FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Rapid MY2016
  • To przez chiński kabelek
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • @supermajku jaki kabel mozesz polecic do MY2016?
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • Witam. Czy ktoś jest w stanie podać dokładne wymiary wyświetlacza w nowym swingu? 
  • Czy orientuje się ktoś jak wygląda sprawa z silnikami diesla w obecnym roku modelowym 2016? Chodzi mi o tą tzw aferę VW... Czy dotyczy to silnika 1,6 105km czy tego "spełniającego" już euro6 115km? A może obu? Jeśli dotyczy, to w takim razie dlaczego dalej można kupić auto z tym silnikiem?
    Seat Leon ST FR | 1,4 TSI 125KM | MY17 | FR | Alor Blue | 0km :) | Hönigsberg
  • Sprawa dotyczy tylko silnika 105KM. Ja mam 116KM/86kW i dziwnym trafem zaraz po aferze wezwano mnie na zmianę oprogramowania. Ale podobno to nie miało nic wspólnego z aferą.
    Rapid LB | 1.6 TDI CXMA 115KM | MY2016 | Ambition MAX| Biel Candy | Gorzów Wlkp.
  • Hmmm aż dziwnie śmierdząca sprawa z tą zmianą oprogramowania... A jakieś odczucia po? Auto gorzej jedzie albo coś? Co w ogóle możesz powiedzieć o tym motorze? Dobrze sprawuje się w trasie? Nie jest głośny przy 100, 130km/h?
    Seat Leon ST FR | 1,4 TSI 125KM | MY17 | FR | Alor Blue | 0km :) | Hönigsberg
  • @Fredi88 też mnie to zastanawia dlaczego akurat po aferze mnie wezwali.  Po zmianie nie czuć żadnej różnicy, auto się zbiera tak jak się zbierało. 
    Co do motoru to jak dla mnie jest ok, elastyczny, oszczędny, w miarę cichy i da się jeździć. Ja do swojego zapodałem po 10tyś km. Box i teraz jest dużo lepiej. Niestety nie miałem czasu aby zajechać na hamownie aby do końca wszystko zestroić. Odczucia podczas jazdy pozwoliły wyregulować box-a optymalnie a odczyty są ok. czyli EGT max. 820 st.C po ostrej jeździe.
    Rapid LB | 1.6 TDI CXMA 115KM | MY2016 | Ambition MAX| Biel Candy | Gorzów Wlkp.
  • Witam, w przyszlym tygodniu odbieramy nowego rapida SB  Ambition Max z Audio, z wyprzedaży rocznika. To mój pierwszy samochód. Nie mogę się doczekać!
    P.S. Mam pytanie - widzę, że niektórzy mają w stopce np. MY2016 zamiast po prostu 2016 - czy to oznacza rok modelowy? Czy Rapid wyprodukowany w grudniu 2015 to rok modelowy 2016?
    Rapid SB | 1.2 TSI 90KM | 2015 | Ambition Max Audio | Beż Capucciono metalizowany | Wrocław
  • @RapidWro  MY2016 to jest rzeczywiście 2016. Skrót od Model year. Model Rocznik 2016.
    Czy masz już swoje 4 kółka?
    Pozdrawiam

    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Rok modelowy zmienia się od 22 tygodnia roku.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Jak mnie pamięć nie myli to od kilku lat jest to 22 tydzień roku
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Tak czy inaczej auto wyprodukowane w drugiej polowie 2015 i w pierwszej polowie 2016 to rok modelowy MY2016
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • dlaczego nie ma w nowej skodzie Rapid  górnej osłony silnika 1600 tdi 115kM,a mocowanie jest do atrapy
  • Z tego samego powodu, z którego tylko szyba kierowcy jest w wersji full auto...
    BO TAK.

    Za ok. 150..200 zł (o ile pamiętam) możesz ją sobie domontować.
    Jak trafisz taniej używkę to nawet za mniej.

    <mod> bardzo sympatyczna i konkretna pierwsza odpowiedź, zwłaszcza dla nowego klubowicza, który szuka odpowiedzi czy pomocy na forum.
    kol. jendraki - nie zrażaj się takimi wypowiedziami, jesteś tu mile widziany.  
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • O przepraszam MODA...
    Jeśli MOD zna lepszą (bliższą prawdy) odpowiedź to uprzejmie proszę o jej udzielenie.
    Moja odpowiedź nie miała być ani sympatyczna ani nie. Miała być konkretna. I właściwie taka jest właśnie. Przynajmniej na tyle, na ile to możliwe. Oznacza - ni mniej ni więcej - że tak naprawdę nie wiadomo dlaczego...
    Nikt z forumowiczów, o ile wiem, nie pracuje w fabryce Skody tak w dziale marketingu jak i konstrukcyjnym a co za tym idzie każdy może sobie co najwyżej pogdybać.
    I to właśnie oznacza moje BO TAK. Powodów nie znamy i raczej nie poznamy. Dywagacje na ten temat, nawet jeśli zajmą kolejne100 stron tego wątku, niczego nie wniosą.

