FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Cena Rapida - co, jaki upust i gdzie udało Wam się wynegocjować przy kupnie nowego Rapida?
  • @krisr77 potwierdzam - wielki pozytyw dla Auto Wimar. Dobry salon i sensowni ludzie, a co najważniejsze - bardzo atrakcyjne oferty. Wcześniej w tym wątku pisałem jaką ofertę udało mi się wykroić. Jeśli chcesz kontakt to poproszę o wiadomość na priv.
  • autowimar - 62 000 ze specyfikacji wartej 70 600 - let's the war begins :)
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • przy 70 tys z konfiguratora spokojnie możesz wycisnąć 12-13 tys. ja negocjowalem mailowo z każdym dilerem od którego otrzymałem ofertę, bo pierwsza ich propozycja zawsze jest słaba ;)
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • ...a potem tą samą propozycję wysyłasz do konkurencji, która odpisuje ci z propozycją 5% taniej, którą odsyłasz do kolejnego i tak po dwóch, trzech kółkach masz paręnaście procent tylko dlatego, że dilerzy walczą między sobą. Powodzenia...

    W Łodzi polecam Zimnego. Bednarek ostatnio - takie mam wrażenie - nastawił się na flotowe i ciężko coś wydobyć, mimo, że jest największy w regionie. Zresztą jak kupowałem swojego to Bednarek był niezainteresowany walką o mnie, jako o potencjalnego klienta... Ich problem

    EDIT: acha, musisz wyczuć, jak dilerzy zaczną mocno twardnieć, to zachęć ich jakimiś dodatkami, że kupisz, ale może niech dorzucą felgi/opony/matę dwustronną/system siatek etc. A na koniec mocno się wahając zgódź się na ich warunki pod rygorem dorzucenia pakietu paruset złotych na przeglądy. Powinni łyknąć. W tej grze piłeczka *zawsze* jest po twojej stronie. Musisz naciskać umiejętnie, ale zawsze to ty stawiasz warunki... No i dobra rada! Jak kupujesz zawsze upewnij się, że wpisze ci datę odbioru. Jak się będzie spóźniać to ty możesz wyrwać dodatkowe graty...
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • bylem osobiście przed chwila wróciłem z Wimaru - jakbym nie gadał nie chca dac więcej niz 3000 dodatkowego rabatu.
    za Elegance MAX + lakier metalizowany + kolo dojazdowe + pakiet pogwarancyjny 2 lata (60 tys km) + felgi stalowe z oponami zimowymi  wyszło 71 tys. zeszliśmy na 63 300.
    to co mi zaproponowali i na co może sie skusze to odbiór auta w 2015 roku (poczatek stycznia)  co da nam dodatkowy rabat od importera w wysokości ponad 4 tys i cena będzie sie kształtowała w granicach 59 tys,
    biorąc po uwagę ze jak zamówię auto we wrześniu to do odbioru będzie i tak pod koniec listopada czy w grudniu to ten miesiąc czekania mnie nie zbawi. a podobno na wyprzedaż rocznika 2014 nie ma co czekać bo nie będzie co wyprzedawać ze względu na ogromne zainteresowanie tym modelem. 

     
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Zimny Lodz 61 140 czyli okolo 9000-9500 rabatu plus nie wiadomo jaki rabat jak rocznik 2014 przy odebraniu w 2015.
    Jakby wyszło z 57 tys oferta robi coraz bardziej sensowna :)
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Poszukaj na forum, bylo tu o samochodach z wyprzedaży rocznika ze to wcale nie jest takie oplacalne jak sie pozornie wydaje. Kupujesz taniej samochod bo i jest on mniej wart w danej chwili, a strata jest o wiele wieksza niz te proponowane 4 tys. Zazwyczaj osoby jaraja sie tymi 4 tys i juz nie negocjują wiecej, jest to jeszcze bardziej na reke dilerowi bo powiedzmy w ciagu roku daje 5500 tys rabatu. Wychodzi na to ze sprzedaje samochod rok starszy z lepsza prowizja niz auto z aktualnego rocznika, wszystko jest skalkulowane jak trzeba. Osobiscie wolałbym juz poczekac i kupic auto z 2015r.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Ale  w tym przypadku mówimy o rabacie około 9,5 tys (i może jeszcze sie coś urwie) +plus te 4 tys za wyprzedaż rocznika czyli razem 13 - 13,5 tys
    A zamawiając we Wrześniu samochód i tak dostane po koniec roku 
    Standardowo to nie wiem jak trzeba by negocjować ze  te 13 tys rabatu uzyskać.
    Jutro bede w Radomiu zobaczymy jak tam będą elastyczni :)
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Ja byłem we Wrocławiu na pl. Grunwaldzkim. Tylko poprosiłem aby mi pokazała Rapidka i dała rozpiskę wersji. Oczywiście nie odbyło się bez oferty indywidualnej. 
    "Dostałem" 4700zł standard + 3500zł od dilera bez żadnej gadki.

