FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Cena Rapida - co, jaki upust i gdzie udało Wam się wynegocjować przy kupnie nowego Rapida?
  • @krisr77, wiem o tym, rozmawiałem z innym dealerem i mówił max. 4 miesiące. Tak jak pisałem, nie mam wpisanego terminu na zamówieniu, czekam co wpisze sprzedawca, wtedy będę działał. Nie chciałbym przenosić się do innego, bo nie mam szans na to co ten mi dał w tej cenie.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • a wez moze napisz od a do z co masz w "tej cenie"
    bo cos mi sie wydaje ze az taka dobra nie jest ta oferta - cos tam wspominales o 5 % rabatu to nieduzo cos jeszcze udalo ci sie wytargowac ze nie mozesz znalezc lepszej oferty ???
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Cena auta ostateczna: 71000 zł

    Cena auta w konfiguracji bez żadnych upustów 79100 zł

    W tej cenie mam jeszcze pakiet przeglądów BASIC (4 lata/60 tys. km) i gwarancję LIFE PLUS (4 lata/60 tys. km), do tego blokadę skrzyni biegów za free.

    Owszem, najlepszą ofertę dostałem 67700, ale po doliczeniu pakietów i blokady wyszła ta sama cena... Inne salony dawały okolice 71 tys, ale bez pakietów i blokady, a na moje stwierdzenie, że w tej cenie to mam, odpowiedź brzmiała "nie ma szans". Jeden sprzedawca otwarcie przyznał że to jest bardzo korzystna oferta i jej nie przebije.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Panowie, ja nie żałuję Wam bonów, ale dziwi mnie Wasze podejście, że wszystko się należy. Bony, darmowy montaż itp. A ja jestem zdania, że to jest biznes. Każdy waży za i przeciw. Koszty i zyski, choćby w postaci zadowolonego lub niezadowolonego klienta, co ma z resztą bezpośrednie przełożenie na koszty i zyski materialne.

    Jeśli klient godzi się na czekanie X czasu, ale fabryka wypuszcza auto po czasie 2X wiadomo, każdy rozsądny przedsiębiorca (diler, czy SAP) nie chce mieć złej opinii, dorzuci bony, w obawie przed procesami, czy zwykły marketingiem szeptanym.

    Ale jeżeli przy podpisywaniu zamówienia godzisz się na Y czekania, nawet jakby to miał być rok, to przepraszam, ale za co te bony rekompensujące? Możesz co najwyżej negocjować obniżkę na etapie zakupu, za długie czekanie, ale nie jako rekompensatę za niedotrzymanie umowy przez producenta, bo w tym konkretnym przypadku Wasza umowa opiewa na Y czasu.

    Czemu martwisz się na zapas? Może dostaniesz auto w styczniu? Jak będzie zwłoka to masz precedens i wtedy możesz powalczyć o bony. Czy cysternę paliwa.

    Zakup samochodu podlega zwykłym prawom gospodarki wolnorynkowej i nic się nie należy jak psu buda. Tu obowiązują umowy ew. dobre zwyczaje, ale te nie są obligatoryjne.

    Uważam że to bardzo dobry gest z tymi bonami, który gasi pożary z niedotrzymanymi terminami w sposób fair, biorąc pod uwagę ich wartość. Ale to nie jest obligatoryjne.
    Nie jest i już.
  • pakiet przegladow to 533 zl
    blokada 1300
    (nie wiem ile za montaz ale 1500 ??? wychodzilo by tyle z ronicy miedzy 67700 a 71000 minus koszty blokady i pakietow)
    upust delara 8100
    lacznie 9933 + montaz

    w sumie wyjdzie jakies 11 tys rabatu moze i masz racje upust w sumie niezly ta blokada za free robi dosyc duza roznice 

    ps. masz spacebacka wiec masz dodatkowy rabat 1000 na pakiet oc/ac w kredycie 
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • @kros - chyba nie do konca tak jest.
    termin na umowie to jedno ale wg mnie liczy sie czas oczekiwania na autto. przyznanie bonow lezy w decyzji Skody nie dealera. ja np nie mam w ogole terminu odbioru auta na zamowieniu a bony dostalem.
    wiec umowic mozesz sie z delare i za rok a bony jesli ten termin jest dluzszy niz 3 miesiace i tak powinnienes dostac. chyba ze Skoda juz sie z tego powoli wycofuje liczac na to ze osiagnela juz cel w postaci zadowolnych klientow ... :)
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • @kros dobrze mówisz, bony wg mnie to jednorazowa akcja i nie jest częścią oferty skody tylko rekompensata dla określonej grupy klientów, nie należa się więc każdemu, pewnie od nowego roku już ich nie będą dawać bo produkcja pójdzie pełną parą i terminy będę realizowane, ja osobiście wolałbym dostać terminowo auto i pojechać na wakacje tak jak planowałem a tak to zostałem bez urlopu w tym roku z rozczarowana kobieta na karku i z bonami na akcesoria które oprócz kół nie są w ogóle przydatne...
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • @krisr77
    No dobrze, ale to jest coś co nazwałem dobrym zwyczajem. Ja temu kibicuję, ale miejmy świadomość, że to jest tylko miły gest SAP, a nie coś co się należy.
  • Ja nie uważam, że mi się należą jak psu buda, uda się to ok, nie uda się, to i koła i inne akcesoria się kupi, bo trzeba kupić. Sam pracuję w handlu i często irytuje mnie postawa klientów którzy wszystko chcieliby za darmo, ale negocjować i próbować załatwić zawsze warto, jednak nie nachalnie i bez strzelania fochów, że "zabieram kasę i do konkurencji".
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • no ja mam inne podejście :) z dealerem negocjowałem ostro ale i tak na ostatnim etapie odpuściłem nie liczyłem co do złotówki to co było ustalone (podejrzewam ze jeszcze z 500 mógłbym obniżyć cene). ale wszystko co nie jest kosztem dealera zamierzam wydębić jesli sie nie da to po prostu tego auta nie kupie. 
    bony za 2800zl to nie jest dywanik za 100zl o to warto walczyc. jezeli skoda juz tej akcji nie prowadzi to trudno nie zalapiesz sie, ale jesli nadal ludzie beda dostawali te bony to chyba nikomu bardziej niz Tobie sie one nie beda nalezec.

