FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
30 000 przebiegu i przód skrzypi.
  • Wbrew pozorom zwulkanizowane są bardzo bardzo trwale, talie rozwiązanie ma np Audi A2, Golf V, do 300-350 tys km wogóle do nich nie zagladach, potem auto to.szrot i sie tym nikt nie przejmuje, Audi A2 zona zrobiła 150 tys km i te gumy były OK , Golfem V zrobiłem do 230 tys.km i dalej bez problemu. Nie obracaja sie i nie środek nie wyrabia, zrobione z dobrej gumy. Prędzej Rapid sie rozpadnie niż je wymienisz.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Jak mogę sprawdzić, który typ gum powinienem kupić? Z tego co czytałem są dwa typy z różnymi średnicami otworów. Jest jakieś narzędzie, sklep gdzie sprawdzę to po num erze VIN?
    Rapid LB | 1.2 86KM | 2014 | Active | Biały | 40k | Poznań
  • Witam, przy przebiegu 9300 km zaczeło skrzypieć zawieszenie prawa strona przód. Wczoraj wymieniono łącznik stabilizatora oraz tuleje wahacza - wszystko na gwarancji :)
    RAPID SB I 1.2 TSI I 110 KM I MY17 I STYLE I WHITE CANDY I GDYNIA
  •  Zdiagnozowali. Wymiana stabilizatorów. Serwisant powiedział, że teraz montują stabilizator scalony z gumą i jak pisze @gross81, brak części. Zamówione, po 2 tygodniach mają się odezwać.
    Z ciekawości, ile taka przyjemność kosztuje? Zbieżność również robią?
    gentleman.gif
    45 x 37 - 10K
    Rapid Spaceback | 1,2 110 KM | 2015 | Style | Beż cappucino | 25 500 | 3City | 6-F
  • chyba się wkurzę.
    czyli tydzień później jakbym pojechał to by mi całe drążki wymienili...
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • @rico, zbieżność nie jest potrzebna przy wymianie drążka czy jego tulei. Jeśli wymienia się sworzeń lub końcówkę drążka to tak.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Wymienione. Mieli wszytko na miejscu i nie musiałem czekać na części. Mówili, że geometrie ustawili po wymianie. Koszt mój 200 zł. Resztę producent.
    Rapid SB I 1.2 TSI 105KM I MY15 I Ambition Max I Warszawa
  • @Mullrof, może niedokładnie się wyraziłem - całe stabilizatory z gumami montują fabrycznie i takież wymieniają.
    gentleman.gif
    45 x 37 - 10K
    Rapid Spaceback | 1,2 110 KM | 2015 | Style | Beż cappucino | 25 500 | 3City | 6-F
  • mi się wydaje, że tylko same gumy mi wymienili.
    chociaż może się mylę?
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • Wczesniej wymieniali same gumy, teraz juz calosc
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • skoda zaczeła skrzypiec po 23 tys. ale tylko jak jest zimna, jak sie juz rozgrzeje wszystko skrzypienie ustaje. Umowiłem do serwisu skoda Pszczyna powiedzieli ze wprowadzaja jakis smar.
    Skoda Rapid LB/1.2 TSI 133KM /MY16/ biała perła/ BIERUŃ
  • Na moje nieszczęście jak jechałem na przegląd temp były na + i zawieszenie ucichło, wiec nic nie stwierdzili poczekam na mrozy i wtedy podjadę z zaskoczenia
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • Wprowadzanie smaru nic nie da
    Rapid SB I 1.2 TSI 105KM I MY15 I Ambition Max I Warszawa
  • Nic nie da ale za pierwszym razem taka maja procedurę, przyjedzie drugi, trzeci raz beda wymieniac
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • mi rowniez zaczelo skrzypiec 14tys. pojechalem zdiagnozowali "wymiana stabilizatora" pozniej geometria... i teraz moje pytanie podczas geometrii moga mi ustawic kierownice bo wydaje mi sie ze jest lekko przekrecona ?
    Skoda Rapid Liftback | 1.2TSI 90KM | MY17 | active MAX | beż cappucino metalizowany | Łódź
  • Mam identyczny problem. Zawieszenie zaczęło skrzypieć już po 4 tys. km. Wymiana stabilizatora w ramach gwarancji i ustawianie geometrii. Po odebraniu auta okazało się, że auto w prawdzie przestało skrzypieć i jechało prosto, natomiast kierownica jest przekoszona o jakieś 2cm w prawo. ASO wczoraj powtórzyło geometrię już trzeci raz i mówią że lepiej już nie będzie, a kierownica dalej jest przestawiona tak jak była. Czy ktoś miał podobny problem i finalnie udało się to rozwiązać?
    Rapid LB Monte Carlo | 1.4 TSI 125KM DSG | MY2018 | Czerwień Corrida | 6000 km | Gdańsk
  • co to znaczy, że lepiej nie będzie. hahaha
    reklamacja i koniec kropka.
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • U  mnie po wymianie jak i przed kierownica jest prosto .
    Rapid SB I 1.2 TSI 105KM I MY15 I Ambition Max I Warszawa
  • Przód zaczął skrzypieć po 23 tyś km.
    Aso 1 czynność smarowanie stabilizatora. (brak efektów)
    Aso po dzisiejszej wizycie postanowiło wymienić stabilizator ze sztywnymi i nie wymiennymi gumami. (  podobno od maja 2017 wiedzą o tej wadzie fabrycznej)  wymiana ma zająć 3 h i będzie przeprowadzona po 5 .04
    Skoda Rapid LB/1.2 TSI 133KM /MY16/ biała perła/ BIERUŃ
  • dokładnie.
    i za rok powtórka z rozrywki.
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?