FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Cena Rapida - co, jaki upust i gdzie udało Wam się wynegocjować przy kupnie nowego Rapida?
  • Tak maciek rata niższa ale rok dluzej placisz i pozniej wykup 20 pare tysiecy. Samych odsetek ok 8000 więcej oddasz z porownaniem 50/50. Ja tez miałem brac ten na 30% ale później przeliczylem siegnelem po jeszcze jeden sloik oszczędności;-) i biore 50/50. Szkoda tyle odsetek oddawac tym bardziej że po 4 latach masz już znaczny spadek wartosci auta a tu jeszcze ponad 20 tysi wydatku na niego. Lepiej dołożyć 250 do raty i pare tysi do 1 wplaty a po 3 latach zapominasz,ze miałeś kredyt na samochód. ..
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105 KM | MY15 | Elegance Max | Beż Cappuccino | 11000 km | dolnośląskie
  • @Maciek_1991 pozwolę sie z Toba nie zgodzić :) specjalnie dla Ciebie przygotowaniem mala symulacje

    Auto warte powiedzmy 60 000.
    Wariant 30% kredyt niskich rat
    1. wplata wlasna - 18000
    2. wykup - 22500 
    3 48 rat po 667 - 32 015

    razem koszt samochodu przez 4 lata: 72 516 
    odejmijmy od tego koszt AC/OC w pierwszym roku 1590 (bo i tak musisz je kupic) = 70 900

    na wykup auta co miesiąc przez 4 lata bedziesz musial oszczędzać po 468 (22500/48) 
    realne koszty co miesiąc przez 4 lata (rata plus oszczędności na wykup) 1135
    relany koszt kredytu 10 900

    Teraz moj wariant 50/50 kredyt 0%
    1. wplata wlasna 30 000
    2. 36 rat po 952 = 34300

    razem koszt samochodu przez 3 lata: 64300 - koszt AC/OC 1590 = 62700 
    realne koszty co miesiac przez 3 lata 952
    realny koszt kredytu 2700
    jedyny minus jaki widze to to ze musisz miec 12000 zl wiecej na pierwsza wplate, ale poza tym same plusy, oddasz bankowi ponad 8000 zl wiecej niz ja a Twoje miesieczne obciazenie bedzie o 180 zl wieksze i to przez cztery lata a nie przez trzy.
    P. S. Dawid widze wyprzedziles mnie w wyliczeniach



    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Zobaczymy, czy mi wyjdzie zdolność kredytowa przy 50/50, jak tak to faktycznie lepiej to wziąć.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Maciek_1991 dadza pewnie ci kredyt bo ja przy karcie podatkowej  dostalem bez udokumentowanych przychodow
    Rapid LB | 1.2 tsi 105KM | MY14 |ambition max | bialy candy | 30000km | szczecin
  • @kubelec i dali Ci kredyt bez zaświadczenia o zarobkach? A jak Ci sprawdzili zdolność?
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • pit-16a i ksiazke przychodow 
    Rapid LB | 1.2 tsi 105KM | MY14 |ambition max | bialy candy | 30000km | szczecin
  • Mi na kredyt samochodowy w mBanku nikt sprawdzał zdolności.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • ja nawet nie wiem jaka mi wyjdzie zdolność bo jeszcze nie składałem wniosku... ale to nie jest tak ze żeby złożyć wniosek o kredyt trzeba znać vin samochodu czyli tak naprawdę po dacie produkcji (tak mi tłumaczył dealer)
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • U mnie dealer najpierw składa wniosek kredytowy i jeżeli przychodzi decyzja pozytywna zamawia Twoje auto. No bo jak inaczej auto Ci zamowi a później sie okaze że bank odmowi Ci kredytu i co wtedy...
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105 KM | MY15 | Elegance Max | Beż Cappuccino | 11000 km | dolnośląskie
  • w sumie racja  - logiczne:)
    ale po 1. ja jeszcze nie wiem na jaka kwotę :)
    po 2. decyzja teraz a kredyt do przyznania dopiero za 3-4 miechy ???
    po 3. raczej o decyzje sie nie martwię zdolnosc bede mial zadnych innych kredytow w tej chwili nie mam na glowie, to na te 800-900 raczej bez problemu dadza
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • doklanie, w moim przypadku bylo tak: decyzja kredytowa -> zaliczka -> wyslane zamowienie -> (magiczne 3,5 miesiaca) -> umowa kredytowa -> odbior auta
    kwota w miedzyczasie sie zmienila, ale nieznacznie
  • @karolek i już powinieneś cisnąć dealera, że zmieniła się kwota. Mój mi zagwarantował niezmienność ceny i raty i jak coś, będę go ścigał... U mnie znowu już zamówił auto, twierdząc, że o finansowanie będziemy się martwić jak auto już będzie do odbioru.
    Dostałem dzisiaj sporo ofert z innych salonów i w sumie najlepszą dał mi ten w którym zamówiłem, pomimo że nie wydaje się atrakcyjna, ale w wielu przypadkach kwota wyszła wyższa niż mojego i to bez pakietów gwarancja i przeglądy. Jeden salon dał mi fajną cenę, ale po doliczeniu pakietów i blokady skrzyni biegów wyszło praktycznie tak samo jak u mojego, tak więc zostaję przy pierwszym wyborze, ale dzięki za radę :)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • kwota się zmieniała bo zmieniałam zamówienie;) więc nie było o co cisnąć dealera, cena była dobra, a dealer w porządku
  • Właśnie dostałem ofertę od dilera z którym na początku negocjowałem (trochę zaspał):

