FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Skoda Rapid - czynności serwisowe przy pierwszym i drugim przeglądzie (15, 30, 45, 60 tys km)
  • QI6 
    Przeglądy – stały okres przeglądów – pierwszy do 30 tys. km lub do 2 lat eksploatacji, kolejne co 30 tys. km lub co 1 rok

    Co by nie robili trzeba jechać w trzecim roku i nazywa sie to PRZEGLĄD!

    Ze az zacytuje jednego "nieomylnego miszcza" ze strony 11 tego wątku;
    "U mnie po 3 latach był przegląd z wymianą płynu hamulcowego"
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • @gross81   Czy w ten PRZEGLĄD wchodzi także wymiana oleju z filtrem ?
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • Jak byłem na ostatnim przeglądzie(po dwóch latach), to też zostałem poinformowany, że skoda zmienia politykę i przeglądy powinny być co roku.
    Rapid LB | 1.2 105KM | MY15 | Elegance max | Szary metal| 18000 km | Toruń
  • Ja przegląd trzyletni robiłem we wrześniu 2016 roku. 195 zl to koszt przeglądu połączony z wymianą płynu hamulcowego. Inaczej nie da się tego zrobić. Przegląd robiłem w Skoda Porsche w Krakowie, ale dzwoniłem tez do InterAuto Kocmyrzowska i Auto Luzar Group w Wieliczce i ceny jeszcze wyższe.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Co serwis to inne ceny.
    Rapid 1,2 tsi 90 km | LB |MY2016,| Ambition | Topaz | 17500 km
  • Czy można całkowicie usunąć wyświetlanie komunikatu o przeglądzie okresowym, a zostawić tylko komunikat o terminie wymiany oleju? 
    Rapid SB I 1.2 TSI 105KM I MY15 I Ambition Max I Warszawa
  • Cześć
    Kupiłe niedawno Skodę Rapid i mam do was pytanie, co powinienem zrobić przy przebiegu 60tys, potrzebuję szczegółowe informacje żebym wiedział co mam powiedzieć w warsztacie, wymiana świeć rozrządu jest potrzebna.
    Skoda opis w stopce.
    Będę wdzięczny za wszystkie odpowiedzi
    Rapid Spaceback| 1,2 tsi+lpg90KM/66kw|Ambition Max|Capuccino|55000|Marki
  • Przeczytaj ten wątek - zwłaszcza pierwsze 5  stron. Masz opisane dokładnie firmowe wymagania dot. 60 tkm. Do tego zapewne jeszcze masz sprawy związane z przeglądem instalacji LPG.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Właśnie robiłem pierwszy przegląd po prawie dwóch latach.
    Przebieg 19700.
    Ogólne oględziny, wszystko w porządku.
    Olej wymieniałem wcześniej przy 15 tys..
    Dodatkowo wymieniłem sobie kabinowy filtr pyłków. Łączny koszt przeglądu z filtrem i wymianą 244zł.
    Skoda Ganinex Katowice. Jestem zadowolony.
    RAPID LB/1,2 TSI 81kW/2016/ACTIVE
  • Mam pytanie na liczniku mam 23 tyś km przejechane a na radiu pisze mi ze wymiana oleju za 13 tyś km lub 350 dni. Dlaczego pokazuje mi łacznie ze na wymiane oleju przejzdzam 36 tyś lub 2 lata?
    Skoda Rapid LB/1.2 TSI 133KM /MY16/ biała perła/ BIERUŃ
  • Wygląda na to, że nie miałeś jeszcze wymienianego oleju ani serwisu.
    Standardowo - Skoda przewiduje wymianę oleju i serwis do 2 lat lub do 30 tkm. O ile wartość czasowa jest realna, to przebieg km do wymiany jest zdecydowanie za wysoki.
    Nie podajesz jaki masz MR czy silnik (możesz uzupełnić stopkę). Masz nowy czy używany samochód? Chyba warto w tym układzie skontaktować się ze sprzedawcą. 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Neka
    Ewidentnie coś nie tak. Ja nawet do tych 30tys. nie czekałem. Po 15 tys. wyminiłem olej, tym bardziej, że to nowe auto, które pomimo fabrycznego docierania, jeszcze się dociera przez pierwsze kilka tysięcy. U mnie olej po 15 tys. nie był tragiczny, ale dość mocno zużyty.
    RAPID LB/1,2 TSI 81kW/2016/ACTIVE
  • Czy jest ktoś zorientowany w temacie czynności serwisowych na 180 tyś km?
    Oprócz filtrów, świec, płynu hamulcowego, coś jeszcze?
    Płyn chłodzący?
    Był -> [Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition | Łódź | >180 tyś km]
  • Jest nowa skoda rapid zakupiona w 02.2017  1,2 TSI 110Km
    tez mi się wydaje ze okres jest zbyt wydluzony.
    jak dobrze rozumie przy takim ustawieniu wyswietli się komunikat do wymiany oleju w lutym 2019 lub przy 36 tys.;/
    Jutro bede w serwisie to zapytam sie.
    Skoda Rapid LB/1.2 TSI 133KM /MY16/ biała perła/ BIERUŃ
  • Ja w tamtym tygodniu byłem na przeglądzie 30000 i za usługę z wymiana filtra powietrza ( nie czekałem do 60000) z moimi częściami wyszło 354.01zł brutto.
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • A to nie miałeś darmowych przegladów w pakiecie?
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • jak kupowałem auto to jeszcze ich nie było tzn darmowych ale to nie do końca tak jest. Jeżeli rezygnujesz z "darmowych przeglądów" to dostajesz dodatkowy rabat w wysokości 1000 zł
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • czy w ramach pakietu przeglądów po 2 latach lub w 3 roku jest kontrola klimatyzacji?
  • @Kaka - mi ani razu na gwarancji nie sprawdzali klimatyzacji. Nawet jak zgłosiłem, że coś głośniej pracuje i  że podejrzewam ubytek w układzie to kazali zapłacić za pomiar i dobicie czynnika.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Klimy nie sprawdzają, dopiero jak przestanie chodzić, a jak nie chodzi to juz sprężarka przytarta bo kompresor cały czas chodzi - sterowany jest zaworem wydajności. Z gazem chodzi olej, brak gazu=brak smarowania. Znalazłem u nas w Szczecinie promocje, przegląd klimy R1234yf z nabiciem w cenie 100g drogiego gazu za 200zł- dobra cena. Dzisiaj jadę sprawdzić ile ubyło po 1.5 roku. Układ.ma 450g , poniżej 200g czujnik juz.nie wysteruje zaworem. Zobaczymy jaka fabrycznie jest szczelna. Gaz jest i na razie chłodzi.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?