FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Cena Rapida - co, jaki upust i gdzie udało Wam się wynegocjować przy kupnie nowego Rapida?
  • nie wiem czemu narzekacie na ofertę finansowania Skody - wg mnie jest bardzo dobra - na moim przykładzie: biorąc w kredycie 30 tys całkowite koszty kredytu przez 3 lata to 4900 z czego 1600 to ubezpieczenie AC/OC ktore i tak musiałbym kupić (prawdopodobnie drożej) wiec realnie jest to 3300/3 lata. Znajdźcie mi lepsza ofertę....
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • masz racje krisr77  ja tez kredytuje 30000  i do splaty w 3lata jest 34 300 w tym 1590 oc/ac czyli koszta kredytu przez 3 lata to 2700zl znajdzcie lepszy kredyt bo ja szukalem i nie ma !!!
    Rapid LB | 1.2 tsi 105KM | MY14 |ambition max | bialy candy | 30000km | szczecin
  • @kubelec - dlaczego mamy ta sama kwotę a różne wyliczenia ??? :)
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • nie wiem ja mak kredyt 0 procent 
    Kredyt 0% - reprezentatywny przykład ustalony i przekazywany zgodnie z ustawą o kredycie konsumenckim: cena samochodu: 59 876 zł; wkład własny: 29 938 zł; całkowita kwota kredytu: 29 938 zł; stopa oprocentowania kredytu: 0%; całkowity koszt kredytu: 4 298 zł obejmuje: prowizję bankową: 1 630 zł, odsetki: 0 zł, składkę ubezpieczenia komunikacyjnego: 1 590 zł, składkę ubezpieczenia spłaty kredytu: 1 078 zł; rzeczywista stopa oprocentowania 9,25%; czas obowiązywania umowy: 36 miesięcy; całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta: 34 236 zł; wysokość raty: 951 zł.   moja rata to 952zl bo bralem 30000 a tu jest wyliczenie dla 29938zl
    Rapid LB | 1.2 tsi 105KM | MY14 |ambition max | bialy candy | 30000km | szczecin
  • a ten sam kredyt?. Ubezpieczenie w promocji nie 1600 a 600 + inne wyliczenie zdolności kredytowej z czego inna cena ubezpieczenie obowiązkowego kredytu. Tak gdybam.
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • wiesz co ja mam to wyliczenie w domu  wiec pisze z pamięci - może ja sie walnąłem  :) tak czy owak w moim banku kredyt konsumencki kosztowal by mnie przez 3 lata od 8 do 11 tys :)
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • no jak pytalem w banku to na 4 lata bym mial ta sama rate:) wiec rok splacania wiecej i brak ubezpieczenia. uwazam ze w skodzie to dobry kredyt !!!
    Rapid LB | 1.2 tsi 105KM | MY14 |ambition max | bialy candy | 30000km | szczecin
  • W skodzie dostalem ok 5000 kosztow leasingu i ubezpieczen na rok, w leasingu efl + ubezpieczenie na rok - 4200

    w skodzie prowizja + obowiazkowy GAP byl ... a przy duzej wpłacie własnej zupelnie jest zbedny
  • no i zamówienie jest

    ŠKODA Rapid Spaceback Elegance Max
    Kolor: Biel Candy Niemetalizowany
    1.2 TSI 63 kW (85 KM)

    Wyposażenie dodatkowe:
    1. Mata dwustronna na podłogę bagażnika (guma / tkanina)
    2. Składany podłokietnik z tyłu z miejscem na 2 kubki i przejściem do
    bagażnika
    3. Stalowe koło dojazdowe (podnośnik, klucz do kół, bez zestawu
    naprawczego)
    4. SUNSET - tylne szyby o wyższym stopniu przyciemnienia
    5. Gniazdo multimedialne MDI (Mobile Device Interface)

    Akcesoria:
    1. Instalacja gazowa Rapid 1,2 TSI/63 kW/CBZA

    - cena początkowa 68 749,00
    - cena końcowa 56 900,00

    leasing 105,85% bez dodatkowych pakietów do zakupu (GAP, inne szkaradzieństwa ;) )
    w tym opłata manipulacyjna 0,75% od 1 wpłaty = 138, 78 netto
    ubezpieczenie od dealera

    więcej się nie udało wycisnąć :( życzę udanych negocjacji

  • pewnie kolo i mata w gratisie ale i tak bardzo dobra cene wyrwales
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • w sumie 4 dilerów podało podobne kwoty i to za 1-2 razem ! warto nawet mejlowo podesłać odpowiednią wypełnioną tabelkę np. w Excel żeby wypełnili - jak tam się ładnie poda pola o nazwie "cena katalogowa" i "upust" w %, to samo to sprawia, że handlowiec stara się nie targować a dać faktycznie swoją niską cenę.

