FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Awarie diesla 1.6 90 KM
  • W logach najważniejsze aby logować max 2 bloki pomiarowe a po tym kolejne aby wyniki były jak najbardziej rzeczywiste. Na początek bloki ze wskazaniami przepływki ( lub żądanie na Nm zależy od sterowników) , ciśnienia doładowania. W drugim logowaniu dynamicznym sprawdź dawki żądane z osiągniętymi, w logach statycznych korekty na wtryskiwaczach .Na zgaszonym silniku można sprawdzić wskazania pedału gazu czy nie ma jakiś przeskoków i płynie zmieniają się wskazania. To tak na początek
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • Panowie Wojtek i Maciek, wielkie dzięki za pomoc. Dziś umówiłem się w zaprzyjaźnionym warsztacie specjalizującym się w Skodzie i ogólnie grupie vag. Mamy wrzucić go na kompa. Z pierwszych rozmów dowiedziałem się, że przepływomierz to raczej rzadkość, natomiast zawór turbo, owszem zdarza się często. Ciekawe ile może to kosztować, jeśli okaże się, że to zawór? Orientuję się ktoś? Myślałem, że może to ma związek ma z tym modem, który zrobiłem w wakacje, ale właśnie się dowiedziałem, że zawór turba w tych modelach to częsta sprawa niezależnie od zainstalowanego programu. K...a kolejny wydatek....
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Panowie po wrzuceniu na kompa, wyszedł błąd - problem z ciśnieniem paliwa. Potem zrobiliśmy jak koledzy radzili. I nic nie wykazało, z turbiną ok, przepływomierz ok, ciśnienie paliwa też było ok. Wniosek prawdopodobnie zalałem do zbiornika jakiś szais. Mam go wyjeździć do końca i zalać nowe paliwo. Jeśli problem się będzie utrzymywał to zaczniemy od filtra paliwa. Na obecnym filtrze zrobiłem 30 tys. km. Co ciekawe to gówniane paliwo zatankowałem na Orlenie....
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Kolego może być tez problem z zaworem na pompie wys. ciśnienia ale obserwuj dalej. Do paliwa dolewaj olej do dwusuwa 2T półsyntetyczny ewentualnie minerał, nie można dawać sytetyku. Dzięki temu masz lepsze smarowanie pompy wys. ciśnienia i wtryskiwaczy. Ja stosowałem go do Laguny dci i lepiej pracowała na wolnych obrotach i po roku używania spadły korekty na cylindrach mimo ze i tak były min.
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • To ciekawe co mówisz ale trochę bałbym się dolewać do oleju napędowego oleju, który jest przeznaczony do silników benzynowych.
    Podczas jady z kompem nie było czego się czepić jeśli chodzi o parametry pracy ale kto wie, może to i być problem z zaworem na pompie wys. ciśnienia, oby nie sama pompa, bo to jest straszny wydatek. Na razie wlałem nowego oleju nap. nitro na shellu i przejechałem 2 k bo tyle mam od stacji do pracy i nic się nie zmieniło nadal szarpie, ale może to za krótki odcinek, dzisiaj pojeżdżę i zobaczę jak nic się nie zmieni to zacznę od wymiany filtra paliwa.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • @dodan witam w klubie, też tankowałem tylko na orlenie i borykam się z wtryskami już po 25tyś km. Dwa wtryski wymienione i dalej problemy. Kochany orlen!!
    Rapid LB | 1.6 TDI CXMA 115KM | MY2016 | Ambition MAX| Biel Candy | Gorzów Wlkp.
  • Dolewaj olej do paliwa to.zaraz skoczy ci ilość popioły w dpf i będzie nadawał się do regeneracji.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • @PinkFloyd no właśnie dlatego nie zamierzam tego robić.
    @mskrapi1980 napisz mi jakie miałeś objawy? Czy zapalała Ci się jakaś kontrolka? U mnie objawy takie, iż jest brak mocy, tzn. taka przerywana moc. Rozpędzam auto przykładowa na 3 biegu i w połowie przyspieszania nagle traci moc i czasem bywa takie szarpniecie.
    Wczoraj zapaliła mi się kontrolka od wstępnego żarzenia, tzn. świeciła się pulsacyjnie. Sprawdziłem w instrukcji i wynika z tego że problem jest z układem sterowania silnikiem. Dziś oddałem auto do zaprzyjaźnionego serwisu i zobaczymy co będzie dalej.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Jeżeli kupicie olej z norma JASO FC to podczas spalania nie zwiększają ilość popiołów a tym samym nie wpływają na działanie DPF, ale oczywiście decyzję każdy podejmuje indywidualnie.
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • @dodan
    Pierwszy wtrysk - migająca kontrolka świec i tryb awaryjny
    później 2x4-ty wtryskiwacz - przy przyśpieszaniu na autostradzie silnik gasł i nic już nie można było zrobić, co ciekawe brak błędów w komputerze.
