FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Wycieraczki szyb
  • w 13 letniej octavii wycieraczek nie słychać, a tutaj od nowości jakby mechanizm stukał w karoserię...
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • @Maciek_1991 dzieki, pytam o konkretny sklep bo jak wiadomo produkcja jest w roznych miejscach, mialem kiedys Bosha i byly mega kiepskie
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • moje mimo 20500 km pracują bez zarzutu.
    Rapid LB|1.2 TSi 90 KM|MY16|Ambition Max|Biel Candy|20500 km| Praszka
  • W Octavii II FL, wycieraczki wytrzymały 89tkm. Tuz przed wymianą pracowały jak w nowym Rapidzie ;)
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • @yunior81 te co z Octavii poszły na śmietnik śmigały jak nowe w porównaniu z tym co rapid miał po miesiącu użytkowania... problem był poniżej zera bo zaczynały skrzypieć więc założyłem nowe.. gdyby nie to jeździły by do lata czyli około 2 lata użytkowania :)
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • Ja odebrałem samochód na początku lutego, pod koniec lata fabryczne wycieraczki zaczęły już niedokładnie zbierać i przeskakiwać, wymieniłem na Boscha i wytrzymały rok bez żadnych problemów i jeszcze dłużej by służyły, ale wymieniam wycieraczki profilaktycznie co roku, przed zimą.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • @Maciek_1991 a to nie lepiej po zimie wymienić? Zimą każda jedna wycieraczka jaka by nie była dostaje ostro po wytrzymałości.

    Co do wycieraczek jeszcze to ja mam Rapida trochę ponad miesiąc. Jak pada deszcz delikatny to zbierają dobrze ale dopóki nie psiknę spryskiwaczem to skaczą (głównie ta od strony kierowcy). Przy deszczu normalnym ale nie ulewie też skacze, nawet jak psiknę spryskiwaczem ale dobrze zbiera wodę. Przy ulewie bardzo intensywnej nie zauważyłem skakania i też dobrze zbiera ale za to były trzaski (nie tyle trzaski co bardziej takie cykanie plastiku bądź zębatek w silniczku od poruszania)  przy powrocie wycieraczek na ich stałe miejsce.
    Brak Skody
  • U mnie w Rapidzie, szybę wycierały wzorowo ale akustyka ich pracy podpowiadała natychmiastową wymianę. Wycieraczki płaskie  są "skazane" na cicha prace z uwagi na swoja konstrukcję no ale życie pokazuje coś zupełnie innego.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Jeżeli ori to Valeo to wiem czemu tak jest, Bosch AeroTwin są OK.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • @PinkFloyd możesz coś więcej rozwinąć ?
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • U mnie swoje fabryczne VALEO wrzuciłem do szafy 2 tygodnie po wyjechaniu z salonu. Bardzo słabo zbierały wodę, zwłaszcza od strony kierowcy. Zmieniłem pióra i jest spokój.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • @gross81 ja swoje wycieraczki Boscha kupiłem po prostu na alledrogo dałem chyba coś ponad 100 zł za komplet
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Masz je obecnie? 
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • @gross81 jeśli to mnie pytasz, to tak mam je cały czas i jestem zadowolony.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Panowie czy ktos przerabiał kupno ramienia tylnej wycieraczki? Moj rapid jest juz po okresie gwarancji wiec na pewno mi tego nie wymienia a nie zbiera wody ze srodka szyby. Wie ktos ile kosztuje w aso? Bo w necie nic nie znalazlem
    Rapid SB | 1.2 TSI 132km | MY2014 | Ambition max + panorama | Corrida red | 70000 | Szczecin
  • Najprościej zadzwoń albo napisz maila do ASO
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Kupiłem pióro firmy VISSE - pomogło i po problemie.
    Rapid SB / 1,2 CBZB 105 KM / MY 2015/ ELEGANCE MAX / BŁĘKIT PACIFIC/ 122 500 km / PRUSZKÓW
    Octavia kombi/1,5 DADA 150 KM DSG/ MY 2019 / STYLE / Srebrny Brilliant Metalizowany/ 120 000 km
  • Czy ktoś miał problem z tylnią wycieraczką, że w jedną stronę jedzie nieźle o coś trąc i jakby skacząc co kilka centymetrów przez opór jednocześnie hałasując, a w drugą stronę normalnie już cicho ładnie zbiera wodę? Auto ma rok.
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110KM | MY16 | Ambition MAX | Beż Cappuccino Metalic | 90k | dolnośląskie
  • Do wymiany pióro 
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?