FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Co padło w Rapidzie i przy jakim przebiegu
  • Supermajku mozesz napisać czym się objawiały te awarie:
    wielozawór w butli lpg
    czujnik: MAP sensor
    Pozdrawiam
  • 5000 km - nie działa mi rolka na kierownicy wielofunkcyjnej, do przewijania wyboru funkcji na MaxiDocie.
    Jutro jadę do ASO.
    Miał ktoś z Was taką przypadłość?
    rolka-wyboru-opcji-kierownica.png
    176 x 117 - 39K
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM | MY17? | Ambition I Race Blue | Tychy
  • Były takie przypadki z tego co wiem w Skodzie
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Ciąg dalszy. Pojechałem ze stukającym zawieszeniem, błędem sterownika turbiny i wytartym lewarkiem zmiany biegów. Ale pan serwistant chciał zrobić ze mnie idiotę twierdząc, że tylko ja zgłaszam lewarek, więc dołożyłem pęknięte mocowanie tylnego zagłówka (już raz wymieniane) i nie stykająca żarówka oświetlenia bagażnika. W "nagrodę" dostałem czas odbioru na godzinę 18, chociaż miało trwać do 2 h, a zrobiło się 4h. A najlepsze były pytania, co mnie podkusiło żeby sprawdzić mocowanie zagłówka i w czym mi to przeszkadza. Czyżby wg Škody kilka pęknięć nie powinno mi w niczym przeszkadzać? :)
    IMAG2128_1.jpg
    1280 x 714 - 155K
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Pal licho jaki jest samochód. Lecz podejście serwisu, pycha koncernu vag i obrośnięcie w piórka przez skode jest tak karygodne, że wielu z Nas nigdy nie kupi samochodu z grupy vag.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • No i znowu du..a. Osoba wydająca mi samochód nie wiedziała prawie nic. Jutro ma dzwonić serwisant który przyjmował zlecenie. Stukania nie słyszeli, błędów sterownika nie było. Wracam do samochodu i widzę że samochodem nie byli nawet na jeździe testowej. Pytam serwisanta jak sprawdzali zawieszenie? Odpowiedział, że na podnośniku, pomimo wpisu, że stuka przy zjeździe z krawężnika lub progu. Zagotowałem i powiedziałem co myślę o Škodzie i ich serwisie. Porażka. Czekam na telefon od ASO.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • @demo87 wielozawór: Pierwsze symptomy to błędne wskazania poziomu lpg, po czym brak możliwości zatankowania gazu.
    czujnik biegu wstecznego: Brak wskazania aktualnego biegu oraz ciągłe świecenie świateł cofania. Aso 67zł, intercars 32. Nakładało się też zmniejszenie mocy...
    komputer pokazał ciągle zwarcie czujnika, błąd map sensor.
    podczas wymiany okazało się, że nie było podkładki! > oszczędności<
    po wymianie czujnika wstecznego brak błędów map sensora i brak spadków mocy.
    swoją drogą nie sądzę aby spadki mocy były połączone ze wstecznym, lecz wszystko jest możliwe.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • @amiskiew w którym ASO w Krakowie są tacy fachowcy?
    @amiskiew już doczytałem w odpowiednim wątku, dzięki i współczuję
    Fabia Combi, 1.2 TSI 90 KM, MY17, Ambition, White, 1000 km, Krk
  • Witam,
    Mój Rapid to wersja liftback 2015r silnik 1.2 Mpi 75KM z przebiegiem 39000 km. Ostatnio przy rannym lub dłuższym postoju po rozruchu słyszę terkot pod maską który po wciśnięciu sprzęgła zanika i terkocze jak puszczę sprzęgło? Hałas zanika stopniowo w miarę wzrostu temperatury. Serwis na zgłoszenie reklamacyjne wymienił olej w skrzyni ale to nic nie dało/czekam na kolejną wizytę serwisową/. Co jest powodem tej usterki czy to może łożysko wycisku, tarcza sprzęgła? Proszę o ewentualne sugestie!