    Obecnie wtryski po powrocie z centrali Skody (poszły do analizy i odesłano jako sprawne)- auto szarpie przez pierwsze kilkaset metrów a z wydechu zapach niespalonej ropy. Skoda twierdzi, że wszystko jest ok. W czwartek kolejny raz wstawiam do naprawy ale zmieniam serwis. 
    Rapid LB | 1.6 TDI CXMA 115KM | MY2016 | Ambition MAX| Biel Candy | Gorzów Wlkp.
  • @mskrapi1980
    Ale ci się egzemplarz trafił, daj spokój, można się zaje.....ć własną pięścią.
    U mnie podobnie też zapaliła się migająca kontrolka od świecy żarowej. Teraz wrzucili mi go na komapa i wywaliło błąd - problem z układem dolotowym. Po sprawdzeniu, okazało się, że jest pęknięty gumowy przewód intercoolera. Już go zamówiłem, jutro mają mi wymienić, mam nadzieję, że to będzie to i że sprawa się zakończy.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • @dodan przynajmniej pojeździłem autami zastępczymi :) 
    Peugeot 308, auris, avensis, rapid 1.2tsi, toyota verso, astra 1.4 turbo PB i można było trochę wyrobić sobie opinii na różne marki. Nowa Astra to auto w które w tym momencie będę celował ze względu na fotele, są genialne na mój kręgosłup. Najlepiej wyciszone są jednak Toyoty ale najgorsze dla mnie w intuicyjnej obsłudze.
    Mam tylko nadzieję, że do wakacji mi naprawią auto bo mam długą trasę z rodziną.  
    Rapid LB | 1.6 TDI CXMA 115KM | MY2016 | Ambition MAX| Biel Candy | Gorzów Wlkp.
  • @mskrapi1980 dobrze, że przynajmniej widzisz jakieś pozytywy w całej tej sprawie. To mówisz, że astrą 1.4 z turbo najlepiej ci się jeździło? Ale ona chyba jest mniejsza w środku od rapida?
    Po wymianie przewodu gumowego dolotowego do intercoolera wszystko wróciło do normy. Także udało się znaleźć i wyeliminować przyczynę. I tu doceniam zalety Skody. A mianowicie to, że jest bardzo dużo zamienników części w dobrych cenach i sporo warsztatów prywatnych, które specjalizują się w tylko w grupie Vag. I tak np. za oryginał tego przewodu zapłaciłbym 370 zł, a za zamiennik dobrej firmy sasik zapłaciłem 100 zł. robi różnicę, nieprawdaż?
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • @dodan Astra ma mniej miejsca z tyłu dla pasażerów ale na szerokość jest większa. Mój Rapid dzisiaj wylądował w ASO w Szczecinie, zobaczymy jak tam sobie poradzą. ps. w Szczecinie bardzo miła obsługa, szybko i konkretnie. Obecnie ganiam zastępczą Fabią 1.2 TSI. Fajna ta fabka na miasto, bardzo zwinna i malutka.
    Rapid LB | 1.6 TDI CXMA 115KM | MY2016 | Ambition MAX| Biel Candy | Gorzów Wlkp.
  • Ja przy 77 tyś km muszę wymieć pompę wody i rozrząd i ciekawe co jeszcze znajdą. Zadowolony nie jestem, bo pół roku wcześniej robiłem zawieszenie z przodu. 
  • Przy jakim przebiegu robiłeś zawieszenie i dlaczego w sumie?
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Vader777 jakbyś uzupełnił stopkę to byśmy wiedzieli, z jakiego roku i o jakiej mocy masz autko. Rozumiem, że pompa wody do wymiany, to normalka, u mnie w firmie 3 padły. Ale czemu chcesz zmieniać już rozrząd? Pepiczki przewidzieli co 180 tys., kumpel będzie miał 150 tys. i będzie dopiero wymieniał. Ale przy Twoim przebiegu to za wcześnie, chyba że auto zaraz będzie miało 5 lat i z tego powodu chcesz wymienić.
    Skoda Rapid SB ACTIVE 1.6 TDI/90 KM 2013
  • @Miro, serio wierzysz w wymiany rozrzadu co 180 tysiecy ?
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Kumpel z Rzeszowa dociągnął do 150 tys. i w serwisie pukali się w głowę, że upiera się przy wymianie rozrządu, bo oni po 200 tys. wymieniają. Myślę, że przy znacznych miesięcznych przebiegach te 150 tys. jest optymalne. Problemem są pompy paliwa, które nie wytrzymują więcej niż 120 tys. i wtedy większość "przy okazji" robi rozrząd.
    Póki co nie znalazłem nigdzie info, aby w tym silniku zerwał się pasek rozrządu.
    Skoda Rapid SB ACTIVE 1.6 TDI/90 KM 2013
  • dokładnie, a poza tym jak wymieniasz pompę wody i rozbierasz cały rozrząd to lepiej jest go po prostu wymienić, jak tak w każdym bądź razie zrobiłem. Pompa wody padła mi przy 88 tys. km, a po zdjęciu i obejrzeniu pasek nie wyglądał najlepiej, a jedna z rolek piszczała.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?