FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Cena Rapida - co, jaki upust i gdzie udało Wam się wynegocjować przy kupnie nowego Rapida?
  • nie takie silniki miały moje auta ;)

    oczywiście nie można dobrać pakietu pogwarancyjnego 2 lata/120 tyś. bo obawa im została ... plus jest taki (dla innych minus), że będę wymieniał olej częściej - co 12-15 tyś. to niemały koszt, zgadzam się, ale wiem co nie co o praktykach producenckich (od co najmniej 20 lat ;) i zawsze w praktyce okazywało się, że lepiej częściej wymienić niż potem pluć sobie w brodę ...

    ceny LPG do innych silników TSI we Wrocławiu oferowali mi na poziomie 9 tyś (!) PLN, a jak robię ponad 30 tyś. km rocznie to ten zakup łatwo się "zwróci".

    a po 5 latach (jak auto tyle wytrzyma mechanicznie i elektronicznie) się zobaczy :)

    P.S.
    znajomi gazownicy, którzy nie zakładają takich instalacji do LPG, nie mają nic przeciw - skoro producenci się dogadali i Landirenzo daje odpowiednią mapę wtrysku i współpracuje z udostępnioną przez Skodę mapą wtrysku benzyny ... to czemu nie?

    pozdro,
    Rob
  • Wywaliłem alarm z zestawu, cena spadła do 57 200 (inna oferta) + ubezpieczenie AC/OC/NNW za 590
    (poprzednio byłoby i tak 1590 za ubezpieczenie lub 1490)
  • a ja ubezpieczenie dostalem za free :P 
    Rapid LB | 1.2 tsi 105KM | MY14 |ambition max | bialy candy | 30000km | szczecin
  • To ubezpieczenie za 590 kazdy dostaje z automatu czy trzeba sie jakos specjalnie o nie dopytywac?
    Rapid SB | 1.2 105KM | MY15
  • Oferta specjalna przy kredycie z salonu (oficjalnego skody) kwota doliczana do kwoty kredytu. Ja się pytałem dla pewności.
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • Czyli jak biore za gotówkę to nie mam szans. Szkoda :/
    Rapid SB | 1.2 105KM | MY15
  • ale to ubezpieczenie nie jest czasami doliczane do kosztów kredytu ??? a nie do kwoty kredytu ???
    ps daj linka do strony z oferta tego ubezpieczania
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Doliczają do kosztów kredytu 1590 zł a pomniejszają o 1000 zł kwotę kredytu. Przynajmniej tak jest w Millenium Leasing
  • czy to nie czasami jest to w cenniku ??
    "
    Teraz przy zakupie ŠKODY Rapid Spaceback możesz otrzymać dodatkowo upust w wysokości 1000zł na zakup pakietu ubezpieczeń OC/AC/NNW/Assistance/ZK w ofercie ŠKODA Finance"

    to mnie nie dotyczy zamawiałem liftbacka :(
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • przy zakupie na kredyt ubezpieczenie auta jest wliczone w koszta kredytu
     " prowizję bankową: 1 630 zł, odsetki: 0 zł, składkę ubezpieczenia komunikacyjnego: 1 590 zł, składkę ubezpieczenia spłaty kredytu: 1 078 zł; rzeczywista stopa oprocentowania 9,25%; 
    Rapid LB | 1.2 tsi 105KM | MY14 |ambition max | bialy candy | 30000km | szczecin
  • To namieszaliscie mi. W koncu ta kwota jest rowna 590 zl i platna w salonie, czy tak jak kubelec napisal 1590 doliczone do kosztow kredytu?
    Rapid SB | 1.2 105KM | MY15
  • jak bierzesz na kredyt to jest juz w kredycie a jak za gotowke to 590 
    Rapid LB | 1.2 tsi 105KM | MY14 |ambition max | bialy candy | 30000km | szczecin
  • Ok dzieki.




    ps. Atsuki troche mnie zmylil swoja wypowiedzią
    Rapid SB | 1.2 105KM | MY15
  • z tym jest różnie - jeśli w salonie pytasz, to ofertę robi dealer - jego ścigasz o włożenie kosztów ubezpieczenia do rat lub całkiem osobno;

    jeśli robisz przez pośrednika - to tu trzeba pilnować, żeby np. przy zakupie na firmę koszt ubezpieczenia wrzucił do rat (VAT i podatek do odliczeń)
  • Czy namieszałem, biorę auto w kredycie 0% i mam mieć ubezpieczenie za 590 wyliczone w kredyt. Czy to do kwoty czy jako koszt to mnie nie interesowało bo to już w sumie nie takie duże pieniądze, +/- 80 zł. A pani sprzedawca poinformowała mnie ze to oferta przy kredycie od skody. I dlatego tak i napisałem wcześniej. A jak i tyle chcą przy płatności gotówką to tym lepiej dla tych co biorą za gotówkę, zawsze 1000 zostaje w kieszeni :).
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • Oszczednosci zawsze najwazniejsze :)
    Rapid SB | 1.2 105KM | MY15
  • @atsuki - i na pewno jest to ubezpieczenie komunikacyjne AC/OC, a nie ubezpieczenie kredytu?
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Na pewno jest to AC/OC, ubezpieczenie kredytu będzie swoja droga.
    Przy kredycie 0% jest prowizja i ubezpieczenie kredytu, odsetki zero, a ubezpieczenie na pierwszy rok jest wliczone w kwotę kredytu, wiec prowizja banku będzie wieksza o 30 zl.
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • ostateczna kalkulacja wszystkich kosztów pokazuje, że tradycyjnie raty leasingu/kredyt u dealera rąbią po kieszeni (wezmę poza Skodą leasing), natomiast ubezpieczenie mają najlepsze :)
  • @joguras no to kiedys było wielkie larum w którymś z wątków jak to korzystny jest kredyt/leasing u Skody, prawda jest taka ze dealerzy współpracują z najdroższymi firmami które poza salonem nie były by zupełnie konkurencyjne ze swoja ofertą podobnie jest z ubezpieczeniem choć tu mozna jeszcze sie zastanowić nad zakresem i tu szukać plusów.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?