FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
  • @nomo  W 1.2 TSI łańcuch był problemem, ale nie w Rapidzie bo już był poprawiony. Nie powielaj informacji medialnych sprzed 7 lat.
  • Prace na 1.0 tsi zaczęły sie od 2014r a silnik projektuje sie nowy od podstawy trochę czasu, firma miała postawić na mały i mniej zawodny silnik w porównaniu do tych łancuchowych w tym czasie poprawiano 1.2 tsi wypuszczajac ea211 który sie stał na prawdę niezawodny i spełniający normę Euro 6+ wchodzącą od 2019r. Ale co zrobić jak juz wydano krocie na projekt 1.0 tsi i jak będzie 1.2 to nikt nie kupi silnika 1.0, postanowiono co dobre wycofać, jak to było nie raz w grupie vag. 1.2 i 1.4 tsi ea211 za dobrze przeprojektowano dajac za bardzo wytrzymały układ korbowy do mocy nominalnej i orzeprojektowujac głowice i dajac rozrząd paskowy. Nie przypuszczano ze będzie tak dobrze, ale prace nad 1.0 tsi były juz na skończeniu, wiec 1.0 tsi jest silnikiem ea211 o tych samych założeniach co 12 tsi ea211 tylko z tańszym układem korbowym- okazało sie ze tak wytrzymały umożlwiający uzyskanie ponad 150KM z litra pojemności nie będzie potrzebny.
    Ea211 był baza do stworzenia 1.0 tsi ale z innymi założeniami co do.generowanych mocy jednostkowych
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • jestem po jeździe próbnej seatem ibiza TSI 1.0 115km
    w sumie byłem pesymistycznie nastawiony, ale potem stwierdziłem, że i tak już nic innego nie będzie i jakoś się z tym pogodziłem.
    następnie jazda próbna i... czar prysł.
    w porównaniu do mojego 1.2 TSI 105km (tak, ten na łańcuchu) to ten silnik 1.0 jest beznadziejny.
    można przymknąć oko na co nieco jeśli się płaci odpowiednio mniej ale ten silnik jest po prostu droższy i gorszy.
    mało wcale jakoś nie palił, okropnie brzmiał. elastyczności za grosz co 1.2
    1.5k obrotów, 6 bieg i pedał w dechę. samochód ani rusz. dosłownie 0. nie mogłem w to uwierzyć.
    dzięki.
    niestety widzę, że w seacie leonie jeszcze jest dostępny 1.2 tsi 110km i jeśli mam coś brać to muszę zmienić typy i teraz pod uwagę biorę ten model. co ciekawe który cenowo wychodzi podobnie...
    co się dzieje no?
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • Ci co nie są wybredni to nie widzą wad, ja mam podobne spostrzeżenia i inni testujący też.
    wp_ss_20170726_0001 (2).png
    1394 x 1945 - 513K
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Żadna tajemnica w przypadku tak małych, 3 cylindrowych jednostek...... ale jak to bywa w naszym kraju, każdy chwali to co ma, także przyszli lub obecni właściciele będą chwalić 1.0 TSi no bo co maja napisać, powiedzieć....
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • 1.2 tski zrobilem ponad 30 000km dzisiaj bedac w serwisie skody zrobiłem runde rapidem 1.0tsi i musze przyznać ze nie wiem o czym ta dyskusja.... silnik poza kulturą pracy przyśpiesza identycznie ( takie sa moje odczucia). Chyba ze z moim rapidem jest cos nie tak. Próbowałem rozpedzac go na 6 biegu ponizej 2 tys. I bez problemu naboeral predkosci dynamika ok Nie wiem czy we wnetrzu nie jest nawet ciszej.Zona ma clio IV z silnikiem 0.9 tce ( 90km) i to dopiero jest zamulona kosiarka paliwozerna.
    Rapid LB | 1.2 110KM | MY16 | StyleMAX | Czarny Magic perłowy | Zielona Góra
  • pytanie który 1.2 tsi to po pierwsze.
