FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Trzeszczące uszczelki
  • Ja mam inny problem jeżeli chodzi o uszczelki, a mianowicie czy u was tez one strasznie brudzą lakier jak popada deszcz lub jest rosa. U mnie powstają czarne zacieki pod lusterkiem i jak kończy się uszczelka drzwi dzieje się to na wszystkich drzwiach.
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • @wojtek2626 ciekawe, że o tym piszesz. Rapida ma już 2 lata ale dopiero teraz zauważyłem zacieki, o których piszesz. Wcześniej tego nie widziałem pojawiły się z miesiąc temu. Dokładnie pod lusterkami i na tylnich drzwiach na wysokości środkowego słupka. Najgorsze, że ciężko to schodzi, myjka ciśnieniowa ma z tym problem, trzeba szorować. Jakieś takie tłuste to jest i dość mocno trzyma się lakieru. 
    Zastanawiam się dlaczego dopiero teraz się to pojawiło. Czyżby jakiś inny skład deszczu mamy w tym roku ;) ?
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • A moze ściekają środki którymi smarujemy uszczelki?
    Rapid LB | 1.2 110KM | MY16 | StyleMAX | Czarny Magic perłowy | Zielona Góra
  • To by mi ściekały od czerwca 2015 r. bo wtedy sam zacząłem zajmować się uszczelkami. Po drugie czemu zaciek pojawia się tylko w tych konkretnych miejscach po zewnętrznej stronie drzwi a smaruję po wewnętrznej stronie.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Ja mam ciemne autko ale też jak sie przyjrzeć to widać lekkie zacieki jakby od uszczelek od dolnej części szyby przy drzwiach.
    Samochód mam jeszcze nie cały rok i póki co niczym nie smarowałem/ nie smarowali mi uszczelek.

    Zauważyłem jeszcze jedno, że owe uszczelki mają tendencje do lekkiego podnoszenia się.
    Jak je docisnąć to czuć że wskakują lepiej na swoje miejsce (jakby klikały).
    Rapid LB I 1,2 TSI 90KM I MY 2016 I Ambition MAX I Błękit Pacific I 230km I 18.12.2015 I Łódź
  • Pewnie się deformują pod wpływem nagłych zmian temperatur i woda wypłukuje klej z pod uszczelki. Widać wrzucili towar pierwszego sortu do Rapidów nawet w uszczelkach.
    Brak Skody
  • Mój ma dopiero 6 miesięcy i to pojawiło się od samego początku jak popadało lub jak jest wilgoć jakby jakiś smar spływał z tych uszczelek bo to nie jest zwykły bród. Nie długo jadę na serwis ze stukami z tyłu, ze świstem w drzwiach kierowcy to zgłoszę i ten problem
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • Miewam to rownież, podobnie jak kolega wyżej wywnioskowałem ze to moze być rozwodniony klej z wodą która sie tam dostaje
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • to jak to jest mam samochód 9 miesięcy nic nie trzeszczy przy myciu uważam zeby z uszczelek nie zetrzec tej powloki ochronnej, czy przed zima powinienem je czyms profilaktycznie przesmarowac?
    LB | 1.2TSI 110KM | MY16 | AmbitionMax |Czarny Magic perłowy | 20000km | Elbląg
  • Jak nie trzeszczy to nie ruszaj, zaczniesz kombinowac to sie zacznie
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • U mnie też cisza i mało co go myję w tych miejscach. 
