia klocków jak dobrze pamiętam
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Do kodowania "security code" nie są używane tylko do zmian w adaptacjach.
    16.8.0 powinien opisy w "long helperach" mieć prawidłowe do twoich modułów.
    W każdym razie do modułu zegarów. A "ubogiej" wersji nie masz skoro to "style".
    Style w MY15 był najwyższy? Zrób skan albo chociaż napisz jaki masz moduł zegarów.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Style to tak naprawdę Ambition Max z paroma stylistycznymi dodatkami i dlatego nazywa się Style. W Partslinku po VINie wychodzą mi zegary o numerze 5JA920840D, ale jak wrócę z pracy to spróbuję przeinstalować VCDS, podłączę się jeszcze raz i porobię skany i screeny. A jest możliwe żeby pod tym bitem 0 niby od klocków był staging?
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Różne rzeczy są możliwe... ;)
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?