FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Gałka drążka zmiany biegów
  • w tym roku wymieniałem już 1 raz więc ASO ściemnia :)
    Rapid LB | 1.6 TDI CXMA 115KM | MY2016 | Ambition MAX| Biel Candy | Gorzów Wlkp.
  • W końcu wybrałem się do ASO celem wymiany drążka zmiany biegów. 
    Wszystko oczywiście w ramach gwarancji. 
    Nowy faktycznie wykonany jest z innego materiału. 

    Podłączam fotki przed i po. 
    a9b8741423bb74356be22ea360ee08[1].jpg
    715 x 953 - 74K
    IMG_0997.JPG
    451 x 601 - 41K
  • @Pan_Marek po pół roku zmienisz zdanie i zobaczysz że materiał stał się znowu gładki a nie taki twardy/chropowaty :) to nadal to samo niestety
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • Wymienili mi gałke i kierownice na nowe :) Znajomy tez mial problem z galka sie przecierala i tez wymienili. Pytanie na jak dlugo bo dali te same czesci pod wzgledem wykonczenia materiału to jest to samo
    LB 1.2 110km 2017 Ambition Błękit Race Metalizowany 17 500km Gliwice
  • Temat wałkowany od początku jak w R montują skórzane gałki... wycierać się będzie ciągle dopóki go nie poprawią.
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • Ja tez po 40tys. Mam nową gałke. Pytanie do Ricka i innych czy jest gdzies napisane (w instrukcji lub gdzie kolwiek) że gałkę ( el. Skórzane) należy konserwować bo w przeciwnym wypadku po roku użytkowania z naszej skóry zostanie tylko wspomnienie? Ja obchodzę sie ze swoim autem bardzo delikatnie i aż się boje jak by wyglądał gdyby był traktowany bardzo surowo. (Niektórzy traktują swije auta jak narzędzia do pracy i slusznie mają takie prawo, ale rapid w takim przypadku to nie jest dobra opcja).
    Rapid LB | 1.2 110KM | MY16 | StyleMAX | Czarny Magic perłowy | Zielona Góra
  • Ja po 12tys mam tak i jutro jadę na wymianę w ramach gwarancji. Co ciekawe dwóch kumpli jeden ma Fabię kupował trzy miesiące po mnie, drugi Octavię pół roku po mnie. Obaj już maja ponad 10tys przejechane i gałki jak nowe? A wyglądają modelowo tak samo, tzn chyba wszędzie montują takie same. Mimo to żadnych obtarć. W  firmie gdzie pracuje flota jeździ na Octaviach/ po 300tys nalotu i gałki nie poobcierane.
    DSC_1706_1.JPG
    1280 x 720 - 96K
    Rapid LB | 1.2 TSI 110KM | MY16 | STYLE | Czarny Magic perłowy | 67000km | Żory

  • Miałem wymienioną gąłke na gwarancji... tak mi zamontowali że kręci się w prawą i lewą strone, bede musiał to reklamować bo sie nie da jezdzic - magicy z aso, pewnie cos połamali i bedzie trzeba znowu wymieniac, oby w gałce a nie na drązku w samochodzie...
    Rapid SB | 1.2 TSI @130KM | MY16 | Ambition Max | Race Blue | 27000km
  • U mnie przy 7 tyś była wymieniana a teraz przy 24 tyś też widzę że będzie do wymiany. Pójdzie to na gwarancję.
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • @Bigi na lewarku nic sie nie da połamac bo jest stalowy, tylko pewnie pjednorazowy ierścień zaciskowy nie został zaciśnięty... czemu nie zgłosiłeś tego przy odbiorze auta ?
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • U mnie dwa razy wymieniali już drążek.

    <mod> Możesz podać więcej szczegółów: dlaczego drążek, z jakiego powodu, jakie objawy,...
    Rapid LB | 1.2 TSI 110KM | MY16 | Ambition Max | Biały | 10000km | Kraków
  • A czy ktoś próbował podejść do tematu w ten sposób, skoro drążki zmiany biegów w naszych R są tak marnej jakości, to czy ASO nie mogłoby wymienić takiej gałki np. na taką z Octavi Polo albo Golfa (oczywiście za dopłatą różnicy).
    Rapid SB | 1.0 TSI 81 kW (110 KM) | MY18 | Style |Błękit Race Metalizowany | 67 000 km | Gorzów Wlkp.
  • W S zaczyna powtarzać się system "scalania" komponentów w pewne jednostki.
    Był osobno filtr paliwa i pompa, teraz jest w jednym module pompa z filtrem.
    Dawniej była osobno samodzielna gałka na drążku, w R jest gałka wraz z mieszkiem. Chcąc wymienić wytartą gałkę - należy to zrobić razem z osłoną lewarka.
    Ale jak na razie, na forum nikt nie wspominał o uszkodzeniu samego drążka.  
    Jest to metalowy pręt, który całkowicie zostaje zasłonięty gałką z mieszkiem.
    Byłoby prościej znaleźć sposób na odłączenie samej gałki od mieszka, by zamocować tylko nową gałkę (przy zachowaniu istniejącej osłony drążka).
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • I mógłby ten lewarek być krótszy o 3 cm
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | MY15 | Active | 201 000 | Wawa
  • Dzisiaj zauważyłem lekkie przytarcie/łuszczenie skóry na kierownicy. Jest ono w okolicy szwu. Ogólnie przyglądając się jej jest lekko wytarta (przebieg 48000km) ale z drugiej strony kierownice trzyma się cały czas.
    Czy ktoś reklamował kierownice ze względu na przetarcia, uszkodzenia skóry?
    Jestem ciekawy jak to wygląda z kierownicą bo lewarki miałem już wymieniane dwa razy bez większych problemów.
    Rapid LB I 1,2 TSI 90KM I MY 2016 I Ambition MAX I Błękit Pacific I 230km I 18.12.2015 I Łódź
  • Mi wymienili kierownicę. 
    LB 1.2 110km 2017 Ambition Błękit Race Metalizowany 17 500km Gliwice
  • Duże miałeś te prztarcia na kierownicy?
    Po jakim przebiegu/czasie zauważyłeś te uszkodzenia?
    Wymienili całą kierownice (razem z przyciskami, poduchą) czy sam wieniec?
    Rapid LB I 1,2 TSI 90KM I MY 2016 I Ambition MAX I Błękit Pacific I 230km I 18.12.2015 I Łódź
  • 5 700 km no kierownicę dali nowa poduszke się przekłada 
    LB 1.2 110km 2017 Ambition Błękit Race Metalizowany 17 500km Gliwice
  • 33 tys i zaczyna mi się ścierac znowu kierownica a w maju gwarancja na auto się skończyła 
    LB 1.2 110km 2017 Ambition Błękit Race Metalizowany 17 500km Gliwice
  • Odświeżam trochę wątek. Pojawił się haczący problem przy gałce skrzyni. Chodzi o chromowany element, do tego stopnia, że skórę przecina. Mieliśmy podobne problemy? Jakieś rady? Oderwać ten chrom, zakleić czymś? Znacie koszt wymiany na nową gałkę?
    20201125_080643.jpg
    4032 x 3024 - 2M
    Skoda Rapid SB |1.2 TSI 110 KM | 2016 | Style + pakiet comfort | magic black | PL

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?