    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • @krisr77, ja zbyt długo planowałem, marzyłem i czekałem na możliwość zakupu nowego samochodu i nawet brak bonów nie zniechęci mnie do zakupu :)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • "próbować załatwić zawsze warto, jednak nie nachalnie i bez strzelania fochów, że "zabieram kasę i do konkurencji"."

    Dzięki temu buduje się lojalność, która może z nawiązką zaowocować w przyszłości.
    Może to takie trochę utopijne i choć nie zawsze się potwierdza, to mój bilans z takim podejściem wychodzi na plus.
  • @kros zgadzam się z Twoim podejściem do tematu i też staram się tak robić ale w salonie gdzie jestem stałym klientem nur byli mi w stanie zrobić tak dobrej oferty jak inny salon na dzień dobry bez targowania. Ostatecznie różnica między "moim" salonem a salonem, z którego przyjdzie mi auto to kilka tys zł. i Ci pierwsi twierdzili, że zrobili wszystko co mogli. Za tą różnicę domówiłem climatronica i po wycieczce ponad 200 km w jedną stronę po auto nadal sporo jeszcze zostanie.
    Więc warto szukać i targowac się ale jak @kros mówi z umiarem aby została miła atmosfera, która jeszcze potrafi zaowocowac :-)
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • No z ta miła atmosfera jest różnie, jak się mocno negocjuje i naciska, chce się wyegzekwować swoje to atmosfera nie jest najlepsza i pozostaje niesmak tak jak u mnie. Ostatecznie jestem zadowolony że miałem dobra cenę, jakieś tam dodatki a dilera po malu kasuje z tel :-)
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • No jasne @gross, jak to w życiu, raz na wozie raz pod wozem :)
    jedni ludzie dogadują się bez słów a z innymi za chiny ludowe...
    jednak mój bilans jest na plus, co nie znaczy że wygrywam w każdym przypadku, albo że nie dokręcam śruby gdy trzeba.

    Jednak gdy mam działać w atmosferze niesmaku, a nie jestem przyciśnięty do muru to nie działam, szukam przyjemniejszej atmosfery do działania.
    No i nie oczekuję cudów. Jak niektórzy. To oczywiście nie do Ciebie, ale często w różnych sytuacjach się zdarza, że nabywcy najtańszych rzeczy domagają się największych rabatów. A inni wolą po prostu być obsłużeni po królewsku. Co kto woli, ja najbardziej lubię mieć obie :) ale znaleźć się w połowie tego spectrum to też jest sukces.

    Owcę można strzyc wiele razy, ale skórę z niej można zedrzeć tylko raz!

    Gdy wie o tym diler/serwis* oraz klient, to tak jak ja – będą się strzygli długie lata, w różne wzorki i każdy będzie zadowolony: owca z nowych fryzur, a diler z gwarantowanych dostaw świeżego runa przez długi czas :)
    *) dot. każdej sprawy i każdej rozsądnej firmy.

    A jeśli ktoś nie potrzebuje wełny tylko jagnięciny wyłącznie na jeden obiad to niech zadusi owcę i zakopie truchło, żeby potem nie śmierdziało gdy przyjdzie mu wracać tą samą drogą…

    no, to na razie, bo zgłodniałem...
  • strzelam w ciemno; nasz hodowlę owiec dlatego było cię stać ma rapida i stąd ten biały kolor, skrzywienie zawodowe :-D
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • taaaa, i jeszcze tylko muszę przywiesić sobie dzwoneczek do zderzaka :)
  • z logo skody obowiązkowo ; )
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Panowie, wracając do tematu cen Skody to tak tylko informacyjnie,
    Ja za zestawienie:
    Skoda Rapid Spaceback 1.2TSI 85KM Elegance MAX (63 050zl), niemetalizowany + instalacja gazowa(3499zł):
    Wyposazenie dodatkowe: (2000zł)
    Alarm
    Gniazdo MDI
    HHC
    Stalowe koło dojazdowe
    Cena podstawowa: 68 549zł
    Cena po rabatach 56 000zł

    czas oczekiwania wpisany w zamówienie to ok1,5 miesiąca

    Zadnych gratisow w postaci Pakietów nie dostalem (to chyba dlatego ze LPG)
    ani zadnych bonów :)

  • Tylko 1,5 miesiaca czekania i chciałbyc bony ;) Pakiety czesciej daja dla osob kupujacych na kredyt/leasing ale jakbyś sie dobrze dopominał tez pewnie cos bys dostał. Ogólnie cena za auto dobra
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?