FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Wymiana oleju
  • @Scyzor Poszukaj na forum, było już pisane jak zmienić inspekcję olejową na stałą, kombinacją przycisków na tablicy rozdzielczej. Jeżeli się nie mylę przytrzymując prawy (lub lewy ? ) przycisk przekręcasz kluczy i trzymasz parę sekund aż pokarze się komunikat czy chcesz skasować inspekcję. Po tej operacji przechodzi na 15 000.
  • Dzisiaj byłem z pracy na szkoleniu Ruville'a dotyczącym rozrządów i Pan szkoleniowiec powiedział że jest zalecenie w "naszych" TSI, żeby przy wymianie oleju nie czekać bardzo długo żeby olej sobie zlatywał, bo zleci z całej magistrali i zanim potem po zalaniu świeżego oleju i uruchomieniu silnika olej napełni napinacz może dojść do przeskoczenia łańcucha. To samo się tyczy postoju na biegu na wzniesieniu bez zaciągniętego hamulca ręcznego. Może dojść do obrócenia wału i przeskoku.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Jak stoi po nocy to i tak zleci do miski, tylko sitko smoku będzie w oleju zaniżone, jakieś bajdu bajdu. 
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Trochę przesadzili....
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Czy olej można kupić gdzie indziej i im dostarczyć .Chodzi o olej o tych samych parametrach ? Jak to wygląda bo czeka mnie pierwszy przegląd i olej po za serwisem jest ponad 100 % tanszy ?

    Można kupić gdzieś cały komplet ?
  • Można mieć swój olej, filtr i korek oraz oczywiście robocizna po stronie ASO.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Początkiem maja kończy mi sie 2 letnia gwaranacja na auto. I również początkiem maja  pownieniem wymienić olej wegdług (15000 km lub 1 rok). Wymianę oleju zlecić ASO, czy już się w to nie bawić i wymienić oliwę sam? Bo niby i tak już po gwarancji. Co myślicie?
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX | Grafitowy Metalic | ok 80 kkm | DW | Ø 6,7 l/100 km
  • Warunkiem utrzymania mobilności samochodu, jest serwisowanie w ASO.W książce pojazdu będziesz miał wpis z ASO. Jeżeli nie liczysz już więcej na ASO - to wymianę filtra i oleju zrób sam. 
  • Ja np. wymiany oleju robię w ASO z uwagi na potwierdzenie przebiegu, natomiast grubsze wymiany poza ASO.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Potwierdzenie przebiegu masz tez ze stacji kontroli,a u mnie juz zadnych wpisow nie bedzie bo nie ma ksiazki serwisowej,wszystko tylko w komputerze.
    Rapid SB|1.2 CJZD 110KM|MY16|Fun|Beż Cappucciono|1800 km|Chorzów
  • No ale jest wpis który a żadanie ew. nowego własciciela ci drukują i mozesz udokumentować w sposób wiarygodny i przebieg i regularne wymiany. Mysle ze dalsza wymiana w aso ma tylko w takim przypadku sens.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Jest wpis przy przeglądzie na SK ale nijak ma się to do nowych samochodów, gdzie pierwszy przegląd jest po 3 latach, potem po 2  a nastepnie po roku.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Przegląd na SKP to jedno, a przegląd w ASO to drugie. Jedno z drugim się nie łączy, niekoniecznie nawet pasują wskazania kompa do obowiązkowych przeglądów.
    Przy odsprzedaży samochodu oraz dla zachowania mobilności samochodu - liczy się, czy były serwisy w ASO. Nie ma znaczenia czy masz elektroniczną (dla nowszych) czy tradycyjną (papierową dla starszych) książkę serwisową. Przy dotrzymywaniu wskazań kompa (oraz wieku samochodu) i wizytach w ASO - masz skodowską gwarancję mobilności. Również przy odsprzedaży do firmy - masz udokumentowane przeglądy związane ze stanem samochodu.
    Dla Rapida - przy wymianie oleju do 2 lat/do 30 tkm - masz pierwszy przegląd do 24 miesięcy, potem już co roku Skoda wymaga wizyty (określone czasem przeglądy i wymiany).    
  • Kolega nie pytał o przeglady w ASO tylko o samą wymiane oleju, która nie wiąże się z zachowaniem gwarancji mobilnosci od skody, muszą byc pełne serwisy czego pewnie nie chce juz robić po gwarancji fabrycznej.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Gwarancja mobilności wiąże się z prowadzeniem serwisu jak i dokumentacji w ASO. Nawet po gwarancji.
  • Witam,
    w mojej skodzie przy przebiegu 10 900 pojawił się komunikat "sprawdź poziom oleju". Po wyłączeniu silnika komunikat zniknął. Oczywiście sprawdziłem - jest to ok. Po jakiś 100km komunikat znowu się pojawił. o co chodzi?
    Rapid LB | 1.2 CJZD 110KM | MY17 | Ambition Max | Biały Candy| 3000km | Miechów
  • Jak konkretnie wyglądało to "sprawdzenie" poziomu ?
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Jaki poziom masz na miarce? 
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Rano, po nocy, kiedy auto stało, prosto zaparkowane i gdy wszystko spłynęło, poziom oleju i innych płynów powinien wynosić max.

    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Jestes pewny, ze wszystko powinno byc na max ?
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?