FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
VCDS - Dyskusje, pytania itp.
  • Wysłane ;)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYA/Chip 136KM / MY2015 / Elegance Max / Srebrny / 112K / BIelsko-Biała
  • Przeglądałem plik. Jest w języku słowackim (zbliżony do czeskiego). Większość tekstu jest i tak po angielsku/niemiecku. Natomiast jest tam opisana spora ilość bajerów, ale do wykorzystania w odpowiednich modułach (nowszych).
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Od razu napiszę, że opisane tam włączenie wspomagania kiery gdy silnik wyłączony (widziałem, że dali tam takie coś) nie działa. To znaczy działa ale jest "nietrwałe" tzn. parametr wraca do ustawienia fabr. po wyłączeniu zapłonu.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • m.rudnicki22@gmail.com
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • Sorry za OT, ale podawajcie maile na PW, różni ludzie tu zaglądają :)
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Panowie a da się kodować na MY17 czy na razie tylko do MY16 ?
    Skoda Octavia III FL / 1.2 TSI 85KM/ 2017/ Ambition/ Pacific Blue/ 2500/ Kraków
  • Nie widzę różnicy vcdsem 16.8.3 PL,.sam mam MY17. Kodowałem wczoraj Skode Superb Sport MY17 ( produkcja II.2017 ) i Passata B8 MY17 i tez bez problemu. Niech sie ktoś wypowie co ma zkrakowanego VCDS-a 16.8.3, ja mam ori z ciągłą aktualizacją online i nigdy z niczym nie miałem problemu, podejrzewam ze ten z alli 16.8.3 da rade bez problemu. W MY17 nie jest dostępne kodowanie ile paliwa zostało do pełna- w MY17 brak bitu, ale jest rozbudowany stoper mierzacy od ruszenia przyspieszenie po ustawieniu np do 100km/h - jak w porsche.
    _____________________________________________

    Aktualnie zassałem VCDS-a 17.2.3 PL, przeanalizuje i dam znać jest
    większe wsparce do kodowań długich.może wrescie pokarzą sie niepodpisane
    bity, bedzie wiadomo do czego są, jest dostęp do historii naładowania w
    czasie jazdy i postoju akumulatora ( dla wersji z zarzadzaniem
    ładowania- start stop ), nowe pliki ROD i itp.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Jak możesz, to uzupełnij moje screeny VCDS - Opisy bajtów/bitów w sterownikach, o ile będzie coś nowego. A poza tym masz MY17 i - jak sądzę - nowsze moduły.
    Mógłbyś więc powrzucać też ich screeny - przyda się nowym userom forum.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Postaram sie wrzucić jak zagospodaruje trochę czasu, oficjalnie VCDS PL 17.2.3 dostępny w Polsce od czerwca 2017r.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Znalezione na necie ale nie wiem na jakich rocznikach działają - do weryfikacji.
    http://ankk-vagcom.com/category/codages_vagcom/skoda/skoda_rapid_nh/
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYA/Chip 136KM / MY2015 / Elegance Max / Srebrny / 112K / BIelsko-Biała
  • U mnie w MY15 działa:
    - staging
    - ilość litrów do pełnego zbiornika
    - tear wiping
    - miganie świateł stop przy bardzo mocnym hamowaniu
    - automatyczne ryglowanie po ruszeniu i odryglowanie po wyjęciu kluczyka
    - cornery
    - wyłączenie samoczynnego ryglowania po upływie 30 s bezczynności po otwarciu centralnego zamka
    - włączenie selektywnego ryglowania drzwi
    - dezaktywacja tylnej wycieraczki po wrzuceniu wstecznego
    - dezaktywacja kontrolki niezapiętych pasów
    Na pewno nie działa:
    - CH/LH bez RLS
    - przygasanie DRL z kierunkowskazem
    - sygnał dźwiękowy przy ryglowaniu/odryglowywaniu
    Reszty nie sprawdzałem.
    Działa jeszcze jedna rzecz, ale nie zrobiłem screena;/. Mianowicie mając włączone światła drogowe (długie) nie działają halogeny i vice versa. Nie wiem czemu ma to służyć, ale jest coś takiego. W którymś bajcie jest bit o nazwie mniej więcej "Fog lights inactive with high beam lights". Zaptaszkujemy go i działa, ale moim zdaniem to totalnie bez sensu. O wiele lepiej byłoby, gdyby przeciwmgielne zapałały się RAZEM z długimi.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • I teraz możesz zrobić stosowne zestawienie przepisów ze wskazaniem na rok modelowy i dodać do listy sprawdzonych kodowań we właściwym wątku.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Gdzie w Rapidzie jest schowane w.kodowaniu awaryjne w czasie gwaltownego hamowania? U mnie nie załaczone , a w grupie vag w większości było , a w sterownikach nie UDS kodowanie było banałem. 
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Więc tak,
    Miałem chwilę czasu i dokłądnie przyjrzałem sie kanałowi 17-Instruments.
    Zrobiłem u siebie LongLife i kontrolkę oleju.
    U mnie aby właczyc tryb LongLife musze najpierw wyłaczyć wskaźnik przeglądów serwisowych na MaxiDot. Ukryte jest to pod  ESI: Coding of Service Interval Extension (SIE)-Status ESI or SID. Trzeba wybrać ESI or SID off. Dopiero teraz można zmienić jakość oleju z "poor na good" lub odwrotnie. Następnie wchodzimy z powrotem w kanał ESI: Coding of Service Interval Extension (SIE)-Status ESI or SID. I żeby włączyć przeglady na Maxidot trzeba wybrać ESI or SID on.
    Dłubałem też nad brakiem kontrolki ciśnienia oleju. No i jak sie oczywicie okazało debile z ASO po zmianie z LL na stały okres nie ustawili:
    ESI: Coding of Service Interval Extension (SIE)-Oil pressure
    ESI: Coding of Service Interval Extension (SIE)-Oil level
    Teraz kontrolka wróciła i wszystko pięknie działa :-)