    I zgadzam się - każdy "nowy" jest na rym forum bardzo mile widziany.
    :)
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Może nie pracuje dla Skody ale w branży automotive, więc zasady są w miarę podobne.  Odpowiedni dział w Skodzie obliczył, że bez osłony też klient kupi samochód. Koszt wyprodukowania takiego elementu to koszty granulatu, pracy wtryskarki, spakowania komponentu, logistyka, kontrola jakościowa, montaż na linii Skody.
    Podsumowując nie ma bo koszty, fabryka ma przynosić coraz większe zyski, jak nie marżą to trzeba oszczędzać na częściach (można poczytać o odchudzaniu nowej astry).
    Rapid SB | 1,2 TSI 110 KM | MY17 | Style Max + Dynamic | Błękit Race | 13k km | Śląsk
  • No to jeszcze napisz, ile zaoszczędziła czy też "zarobiła" Skoda na odchudzeniu o osłonę diesla podczas, gdy benzyniaki takie osłony mają (bo nie kojarzę, by nie miały). Nadmienię, że diesle kupuje ok. 10% klientów (opieram się o wyniki forumowej ankiety).
    Fabryczny koszt osłony - jak szacuję - to nie więcej niż 100 PLN.
    Nie kupuję argumentu, że "bez osłony też klient kupi" bo tą drogą to można nie dawać wielu rzeczy. Np. lampki w schowku, wykładziny w bagażniku, podbitki klapy silnika i pewnie wielu, wielu innych "dupereli".
    No i najważniejsze pytanie: dasz sobie za to, że twoja teza jest prawdziwa w tym konkretnym przypadku, obciąć jakąś cenną część ciała?
    "Odpowiedni dział w Skodzie obliczył..." - wiesz to na pewno czy tylko "chybasz"?
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Seicento rok 99 ma lampkę za osłoną słoneczną rapid w wersji style nie ma a klasa auta wyższa. Pewnie można wymieniać więcej przykładów.
    W Skodzie niepracowałem. Pracujemy jako kooperanci m.in. dla grupy VW, PSA itp. i sami (duża korporacja) taki dział "Oszczędności" posiadamy, jeżeli my to mamy to musi mieć to i Skoda. Jest to w dzisiejszych czasach "Corpo-standard". 
    Jak podpisujemy z klientem kontrakt to klient wymaga w umowie zapisu, że co roku mamy obniżyć koszt produktu o np 5%. Może dostawca osłony do Diesla nie mógł już zrobić niższych kosztów to Skoda z niego zrezygnowała?  Zanim uruchomi się nową produkcję tego samego komponentu to trochę czasu minie a zatrzymanie linii montażu to bardzo wysokie koszty.
    Trudno jest mi tutaj podać inny logiczny argument czemu nie dają osłony jak tylko koszty:
    - komponent został uznany za zbyt drogi,
    - nie mieli na stanie jak produkowali serię nie mogli zatrzymać linii to puścili bez osłony,
    - "mądre głowy w Skodzie" uznały, że ten element nie jest potrzebny bo tylko lekko wytłumia i robi za dekorację,
    PS. Może Diler zapodział osłonę i tylko u kolegi jendraki tak jest?
    Rapid SB | 1,2 TSI 110 KM | MY17 | Style Max + Dynamic | Błękit Race | 13k km | Śląsk
  • "Może Diler zapodział osłonę i tylko u kolegi jendraki tak jest?"
    Nie jest. Łatwiej wyliczyć kto miał niż na odwrót. O ile wiem, to osłonę fabryczną ma kol. @
    r2d2_dawid i to tylko dlatego, że kupił w "dojczlandzie".
    Nadal nie bardzo wierzę w takie oszczędzanie. Bo niby co, u Niemców się opłaca a u nas nie? Ja - a wraz ze mną wielu innych - chętnie dopłaciło by "fabryczne koszty" by osłonę mieć niż musieć taką później dokupić po cenach z detalu.
    Tak czy siak twoja "teoria" opiera się na domysłach... Nie twierdzę, że nieprawdopodobnych ale jednak domysłach... Czyli "chybaniu".
    Moje "BO TAK" jest równie poprawne. I o niebo krótsze...
    ;)

    PS. Niektórzy owo "BO TAK" nazywają TTTM i to też dobrze oddaje to, z czym mamy do czynienia.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Van_dal nie możesz sie szacunkowo opierać na wynikach ankiety na naszym forum. Diesli kupuje się naprawdę dużo jak nie więcej niż benzyniaków, są to samochody flotowe zamawiane przez korporacje w dziesiątkach sztuk na raz ( u mnie w firmie na całą Polskę mamy conajmniej 60 rapidów i i ze 400 fabii i to wszystkie na rope). Auta flotowe przeważnie z wyposażenia mają tylko to co niezbędne więc i osłona silnika wg. kogoś także okazała się zbędna. I może dla nas detalistów 100 zł za osłonę to nie duży koszt i każdy by dopłacił ale dla firmy to już dodatkowe cięcie kosztów za które premię dostaje dyrektor ;]
    Rapid LB |1.2 110KM | MY17 | Ambition | Szary Quartz metalizowany | ok 2500 km | Katowice

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?