    Pozdrawiam
    Rapid LB/1.2 ACT MP55/ MY15/ Active+ /Biały/39000km/Lodz
  • Moim zdaniem łożysko oporowe sprzęgła.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Maciek_1991,
    dzięki za kontakt, łożysko faktycznie może być powodem hałasu/terkotu/ ale czy ten hałas od łożyska zanikający w miarę wzrostu temperatury układu napędowego nie powinien być słyszalny nadal??? Czy używanie sprzęgła w trakcie jazdy kasuje odgłosy zużytego łożyska? Czekam na tel. Serwisu bo reklamuję dalej tą awarię i ciekawe czym się to skończy? Pozdrawiam
    Rapid LB/1.2 ACT MP55/ MY15/ Active+ /Biały/39000km/Lodz
  • Dzisiaj dzwoniąc do ASO dowiedziałem się, ze pęknięte mocowanie tylnego zagłówka to prawdopodobnie moja wina spowodowana nie umiejętnym wyciąganiem zagłówka. Bo niby po co go wyciagałem i tam zagladałem. Szlag mnie trafi. Mam czekać na decyzję importera, bo jeśli faktycznie to częsta usterka to powinni wymienić. Pierwsza i ostatnia moja Škoda.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • No wlasnie chyba w nowszym produkcjach wyeliminowali ten problem bo juz w moim MY15 i nowszych nie bylo tego, wniosek z tego taki ze wiedzieli o bublu.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • amwoy48 to jest normalne w początkowej fazie uszkodzenia łożyska oporowego słychać go tylko na zimnym, jeśli to łożyska z biegiem czasu usłyszysz i na ciepłym ;)
  • Niecałe 10000km - urwałem klapkę do wlewu płynu do spryskiwaczy :D
    Ktoś wie ile to kosztuje w ASO?
    Rapid LB | 1.4 TSI 125KM DSG | MY17 | Joy | Czarny Magic | ~5000km | Katowice
  • demo87, dzięki za kontakt!!! będę pewniejszy w swych żądaniach gwarancyjnych w Serwisie
    Rapid LB/1.2 ACT MP55/ MY15/ Active+ /Biały/39000km/Lodz
  • @maciejaszek, z tego co widzę to kosztuje 15-20 zł. Podam Ci nawet numer: 3Q0 955 455. Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • A jednak też MAP sensor. Jego usterka wywala błąd ESP i oprócz tego też powoduje zmniejszenie programowe mocy. Koszt czujnika BOSCH w intercars ok 60 zł.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • "Pochwale sie" i ja ;)
    Auto kupione jako uzywka rok temu, z przebiegiem 90000. Pierwszy właściciel wymienial tylko olej (przy 15, 45, 75 tys km) z filtrami, raz świece (75, o 15 za późno...), i poduszkę silnika w ramach akcji serwisowej.
    Zaraz po zakupie wymieniłem olej z kpl filtrow, zleciłem sprawdzenie zawieszenia, hamulcow i na tym sie skończyło W sierpniu kupiłem nowy kpl opon lenich (fabryczne dunlopy miały po ok 3-4mm, ale na mokrym kilka razy niebezpiecznie zaskoczyły), pierwszy komplet zimowek dojezdzil do końca obecnej zimy,przed kolejna kupie juz nowe.
    Jestem świeżo po serwisie, przebieg dokładnie 102 000, poza olejem i filtrami wymienione:
    - tarcze i klocki przod (fabryczne tarcze delikatnie zaczynały bic przy hamowaniu z większej predkosci, klocki zbliżały sie do min)
    - płyn hamulcowy
    - tuleje stabilizatora (skrzypiały na progach zwalniających)- założone lemfodery, póki co cisza
    - kable wn i świece - na jednym przewodzie widac bylo przebicie, silnik zimny na wolnych obrotach potrafil sporadycznie zadrżec
    - uzupełnienie i odgrzybienie klimy (przez blisko 4lata i 100 000 ubylo 150g czynnika)
    Zlecalem tez sprawdzenie rozrządu bo co któreś uruchomienie słychać slynne terkotanie. W moim warsztacie stwierdzili żeby spokojnie jeszcze jeden olej przejeździć i będziemy sie zastanawiać.
    Dużo, czy nie dużo, pozostawiam Waszej ocenie, mam nadzieję ze do kolejnego oleju (rok lub 15000) mechanika nie odwiedzę
    Rapid LB | 1.2 CBZA 86KM |MY2013|Ambition MAX|Candy white|145000|Lublin
  • JA mam 83 tys i też przy 90 tyś zrobie tarcze i klocki. 
    A w tych skodach 85km są kable WN?
    U mnie w 1.2 75 km chyba są cewki nakładane na świece bez kabli

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?