    90km którym jeżdżę służbowo jest jednak słabszy i czuć to nawet w mieście (porównanie bezpośrednio do innej służbówki 110km 1.2 tsi)

    ale to jakby nie o to do końca chodzi. służbowe - wiadomo, inaczej się jeździ.
    ale turbodziura jest. znacznie większa niż w 1.2
    a tą właśnie najmocniej odczuwa się jeżdżąc prywatnie...
    i nie, nie będę bronił swojego prywatnego 1.2 105km - uważam, że 110km na pasku jest jeszcze lepszy. czuję nawet pewien niesmak, że jakoś tak się poukładało, że załapałem się na końcówkę serii łańcuchowych ale kurczę. byłem już prawie zdecydowany brać tego 1.0 tsi twierdząc, że i tak będę musiał bo 1.5 będzie poza moim zasięgiem finansowym. no i się kurczę po jeździe próbnej rozmyśliłem. coś musi w tym być
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • Ja mam 1.2tsi 110 i skrzynie 6bieg. Jezdzilem 1.0tsi tez ze skrzynia 6 bieg. W moim 1.2 tez jest turbodziura. Byc moze sa jakies roznice w dynamice na + dla 1.2 ale nie jest to roznica czarny-bialy. Jesli mialbym dzisiaj kupic rapida to mysle ze 1.0 nie zmienil by mojej decyzji.
    Tak jak pisalem wczesniej, wsiadajac do clio od razu czuje muła mimo ze silnik tez turbo i 3 cylindry. A dzisiaj wsiadajac do rapida czulem sie jak w swoim 1.2 . Byc moze musial bym  przejechac wiecej km by dostrzec wady 1.0tsi  po dzisiejszej jezdzie nie jestem rozczarowany.
    Rapid LB | 1.2 110KM | MY16 | StyleMAX | Czarny Magic perłowy | Zielona Góra
  • Witajcie forumowicze :) Mam pytanie posiada ktoś Skodę Rapid z silnikiem 1.0 TSI z DSG? Zamówiłem taki samochód i się zastanawiam czy to będzie jeździło i czy ten silnik jest ok. czy lepiej wybrać 1.4 TSI z DSG?
  • @gboczar - najpierw zamawiasz auto, a później się zastanawiasz czy to bedzie jeździło???
    RAPID SB I 1.2 TSI I 110 KM I MY17 I STYLE I WHITE CANDY I GDYNIA
  • Bierz 1.4 sprawdzona jednostka ea211, 1.0 tsi to niewiadoma.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Mam możliwość zmiany, więc pytam. 1.0 to też podobno ma być ea211. Zastanawiam się bo zależy mi głównie na jeździe w mieści i na niskim spalaniu.
  • Weź 1,4 bo bedziesz żałował. 
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Są już pierwsze wykresy tuningu silnika 1.0 TSI. Z 70 kW poszło na 94 kW, moment ze 160 na 228 Nm. Wykres dot. silnika 1.0 TSI (w F III) ze Słowacji.
    tuning.jpg
    600 x 600 - 329K
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • wynik całkiem fajny :)
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • Rapid LB | 1.6 TDI CXMA 115KM | MY2016 | Ambition MAX| Biel Candy | Gorzów Wlkp.
  • witam czy nasze skody z silnikiem 1.0 tsi 110km maja kąt wyprzedzenia zapłonu?
  • Każdy silnik spalinowy TSI ma kąt wyprzedzenia zapłonu. Dzisiaj taki parametr nie jest już podawany w dostępnych katalogach. W R jest mapa zapłonu, w zależności od kilku parametrów komp dobiera wartość przedzapłonu, sam steruje momentem przeskoku iskry na świecach.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Kat wysterowany jest pod paliwo 95, przy programie można sie pobawić pod 98
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • @jercen nie każdy silnik spalinowy ma kąt wyprzedzenia zapłonu. Silniki z zapłonem samoczynnym mają kąt wyprzedzenia wtrysku. Taka mała dygresja jak już mamy być dokładni co starasz się przy każdej wypowiedzi robić :D

    <mod> temat dotyczy silnika benzynowego. Nic więcej. Pisałem na zadane pytanie. Nie ma potrzeby w wątku silnika benzynowego opisywać dalsze możliwe wersje silników spalinowych - silników Diesla. Na forum są stosowne działy poświęcone silnikom Diesla.
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?