    Acha bym zapomniał ... nie używałem żadnych Security Code


    ------------

    caraluch78 caraluch78 20 styczeń 

    U mnie zadziałała zmiana z Q14 na Q16 tylko po wcześniejszej zmianie widocznej na foto. Nigdzie nie znalazłem ESI: Coding of Service.... On or Off

    43a83128127e6a0cc8afe72129ce4b.jpg
    4025 x 2264 - 671K
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX | Grafitowy Metalic | ok 80 kkm | DW | Ø 6,7 l/100 km
  • Brawo! Teraz zrób z tego przepis do wątku "sprawdzone kodowania".
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Witam. Czy ktoś jest w stanie wypowiedzieć się na temat kierunkowskazów komfort. Chodzi mi o to czy da się je zmienić z 3 na 5 mrugnięć??
    Mam Rapida MY16.
    Instrukcja z F3 która jest tutaj nie działa u mnie albo coś robię źle...
    Wydaje mi się że F3 i R (MY16) powinny być zbliżone pod względem kodowań.
    Proszę o pomoc.
    Komfort Kierunki F3.png
    725 x 759 - 81K
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • Dobrze kombinujesz. To powinno być to i powinno działać. Jednak na wielu forach można znaleźć info, że są z tym problemy. Niektórzy piszą, że po przekodowaniu tego parametru trzeba zresetować w MIB: menu oświetlenie albo całość? No i że trzeba zrobić restart zapłonu...
    Swoją drogą zaciekawiłeś mnie tym, bo w moich adaptacjach jest wartość 5 a mruga mi 3 razy...
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • U mnie w MY15 ile wpisałem, tyle razy migało, czy to 1,2 czy 5.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • @van_daal u mnie też jest 5 i mruga 3.. Jak ustawie bodajże 4 to miga 2 razy. Wpadłem na pomysł aby dać 7 bo skoro jest róznica między wpisanym a miganie równa 2 to będzie akurat 5 no ale więcej niż 5 nie można wpisać.
    Możesz coś więcej rozwinąć o tym resetowaniu ? Myślę że to w tym jest cały problem bo jednak na forum F3 sobie jakoś z tym poradzili jak widać.
    @Maciek_1991 to jest jasne bo w MY15 temat jest prosty i od dawna znany. Problem pojawia się jak widać w MY16.
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • Maćku,
    jedyne, co mogę rozwinąć to: http://www.golfmk7.com/forums/showthread.php?t=25997
    Z tym resetem to chodzi o pokombinowaniem z różnymi "resetami", "przywróceniami ustawień fabrycznych" i co nie tylko.
    Jednak wątpię, czy akurat to coś da, bo już operacje tego typu miałem wiele razy robione i jakoś nigdy 5 razy nie mrugało...
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?