    Rapid Spaceback Elegance MAX 
    1.2 TSI 77 kW (105 KM) 6-biegowa
    Cena podstawowa: 65 550 zł
    Cena koloru nadwozia: 1 800 zł
    Wyposażenie dodatkowe: 300 zł
    Stalowe koło dojazdowe (podnośnik, klucz do kół, bez zestawu
    naprawczego) 300 zł
    RAZEM: 67 650 zł

    Rabaty PROMO:

    Rabaty dealera:
    12 200 zł
    4 700 zł
    7 500 zł
    CENA*: 55 450 zł

    Samochód z rocznika 2015

    Co myślicie o tym ??? Czyżby juz planowali napędzanie sprzedaży na początku 2015 ??

    W sumie co najmniej 1000 lepsza oferta niz to co udało mi sie wynegocjować no i 2015 r kusi
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • No ładna oferta, możesz zdradzić który salon? Ja na swoją ofertę nie mogę narzekać ale twoja wygląda trochę lepiej.  Pytanie jeszcze jak z cena po nowym roku będzie bo zawsze są podwyżki i czy Ci też ceny nie podniesie jak nie będziesz miał gwarancji ceny. Ja mam wersję AmbitionMAX liftback z tym samym silnikiem plus:
    - Swing,
    - tempomat,
    - climatronic,
    - hak holowniczy,
    - metalic,
    - USB,
    - wszystkie dywaniki wraz z bagażnikiem,
    - listwy progów,
    - koła zimowe z oponami Michelin Alpin A4,
    - dodatkowa gwarancję i przeglądy na 120 tys km,
    - pojemniki na śmieci,
    - i parę innych drobiazgów
    za niecałe 58 tys zł.
    Więc twoje niecałe 56 tys. jest dobra oferta.

    PS.  Pomyliłeś się w obliczeniach o 300 zł :-P
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • nie pomyliłem sie :) poza tym sa to wyliczenia dealera.
    a tak porównując z moja oferta za 58 500 - to sumie az tak dobra nie jest bo :
    u mnie jest liftback +1000 -  na lift back nie ma promocji do kredytu na 1000 (OC/AC za 590)
    sam liftback jest  droższy niz spaceback +350
    u mnie jest sunset + 600
    u mnie w tej cenie jest zestaw pakietu gwarancji/przeglądów +533
    czyli w sumie oferta lepsza o raptem 500zl

    a ciekawe czy na te z roku 2015 beda te bony jesli nie to w ogole nie opłacalny interes.

    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • @krisr77, miałem ten sam problem z bonami, dzwoniłem do handlowca i powiedział, że to póki co akcja do końca roku i nie wie co będzie dla tych (w tym mnie), którzy odbierają w 2015. Obiecał mi, że jak będzie taka możliwość, to mnie wciśnie żebym dostał, zobaczymy czy się wywiąże. Moim zdaniem powinna liczyć się data zamówienia
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • hehe, a moim zdaniem powinien się liczyć sam fakt kupienia Rapida, to też bym się załapał...
    Panowie czy bony nie są rekompensatą za ponadnormatywny czas oczekiwania? A nie za samą datę zamówienia, czy też datę odbioru?
  • @kros, dokładnie są za to. Tylko kwestia jest taka, że zamówiłem auto w październiku, odbieram w marcu i bonów nie dostaję, bo akcja jest do końca roku...
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • ale Maciek  wg mnie bony naleza ci sie jak "psu micha"
    liczy sie kiedy zamawiasz auto (i to ze czekasz powyzej 3 miesiecy) a nie kiedy odbierasz. ja tez w pierwotnej wersji auto mialem odebrac w lutym a bony dostalem. poza tym dealer wg mnie nie ma tu nic do gadania to jest akcja Skody pewnie dostaniesz listem tak jak my wszyscy.
    btw, Twoj okres oczekiwania jest jakis chory - pol roku ??? (przeciez kolejki sie juz skrocily) tyle to sie czeka na octavie rs.
    cos mi sie wydaje ze ten Twoj dealer jakis lewy jest zdeczka
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?