    Ja swoją bryczkę kupuje w niemczech w salonie.
    Po wszystkim napiszę co i jak ;-) (choć zacząła mi chodzić po głowie Octavia)
  • @gross81  Dokładnie, Rapid po roku traci na wartości co najmniej 8000 zl, więc te 4 tyś
    to tak średnio wychodzi. A po za tym w wyprzedaży musisz brać to co stoi na placu.
  • ale cały trick polega na tym ze nie będę brał tego co na placu tylko to co sobie sam wyspecyfikuje. auto fizycznie przyjedzie do salonu jeszcze w 2014 ja je po prostu kupie w 2015 dzięki temu załapie sie na rabat wyprzedażowy :)
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • I tu jesteś w błędzie, wyprzedaż dotyczy aut, które stoją na placu, a nie to które sobie zamówisz.Zamawiając auto masz cenę ustaloną.
  • ale to będzie stało na placu - przez jakieś 2 tyg. mam cenę ustalona 61 tys. plus rabat jaki będzie obowiązywał dla rocznika wyprzedażowego .

    zacytuje pracownika salonu w Lodzi :
    "oczywiście na początku przyszłego roku na pewno będę jakieś rabaty wyprzedażowe, na początku tego roku było to dodatkowo około 4 tys. zł ale nie było pakietów MAX, więc jak będzie na początku przyszłego trudno powiedzieć, ale tak jak pisałem ustalamy teraz cenę na dziś a jak wejdzie dodatkowy rabat to go uwzględnimy w ostatecznej cenie, oczywiście zawsze może Pan zrezygnować jeśli ten dodatkowy rabat nie będzie Pana satysfakcjonował (nie traci Pan zaliczki)"

    w 2 salonach pytałem o taka możliwość w 2 potwierdzono ze jest to do załatwienia wiec czemu nie skorzystac
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  •  Jeżeli tak Ci obiecali to bierz, ale dla mnie coś tu nie gra. Żądaj wszystkiego na piśmie, bo później będzie za późno.A po za tym w dowodzie będziesz miał rok produkcji 2014, nie ważne czy styczeń, czy grudzień.Czyli jesteś już w plecy te 8 tyś, o których pisałem. Kwestia tego po ilu latach będziesz sprzedawał auto, im później tym lepiej.
  • tak czy owak bede mial rok produkcji 2014 - na rocznik 2015 trzeba bedzie jeszcze poczekać - pytanie czy wtedy również da sie wytargować minimum 13 tys rabatu na roczniku 2015 
    na "normalna" wyprzedaż podobno nie ma liczyć bo ja wszyscy wiemy samochodów na placu prawie nie ma - na każdy egzemplarz trzeba czekać do 2 miesięcy.

    co do samochodu - planuje na dłuży okres czasu -5/7 lat - dlatego nie chce kupować samochodu używanego wyższej klasy powiedzmy za 30 tys po wtedy to będzie juz 15 letnie auto.
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  •  Kupujesz auto taniej, ale też taniej musisz sprzedać. W każdym razie życzę Ci abyś był zadowolony z Rapidka bo to chyba jest najważniejsze :-)
  • Rapid Spaceback Style plus 1.2 TSI 105 KM 2014  do tego-xenony, Climatronic, dodatkowe felgi 16 diamond na zime, siatki bagaznika, alarm, dywaniki, mata bagaznika gumowa, kolo zapasowe, póleczki bagaznika.
    63000 zł. Czekałem 3 Miesiące salon Kraków Na Zakopiance
  • Damiannen - to ile ci tego rabatu wyszło ??? bo jak bym nie liczył to mi wychodzi 14-15 tys ??? :)
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Rapid LB | 1.2 105KM | MY15 | Elegance max | Szary metal| 18000 km | Toruń
  • a tutaj od dealera skody

    http://otomoto.pl/skoda-rapid-elegance-max-1-2-tsi-105-km-C33824013.html
    Czy cena nie jest podejrzanie niska?

    Rapid LB | 1.2 105KM | MY15 | Elegance max | Szary metal| 18000 km | Toruń

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?