    salony z Opola i Poznania i szeroko rozumianych okolic dawało tylko 4 700 upustu standardowego :) - takich nie polecam

    natomiast Zgorzelec dał podobnie niski upus, ale zaraz zadzwonił i po przekazaniu mu informacji o pożądanej cenie (w słuchawce była słychać "szsłszszłszszłsz" ;) ) i cena spadła natychmiast o 7 tysi :)a potem jeszcze trochę
  • no to jest ciekawe że jeden może dać rabat 6, 7 tys rabatu i mu sie opłaca a inni właściwie nic poza tym. 4700 i nie widzą możliwości jakiejkolwiek negocjacji, też takich napotkałem
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Ten mechanizm jest bardzo prosty, w sytuacji przewagi popytu. Co dealer nie spuści - to mu zostanie w salonie. Dlatego dzisiaj - kto się dużo nie targuje, a zadowoli się np. dywanikami, zostaje wystrychnięty na dudka. Dla zdrowo myślącego dealera, który ma bonusy od ilości sprzedanych pojazdów - warto iść drogą większych upustów. I tak na każdym autku zarobi - a na dodatek wyrabia normy sprzedaży i ma dalsze profity. Przy bliższej rozmowie - niejeden dealer to potwierdzi.
    Pozdrawiam   
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • teoretycznie jest to logiczne ale nie wierze w to by któryś diler był tak bogaty by nie chciał sprzedać auta nawet z niższa marżą, a to mnie właśnie ciekawi że są tacy którzy są nieugięci mimo iż przedstawiam mu propozycje 6 tys rabatu dostaną przed chwilą u konkurencji, domyślam się że musi im bardzo dobrze iść bez rabatów bo jak by się inaczej opłacała taka polityka
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • niezbadane są myśli handlowca - w jednej i tej samej firmie z miasta X handlowiec w ogóle mnie spławił tekstem, że we Wrocławiu jest kilku dealerów i mam gadać z nimi a w mieście Y z tej samej firmy handlowiec dał ciekawą ofertę za b.niską cenę ...

    stawiam na wyrabianie ilości sztuk sprzedanych, od których firma dostaje kasę od importera.
  • Dokładnie tak. Sam dealer pokazał mi fakturę "zakupu" majego R w Skodzie - i prosto policzył - ile na mnie "zarobi" - albo inaczej - na ile może iść z upustem w dół. Natomiast w obecnej sytuacji - kiedy dealer wie - że jak nie jednemu - to drugiemu klientowi sprzeda dany model - to nie martwi się o jego (auta) sprzedaż. Po prostu prawo rynku - mamy aktualnie spore zapotrzebowanie na te autka - to i dealerzy na tym bazują. 
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • A mógłbyś te wyliczenia zobrazować, które dealer Tobie przedstawiał? Tak na przyszłe zakupy ;)
  • Czy ktoś wie do kiedy można zamawiać Rapida Liftback aby był jeszcze wyprodukowany w 2014 roku?

    Jak myślicie czy w wyprzedaży rocznika 2014 nadal bezie upust 4700+wyposażenie MAX +upust na instalację LPG?

    Zastanawiam sie kiedy jest najlepszy moment na zakup samochodu; rocznik produkcji nie ma dla mnie większego znaczenia.
  • Jeżeli chcesz auto pod siebie i to jeszcze z 2014 r. tak aby załapać się na wyprzedaż to musisz to zrobić już i to niezależnie czy chodzi o Rapida LB czy SB a i tak może być problem aby się wyrobili !!!!!

    Jeśli śledzisz te wątek to powinieneś wiedzieć, że są ludzie którzy zamówili auto w lipcu, sierpniu nie mają jeszcze terminu produkcji a ludzie z pierwszej połowy września mieli terminy na luty 2015 r.!!! Jeśli tego nie zrobiłeś to zapoznaj się z wpisami tak od sierpnia/września.

    Ogólnie na Liftbacki czeka się dłużej.

    Na pocieszenie powiem tyle, że jest szansa na skrócenie terminu bo ostatnio pojawiły się informacje o skróceniu daty produkcji ale pewności nie ma.

    Co do wyposażenia o którym piszesz to jak zamówisz to nic nie zmienią a jaka będzie wyprzedaż to okaże się na początku stycznia (tak było rok temu, choć przez przypadek wyciekły ceny na kilka dni przed końcem roku bo ktoś za szybko na stronie umieścił a później usunął).

    W każdym razie nie czekaj tylko zamawiaj i miej nadzieje, że się wyrobią choć może być już problem.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • jednym słowem jak przyspieszyli produkcję na 15 listopada (podobno), to ani na upust wyprzedaży się nie załapię, ani na rok produkcji 2015 ani na bony :( - taki malkontencki żarcik ;)

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?