    Rapid SB/1.2 CBZB 105 KM/MY 15/Elegant/Czarny Magic/28000/Leszno
  • 2 tygodnie temu byłem w serwisie i jeżeli chodzi o świsty z nawiewów i drzwi kierowcy, to wszystko naprawili, na razie cisza i spokój. Stuki z prawej strony pozostały zakładam w weekend letnie 16 to zobaczę czy będzie mocniej czy słabiej stukało
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • heh... czytam i wszystko się u mnie zgadza. Byłem już 3 razy w serwisie. Za pierwszym razem ponoć nasmarowali zamki(bo twierdzili, że to zamki) i rzeczywiście pomogło - na 2 tygodnie(ale obstawiam, że było coś robione z uszczelkami). Teraz byłem znów 2 razy i za każdym razem jest tylko gorzej(ale twardo regulują i smarują zamki)... Teraz już wszystko trzeszczy przy niewielkich nierównościach. Łatwo to zdiagnozować, bo wystarczy lekko przycisnąć wewnętrzną uszczelkę przy szybach w dowolnym miejscu przy dowolnych drzwiach i wydobywa się dokładnie ten sam dźwięk. Pan z serwisu twierdzi, że to taka norma i to wynika z eksploatacji samochodu(2,5 roku, 17k przejechane, więc bez komentarza) i za każdym razem "nie obiecuje, że uda się coś zrobić). Auto myję tylko na myjniach automatycznych(tak, wiem... ;) ) i nie pryskam żadnymi wynalazkami, bo auto jest garażowane(więcej stoi w garażu niż jeździ). W czwartek jadę po raz 4, ale teraz przynajmniej wiem, o co chodzi.
    Rapid LB | 1.2 TSI 105 KM | MY2015 | Ambition MAX | Blue Race | 17k
  • @Wyps1987 Miałem to samo i byłem 3 razy i za każdym razem było gorzej. Było dobrze tylko po wyjeździe z serwisu jak uszczelki były jeszcze mokre. 
    Trzeszczą  uszczelki  filcowe - mechate.
    Przeważnie na każdej stacji Orlen kupisz za ok 12 zł sztyft Sonax do uszczelek. 
    Nasmaruj porządnie te uszczelki i pomoże na sezon do następnych upałów ☺
    Rapid SB I 1.2 TSI 105KM I MY15 I Ambition Max I Warszawa
  • no ale to chyba ich obowiązek to ogarnąć na gwarancji? teraz jadę tam ostatni raz, a później najwyżej spróbuję Twojego sposobu.
    Rapid LB | 1.2 TSI 105 KM | MY2015 | Ambition MAX | Blue Race | 17k
  • To chociaż podpowiedz im w serwisie, żeby zajęli się właściwymi uszczelkami. 
    Ja miałem ten problem w ubiegłym roku jak tylko zrobiło się cieplej. 
    Teraz mam spokój cały czas ale wtedy nie dało się już jeździć tak trzeszczało. 
    W nowej Fabii widziałem, że na tych uszelkach jest już po części guma bo widocznie ta filcowa źle reaguje po myciu różnymi środkami chemicznymi. 
    Osobiście nie używam programu z woskiem na myjniach tylko proszek i woda osuszająca.
    Rapid SB I 1.2 TSI 105KM I MY15 I Ambition Max I Warszawa
  • nie wiem na ile ma związek to, że poruszam na boki uszczelkami wewnątrz auto, z tymi zewnętrznymi, bo mam wrażenie, że te dźwięki dochodzą z tych wewnętrznych. I fakt - nie da się jeździć takim autem :/
    Byłem w serwisie - przesmarowali uszczelki i póki co, jest ok. Zobaczymy, co będzie za tydzień lub dwa(albo jutro rano ;) )
    Edit 20.05: @konry po 2 dniach wszystko wraca do "normy"
    Rapid LB | 1.2 TSI 105 KM | MY2015 | Ambition MAX | Blue Race | 17k
  • Do trzeszczących plastików doszły teraz i te nieszczesne uszczelki w moim R, a tak uważalem przy myciu by ich nie ruszyc. Zrobilo sie cieplo i zaczeły trzeszczeć wszystkie na raz, zobacze ten spray Sonax co pisze kol. @konry chyba ze macie jakis skuteczny na 100% srodek dający efekt na dłuzej?
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • To nie spray tyko sztyft . Coś takiego jak szminka do ust . Napisałem Ci na priv .
    Rapid SB I 1.2 TSI 105KM I MY15 I Ambition Max I Warszawa
  • Dzieki 
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?